1. Ana Sayfa
 2. Bankalar

Ziraat Bankası Kartsız Para Çekme

Ziraat Bankası Kartsız Para Çekme
0

Ziraat Bankası bankamatiklerinden kartlı işlemler yapabildiğiniz gibi aynı zamanda kartsız işlemleri de gerçekleştirebilirsiniz. Kartsız para çekme işlemi gerçekleştirebildiğiniz işlemler bir tanesidir. Ziraat Bankası kartsız para çekme adlı yazımızda Ziraat Bankası ATM’lerinden kartsız para çekme yolları ve işlem limiti detaylı olarak açıklanmaktadır.

Ziraat Kart Kullanmadan Para Çekme İşlemi

Ziraat Bankası kartsız para çekme işlemi, banka müşterilerinin kartlarının yanlarında olmaması durumunda telefonları üzerinden işlemleri gerçekleştirebilmesini kapsamaktadır. Kartsız işlemlerden sadece bireysel müşteriler yararlanabilmektedir. Ziraat Bankası kartsız para çekme işlemleri farklı şekillerde yapılmaktadır.

 1. Ziraat Bankası şubeleri
 2. Ziraat Bankası ATM’ler
 3. Ziraat Bankası internet şubesi üzerinden yapılabilmektedir.

Ziraat kartsız para çekme işleminin gerçekleşmesi için başvuruda kullanılacak olan kartınızın aktif olması, şifrenin bilinmesi ve müşterinin Ziraat Bankası’nda kayıtlı olan cep telefonunun güncel olarak kullanabilmesi gerekmektedir.

Ziraat Bankası ATM’den Kartsız Para Çekme İşlemi

Ziraat Bankası bankamatikleri üzerinden kartsız para çekme talebinde bulunabilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirmek için aşağıda belirtilen yolu izleyebilirsiniz.

 1. Türkiye genelindeki Ziraat Bankası ATM’leri üzerinden “Kartsız İşlemler” seçeneğine tıklayabilirsiniz.
 2. Sizlerden T.C. kimlik numarası ve banka hesap numaranıza ait olan aktif telefon numaranızı girmeniz istenecektir.
 3. Bu bilgiler ile giriş yaptıktan sonra sistem üzerinde adınıza kayıtlı tüm Ziraat Bankası hesapları listelenmektedir.
 4. Liste içerisinde para çekmek istediğiniz hesaba tıklayarak o hesaba ait kart şifresini girmeniz gerekmektedir.
 5. Para çekme talebinizin gerçekleşmesi için cep telefonunuza SMS ile kod gönderilecektir.
 6. Gönderilen şifreyi ATM ekranına girdikten sonra Ziraat Bankası kartsız para çekme talebinizi gerçekleştirmiş olacaksınız.

QR Kod ile Ziraat Bankası ATM’den Kartsız Para Çekme

QR kod teknolojisini kullanarak kartınızın yanınızda bulunmadığı dönemlerde mobil uygulama ile bankamatik eşleşmesini sağlayarak kartsız para çekme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Ziraat Bankası kartsız para çekme işlemini gerçekleştirmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

 1. Ziraat Bankası ATM’lerine gittiğinizde mobil bankacılık uygulamasını açınız.
 2. Uygulama menü bölümüne tıkladıktan sonra seçenekler “QR Kodu” seçiniz.
 3. İstediğiniz miktarı belirledikten sonra onayla butonuna basınız ve mobil uygulama QR kod okuması için kamerayı aktif hale getirecektir.
 4. Ziraat Bankası ATM’leri üzerinde yer alan QR Kod İşlemleri seçeneğine tıklayınız.
 5. ATM üzerinde çıkan QR kodu kameranıza okutarak ATM ile mobil uygulama arasında bağlantının kurularak işlemin gerçekleştirmesini sağlayınız.

Ziraat Bankası kartsız para çekme işleminizi saniyeler içerisinde pratik olarak gerçekleştirebilirsiniz. Ziraat Bankası mobil bankacılık uygulamasını tüm müşteriler kullanabilmektedir. Mobil uygulama üyelik işlemlerini kişisel bilgilerinizde gerçekleştirerek kullanmaya başlayabilir ve dilediğiniz zaman bu teknolojilerden yararlanabilirsiniz.

Ziraat Bankası Kartsız Para Çekme Limiti

 • Ziraat Bankası üzerinden kartsız para çekme işlemlerinizde günlük limit uygulanmaktadır. Kartsız para çekme limiti 5.000 TL olarak belirlenmiştir.
 • QR kod teknolojisi ile kartsız para çekme işlemlerinizde günlük limit 1.500 TL’dir.

genç kız pornosu izle

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap