1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Zoom Saat Ayarlama Nasıl Yapılır? (2023 GÜNCEL) DETAYLI ANLATIM

Zoom Saat Ayarlama Nasıl Yapılır? (2023 GÜNCEL) DETAYLI ANLATIM
0

Bir eğitim-öğretim yılı daha başladı. Pandeminin gölgesinde online eğitim için öğretmenlerin ve öğrencilerin en çok kullandığı eğitim araçlarının başında da online toplantı ve ders yapılabilmesini sağlayan Zoom geliyor.

Zoom ile ilgili en çok merak edilen sorular ile ilgili sizler için bir seri hazırlamaya karar verdik. Bu soruların başında da Zoom saat ayarlama nasıl yapılır? geliyor. Oldukça basit bir işlem olan Zoom’da saat ayarlama konusunu hemen sizlere anlatalım.

Zoom saat ayarlama nasıl yapılır?

  1.  Zoom uygulamasına kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapın.
  2.  Programı açın ve “Settings kısmına tıklayın.
  3.  Zamanlayacağınız saati seçerek online dersin başlayacağı saati seçebilirsiniz.

İşlem bu kadar!

Zoom saat ayarlama ne işe yarıyor?

Zoom saat ayarlama ile birlikte istediğiniz vakitte otomatik olarak siz başlayacağınız şekilde online toplantı/ders başlar. Bu saat öncesinde linki paylaştığınız öğrencileriniz ekran başına erken geçerse dersin başlayacağı saati görecektir ve derse katılamaz. Siz saati ayarladıktan sonra ekranın başına tam saatinde veya 5 dk sonra geçtiğinizde ders hemen başlamaz. 5 dk sonra geçseniz bile siz onayı vermeden online ders başlamaz.

Videolu anlatım için aşağıya bakabilirsiniz.

İyi dersler dileriz!

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap