1. Ana Sayfa
  2. Bankalar

Ziraat Bankası Kredi Kartları Limitleri Nasıl Arttırılır?

Ziraat Bankası Kredi Kartları Limitleri Nasıl Arttırılır?
0

Günümüzde, alışveriş sırasında belki de nakit para kullanım oranından daha yüksek kullanım oranına sahip olan kredi kartları, tüketicilerin alışverişte bir çok avantajdan faydalanmasını sağlamaktadır ki nakit paranın yapamadığı şey de budur. Taksitlendirme, para puan kazandırma ve ödeme erteleme gibi avantajların yanında, bankalar ve şirketler arasında yapılmış anlaşmalar var ve bu firmalardan alışveriş yapıldığı zaman, ekstra olarak taksit imkanı, hediye kazanma yada hediye puan kazanma gibi durumlar söz konusu olabilmektedir.

Kredi kartlarının sağladığı bunca avantajla birlikte tüketiciler de alışverişleri sırasında, olabildiği kadar kredi kartlarını kullanmak isteyecekler ve kartlarının kendilerine sunduğu avantajlardan maksimum oranlarda faydalanmak isteyeceklerdir. Kredi kartlarını bankalarından aldıkları ilk seferde, bankalar bu kartlara birer limit koyarlar ki bu limitler de tüketicilerin düzenli aylık gelirlerine ve kredi notu gibi değişkenlere bağlıdır. Geçen zamanla ve değişek koşullarla birlikte kişilerin gelirlerinde ve alım güçlerinde olan artış doğrultusunda harcamalarında da bir artış yaşanacaktır. Daha önce kredi kartlarına belirlenmiş olan limitler bireylere yeterli gelmediği zamanlarda, müşterisi oldukları bankalara başvuruda bulunarak kredi kartlarının limitlerini yükseltebilmektedirler. Türkiye’ nin en köklü bankalarında olan Ziraat Bankası’ nın da müşterileri hizmetine sunmuş olduğu kredi kartlarının limitlerinin arttırılması için bankayla iletişime geçmek yeterli olacaktır.

Kredi Kartı Limiti Arttırmak İçin Başvuru Yolları

Şubeler aracılığıyla kredi kartı limit arttırımı başvurusunda bulunmak; kullanılmakta olan kredi kartlarının limitleri yetersiz geldiği zaman yetkililerle yüz yüze görüşmek istenirse Ziraat Bank şubelerine başvuruda bulunulabilir. Aynı zamanda talep edilen limit artışı 5 bin TL gibi bir değer ise bu talepte bulunmak için Ziraat Bankası şubelerine gidilmesi gerekmektedir. Bu gibi bir tutardaki limit artışı talebinde telefon bankacılığı ya da internet bankacılığı yerine yalnızca şubelere gidilmelidir.

Telefon bankacılığı yoluyla kredi kartı limit arttırımı başvurusu; Ziraat Bankası’ nın müşterileri hizmetine sunduğu telefon bankacılığı ya da müşteri hizmetleri numarası olan 444 00 00 numarası aranarak kredi kartı limit artışı talebinde bulunulabilir.

Online internet bankacılığı aracılığıyla kredi kartı limit arttırımı başvurusunda bulunmak; Ziraat Bankası’ nın müşterileri hizmetine sunduğu ve birçok işlemin banka şubesinden daha hızlı şekilde gerçekleştirilebilmesi mümkün olan internet bankacılığı aracılığıyla da kredi kartlarının limit arttırımı için başvuruda bulunulabilir. Bunun için sisteme giriş sırasında müşteri kullanıcı adı ve şifresinin bilinmesi yeterli olmaktadır.

Ziraat Kredi Kartı Limiti Arttırma Yolları

Kredi kartı limiti yetersiz geldiğinde bu limitleri arttırmak için çeşitli başvuru yolları mevcuttur fakat tüm bu başvuru yollarının yanında bireyin de taşıması gereken bazı gereklilikler bulunmaktadır. Örneğin mevcut, limiti kullanıcı için yetersiz olan kredi kartının aylık borçları düzenli şekilde ödenmiyor ya da üst üste yalnızca asgari tutarda borç ödemesi gerçekleştiriliyor olsun. Borç ödemelerini yapmayan ya da borcuna sadık olmayan birinin borçlarını daha da arttırması için limit artışı talebine hiç bir bankadan onay gelmeyecektir. Bankalar, borçlanan fakat borçlarını da düzenli ödeyen müşterilerini severler. Bankayla kişinin arasında düzensiz borç ödemek ya da hiç ödememek gibi bir durum söz konusuysa limit artışı talebinde bulunmaya gerek yoktur, muhtemelen red yanıtı alınır.

Bunun yanında yalnızca bir bankayla olan ilişki önemli değil diğer finansal kuruluşlar ve bankalarla olan ilişkiler de bu gibi zamanlarda önem kazanmaktadır. Finansal kuruluşlarla sahip olunan kötü ilişki, kişilerin sahip olduğu kredi skorlarını kötü yönde etkilemektedir. Düşük kredi skoru olan bireyler bankalar ve diğer finansal kurumların gözünde güvenilmez ve borcuna sadık olmayan bireyler olarak canlanırlar. Böyle bir durumdan sakınmak adına sahip olunan tüm kredi kartlarının borçları zamanında ödenmeli, varsa kredi borçlarının taksitlerinin ödemesi aksatılmamalı ve kredi skorunu arttıracak faaliyetlerde bulunulmalıdır. Bankalara, sizin lehinize olacak bir talepte bulunduğunuzda ilk olarak baktıkları parametreler sizin geliriniz ve kredi notunuz olmaktadır. Bunlardan herhangi biri bankanın aradığı standartta olmaz ve onları tatmin etmezse talebiniz olumsuz yanıt alır.

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap