1. Ana Sayfa
  2. Bankalar

Ziraat Bankası Hesap Kapatma Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası Hesap Kapatma Nasıl Yapılır?
0

Ziraat Bankası, ülkemizin en köklü banka kuruluşudur. Türkiye genelinde en çok banka şubesini bulundurmasıyla birlikte geniş hizmet ağıyla toplumun her kesimine hizmet sağlayabilmektedir. Kayıp, çalıntı veya çeşitli sebeplerden ötürü banka hesabınızı kapatmak istiyor iseniz gerekli bilgilendirmeler Ziraat Bankası hesap kapatma nasıl yapılır adlı yazımızda yer almaktadır.

Ziraat Bankası Hesabımı Nasıl Kapatabilirim?

Ziraat Bankası hesap kapatma işleminizi müşteri temsilcileriyle iletişim kurarak veya bankacılık hizmetlerini kullanarak gerçekleştirebilirsiniz. Ziraat Bankası hesap kapatma işleminizi gerçekleştirebileceğiniz kanallar;

  1. Banka şubesi aracılığıyla hesap kapatma,
  2. Müşteri hizmetleri ile hesap kapatma,
  3. İnternet bankacılığı ile hesap kapatma,
  4. Mobil bankacılık ile hesap kapatma olarak sıralanmaktadır.

Hesaplarınızın gerekli şartları sağlaması durumunda yukarıda belirtilen iletişim kanallarından hesap kapatma talebinde bulunarak işlemlerinizi sonuçlandırabilirsiniz.

Şubeden Ziraat Bankası Hesap Kapatma

Ziraat Bankası şubelerinden hesap kapatma işleminizi hızlı ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Sizlerle ilgilenecek olan müşteri temsilcinize, Ziraat Bankası hesap kapatma talebinizi ilettiğiniz takdirde işlemlerinizi kısa sürede yürürlüğe koymak için çalışmalara başlayacaktır. Hesap kapatma işlemleri sırasında bu işlemi yasal olarak onaylamanız için “Hesap Kapatma Dilekçesini” imzalamanız gerekmektedir. Bu dilekçe banka yetkilisi tarafından sizlere verilmektedir. Banka hesap numarası, ad soy ad ve imzanız şeklinde doldurduğunuz dilekçeyi teslim ettikten sonra hesabınızın gerekli şartları sağlamasıyla işlemleriniz gerçekleşecektir.

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri Hesap Kapatma

Ziraat Bankası müşteri hizmetleri iletişim kanalından sizinle ilgilenecek olan müşteri temsilcinizle yapacağınız görüşmelerde hesap kapatma talebinizi iletebilirsiniz. Ziraat Bankası müşteri hizmetleri 444 00 00 – 0850 220 00 00 numaralarından hizmet vermektedir. Ziraat Bankası hesap kapatma talebinizi müşteri temsilcisine ilettikten sonra talebin gerçek hesap sahibi tarafından verildiğini doğrulamak amacıyla sizlere doğrulayıcı sorular iletilecektir. Bilgileri doğru bir şekilde müşteri temsilcisine ilettiğiniz anda hesap kapatma talebiniz işleme girecektir.

Kartınızın çalınmasından kaynaklı olarak kapatma talebinde bulunuyor iseniz müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek kayıp veya çalıntı bildirimi yapabilirsiniz. Sizlerin maddi güvenliği esas alınarak hızlı şekilde işlemler gerçekleştirilmektedir.

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Hesap Kapatma

İnternet bankacılığı her Ziraat Bankası üyesinin kullanabileceği dijital bankacılık platformudur. Banka resmi internet sitesinde T.C. kimlik numaranız veya müşteriniz numaranız ile şifrenizi girdiğiniz takdirde internet bankacılığına ulaşabilirsiniz. İnternet bankacılığına sahip değil iseniz “Hemen Başvur” seçeneğini kullanarak kısa sürede aktif hale getirebilirsiniz.

İnternet bankacılığı ile banka şubelerinden gerçekleştirilen birçok işlemi yapmanız mümkün. Bilgilerinizi girerek internet bankacılığına ulaştıktan sonra hesaplarınız hakkında bilgilere ulaşıp işlem yapabileceğiniz alan karşınıza çıkmaktadır. Seçenekler kısmında yer alan “Hesaplarım” sekmesine tıklayarak kapatmak istediğiniz hesabı seçebilir ve Ziraat Bankası hesap kapatma talebinde bulunabilirsiniz.

Ziraat Bankası Mobil Bankacılık Hesap Kapatma

İnternet bankacılığı ve mobil bankacılık benzerlik göstermektedir. Mobil bankacılık, işlemlerinizi mobil cihazlarınızla yapmanızı sağlayan uygulamalardır. Mobil bankacılığı kullanmak için kişisel bilgilerinizle üyelik oluşturabilirsiniz.

Üyelik işlemlerinizden sonra mobil bankacılığa giriş yapabilir ve hesaplarınız hakkında bilgileri ve işlemleri görüntüleyebilirsiniz. Arama kısmına veya seçenekler bölümüne “Hesaplarım” yazarak adınıza kayıtlı tüm Ziraat Bankası hesaplarınızı görebilirsiniz. Daha sonra kapatmak istediğiniz hesaba tıklayıp seçenekler sekmesinde “Ziraat Bankası Hesap Kapatma” talebini dijital ortamdan gerçekleştirebilirsiniz.

Ziraat Bankası Hesap Kapatma Şartları

Ziraat Bankası hesabınızın kapanması için bakiye ve borcunuzun bulunmaması gerekmektedir. Borç ve bakiye bulunuyor ise Ziraat Bankası hesap kapatma talebiniz reddedilecektir. Hesabınızda bulunan bakiyeyi nakit olarak çekebilir veya başka banka hesabına yönlendirebilirsiniz. Borçlarınızı ise sıfırlamanız gerekmektedir. Borçlar sonlanana kadar hesap kapatma işlemi gerçekleşmez.

erotik porno izle

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap