1. Anasayfa
  2. Bankalar

Ziraat Bankası Telefon Numarası Güncelleme 2021

Ziraat Bankası Telefon Numarası Güncelleme 2021
0

Ziraat bankası telefon numarası güncelleme işlemini yapmanız banka ile yaşanan herhangi bir sorun durumunda sizinle iletişimi gerçekleştirilmesini sağlamak adına önemlidir. Bilindiği gibi bankalar kişilere veya kurumlara kredi verirken bunu vadesinde geri alabileceği kişileri seçmeye özen gösterirler. Bu anlamdaki önlemlerden biri de elbette kişinin güncel telefon numarasının alınmasıdır. Bununla birlikte Ziraat bankası internet bankacılığı ya da mobil uygulama kullanan kişiler cep telefonlarına gelen onay şifresi ile işlem yapabilmektedir. Hal böyleyken de Ziraat Bankası telefon numarası değiştirme işlemini gerçekleştirmediğiniz durumda SMS şifresi telefonunuza gelmeyecek ve işlemlere devam edemeyeceksiniz. Bu işlemleri çoğunlukla telefon bankacılığı hizmeti üzerinden ya da internet bankacılığı üzerinden halledebilirsiniz. Ancak kimi durumda kimlik bilgilerinin doğrulanmaması durumu ile karşılaşılabilir bu durumda da Ziraat Bankası şubelerinden birine gitmeniz gerekir.

Ziraat Bankası Telefon Numarası Güncelleme Seçenekleri

Bankacılık sektörü teknoloji ile birlikte gün geçtikçe gelişmekte ve kişiler açısından bankacılık işlemlerinin yapılması kolaylaşmaktadır. Bunlar beraberinde banka müşterilerinin beklentilerini arttırmakta ve beklentilere verilen cevaplarda elbette hayatı kolaylaştırmaktadır. Bu teknolojik gelişmelerle birlikte evinizde oturduğunuz yerden yapabileceğiniz işlemlerden biri de hiç şüphesiz Ziraat bankası telefon güncelleme işlemidir. Peki hangi kanallar vasıtası ile bu güncelleme işlemi yapılabilir:

1. Ziraat Bankası İnternet Şubesi ya da Bankacılığı

2. Telefonunuza Play store ya da App store üzerinden indireceğiniz Ziraat Bankası mobil uygulaması

3. Ziraat bankası telefonla bankacılık hizmeti olan Müşteri Hizmetleri

4. Size en yakın olan Ziraat Bankası şubeleri

Daha önceki süreçlerde herhangi bir işlemi yapmak için tek seçeneğiniz banka şubelerinden birine gitmekti. Düşünün ki birisine para göndermek istiyor, kredi kartı borcunuzun taksidini ödemek istiyorsanuz ya da güncel olmayan herhangi bir bilginizin güncellenmesini gerçekleştirmek istiyorsunuz bütün bu ve benzeri senaryolar için tek yapacağınız şey banka şubelerine gitmekti. Ancak şu anda da yapmış olduğumuz sıralamadan da göreceğiniz üzere ilk seçenek olarak karşınıza İnternet bankacılığı, sonrasında mobil uygulama, telefon bankacılığı ve son olarak banka şubesi gelmektedir. Ancak kimi durumda bu bahsedilen evden halledilebilen üç yöntemin işe yaramadığı senaryolar gerçekleşebilir, bu durumda da banka şubelerine gitmekten başka şansınız kalmaz.

İnternet Bankacılığı ya da Mobil Uygulama Üzerinden Telefon Değiştirme

Bu işlemi aslında tüm bankaların internet şubesinden gerçekleştirmeniz mümkün değildir. Bu anlamda öncelikle ayarlar kısmına girmeli ve İletişim bilgileri kısmından kayıtlı telefon kısmına erişmelisiniz. Mobil uygulama ya da internet bankacılığı üzerinden bu menüler farklılık gösterebilir. Ancak bu kısma eriştiğinizde kayıtlı olan İş, Ev ve cep telefonu bilgilerini görebilirsiniz. Ev ve iş telefon bilgilerinin güncellenmesine bu kısımda muhtemelen izin verecek ancak cep telefonu bilgisinin değiştirilmesine izin verilmeyebilir. Böyle bir durumla karşılaşırsanız diğer alternatif Ziraat Bankası telefon değiştirme işlemlerini denemelisiniz.

Müşteri Hizmetleri Aracılığıyla

Bankanın sizinle iletişim halinde olması demek yaşanan aksiliklerin önüne geçmek demektir. Anlık gelişmelerden haberdar olmak, işlemlerinizi aksatmadan gerçekleştirmek, çeşitli kampanyalar hakkında bilgi sahivi olmak için sistemdeki telefon bilgisinin güncel olması ve mesajların tarafınıza ulaşması gerekmektedir. Telefon numaranız değişmiş, telefonuz çalınmış vs. olabilir işte bu durumlarda bankadaki telefon numarasını değiştirmek ya da Ziraat Bankası sisteminde tanımlı olan diğer numaralarınızdan birini kullanmanız gerekecektir. Şimdi müşteri hizmetleri aracılığıyla Ziraat Bankası telefon numarası değiştirmek için yapılması gerekenlere adım adım bakacak olursak:

1. İlk olarak Ziraat Bankası müşteri hizmetlerini (444 0000 yada 0850 220 0000) arayın.

2. Telesekreterin gelmesi ile birlikte size şüpheli hizmetler için bir numaraya basmanızı söyleyecektir. O rakama basarak şüpheli işlem menüsüne geçiş yapın.

3. Müşteri hizmetlerine bağlanma ile ilgili problem yaşıyorsanız bu durumda Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerine Bağlanma yazısını okuyabilir konu hakkında detaylı bilgiye erişebilirsiniz.

Burada bahsedilen adımları uygulayarak müşteri hizmetlerine bağlanmalı ve telefon numaranız hangi sebepten değiştiyse bunu karşıdaki kişiye izah ederek Ziraat Bankası telefon güncelleme işlemini tamamlamalısınız. Tabi bu aşamada karşıdaki kişi size bir takım güvenlik soruları yöneltecektir, buna da doğru cevap vermeniz gerektiğini unutmamalısınız.

Şubelerden Numara Güncelleme

İlk olarak internet bankacılığı ya da Ziraat Bankası mobil uygulama üzerinden telefon numarası güncellemeyi denediniz ancak başarısız olduysanız bu durumda ikinci işlem olarak telefon bankacılığı üzerinden numara değiştirme işlemini denemeli bu ikisinden de sonuç alamazsanız banka şubelerinden yardım almanız gerekecektir.

Size en yakın Ziraat Bankası şubesini resmi web site üzerinden bulabilir ve mesai saatleri içerisinde bankaya gidebilirsiniz. Bankaya gittikten sonrasında ise işlem sırası almalıi sıranızı beklemeli ve müşteri temsilcisine telefon numaranızın değiştiğini diğer yöntemleri bilmediğinizi ya da uygulayıp sonuç alamadığınızı aktarmalı, telefon numarasını değiştirmek için ne yapmanız gerektiğini sormalısınız.

4,5G’ye geçiş sırasında telefon numaranız banka sisteminde blokelenebilir. Böyle bir işlem gerçekleştirdiyseniz ve bloke gerçekleştiyse yine internet bankacılığı gibi işlemleri yaparken sıkıntı yaşarsınız. Bunun önüne geçmek için de yine banka şubelerindeki yetkiliden yardım alabilirsiniz.

Şubedeki müşteri temsilcisi yine size bir takım güvenlik soruları sorabilir. Yahut sadece kimliğinizle telefon değiştirme işlemini gerçekleştirebilir.

Müşteri temsilcisi size telefon numarasını değiştirme aşamasında bir form verecek ve bu forum eksiksiz, doğru bir şekilde doldurmanızı talep edecektir. Bu form bir dilekçedir. İlgili dilekçede eski numaranız ve yeni numaranızı belirtmeniz ve işlemlerin sizin rızanız ile yapılıyor olması esastır. Bu dilekçede belirtilen yeni telefon numarasının artık aktif olarak kullanıldığı eski numaranın sebebi her neyse artık kullanılamaz olduğu beyan edilir. Daha önce de belirttiğimiz gibi bu işlemi numaranızın değişmesi durumunda özellikle internet bankacılığı işlemlerinin aksamaması için yapmanız zorunludur.

Şubede bu formun doldurulması ile birlikte talebiniz banka tarafından işleme alınmış olur. Belirtilen yeni telefon numarası banka sistemine tanımlanmış olsa da verilen dilekçenin işleme alınma süresi biraz gecikebilir. Ancak en kötü ihtimalle 1-2 gün içerisinde yeni telefon numarası ile işlemlerinizi sürdürmeye devam edersiniz.

Tüm bankalar olmasa da bazı bankaların ATM’leri üzerinden de telefon numarası değiştirme işlemleri gerçekleştirilebilmektedir. Ziraat Bankası’nın ATM’lerinden ya bu işlemlerin yapılabilirliğini denemeli ya da müşteri hizmetleri numarası olan 444 0000 veya 0850 220 0000 tuşlanarak müşteri temsilcisinden bilgi alınmalıdır. Ziraat Bankası telefon bankacılığı hizmetinden 7 gün 24 saat faydalanabilirsiniz.

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir