1. Anasayfa
  2. Sosyal Yardımlar

İBB Yardım Çeki Başvurusu 2021 – İBB Yardım Çeki Nasıl Alınır?

İBB Yardım Çeki Başvurusu 2021 – İBB Yardım Çeki Nasıl Alınır?
0

İBB yardım çeki nasıl alınır? İBB yardım çeki sorgulama ve ne zaman soruları oldukça sık merak ediliyor. İBB yardım başvurusu ne zamana kadar devam edilecek, eşya yardımı kimlere veriliyor gelin birlikte yanıtlayalım.

Hayat koşullarının pahalılaştığı şu günlerde sosyal yardımlar oldukça önemli. Özellikle pandemi sebebiyle ücretsiz izine ayrılanlar nakdi ücret desteğinden faydalanıyor ancak asgari ücretin neredeyse yarısı olan bu miktar aileler için yeterli değil. Bu durumda da sosyal yardımlar, belediyeler, vakıflar ve devlet işin içine giriyor.

İBB yardım çeki nedir?

İBB yardım çeki, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ihtiyaç sahibi vatandaşlara verdiği yardım çekidir. İBB yardım çeki İBB İstanbul Sosyal Destek kartı olarak da bilinmektedir.

İBB yardım çeki başvurusu 2021 nasıl yapılır?

İBB yardım çeki başvurusu için Edirnekapı, Selimiye(Üsküdar) ve Büyükçekmece’de yer alan Sosyal Yardım birimine ulaşmanız gerekmektedir. Bir diğer ulaşım yolu ise 444 00 93 numaralı telefonunu aramaktır. Bu yollarla başvuruyu gerçekleştirebilirsiniz.

İBB Birlikte Başaracağız başvurusu için buraya tıklayın.

İBB yardım çeki koşulları neler 2021?

İBB, maddi yardım başvurusu yapan ailelerin, kişilerin araştırmasını yapmakta ve bu süreçte sizden bazı bilgiler isteyebilmektedir. İhtiyaç sahibi olarak yardım çekini almaya hak kazanan ailelere de hızlı bir şekilde ulaşılmaktadır.

İBB yardım çeki başvuru sorgulama nasıl yapılır?

İBB yardım başvurusu sorgulamak için interneti ya da telefonu kullanabilirsiniz. Bunun için 444 00 93 numaralı telefonu arayabilir ya da

İBB yardım başvurusu sorgulama için 444 00 93’ü arayabilirsiniz yada e-devlet belediye yardım sonucu sorgulama ekranlarından yapabilirsiniz. İBB yardım sorgulama işlemlerini öğrendikten sonra şimdi de yardım miktarına bakalım.

İBB yardım çeki ne kadar?

İBB yardım çeki miktarı aileden aileye göre değişmektedir. Tamamen ailenin ihtiyaçları doğrultusunda İBB imkanları çerçevesinde belirlenmektedir.

İBB yardım çeki başvurusu için buraya tıklayın.

İBB sosyal yardımları neler?

Sosyal Yardım Kartı İstanbul Kart
Edirnekapı, Üsküdar (Selimiye) ve Büyükçekmece’deki (iletişim noktası) Sosyal Yardım Birimine veya 444 00 93 telefon numarası üzerinden, bizzat müracaat ederek kayıtları alınan ailelerimiz, ekiplerimiz tarafından tespitleri yapılıp değerlendirmeye alınır. Yardım kararı çıkan vatandaşlarımız yardımlarını anlaşmalı zincir marketlerde kullanabilmektedir.

Nakdi Yardım
Sosyal Yardım Birimine, bizzat müracaat ederek kayıtları alınan ailelerimiz, ekiplerimiz tarafından tespitleri yapılıp değerlendirmeye alınır. Yardım kararı çıkan vatandaşlarımız yardımlarını kolay ve huzurlu bir şekilde almaları sağlanmaktadır.

Göç Yardımı
İstanbul’a çeşitli nedenlerle gelmiş, ekonomik ve sosyal olarak şehirde tutunamayan insanlarımızın geri dönüşlerini sağlamaya yönelik vatandaşımıza hizmet veriyoruz. 2014 yılı Kasım ayından itibaren Sosyal Hizmetler Müdürlüğü, Tersine Göç Projesi kapsamında ailelerin göç etmelerini sağlanmaktadır.

Eğitim Yardımı
İstanbul’daki ilkokul, ortaokul, lise ve rehabilitasyon merkezlerinde eğitim ve öğrenim gören Engelli, şehit çocuğu, yetim, öksüz, öğrencilerin tamamına durumlarını belgelemek koşuluyla yılda bir kereye mahsus nakdi eğitim yardımı yapılmaktadır.

İBB eşya yardımı yapıyor mu?

İBB eşya yardımı yapan nadir belediyelerden. İbb eşya yardımı başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar aşağıda paylaştığımız iletişim numaralarından İBB’ye ulaşabilir.

İBB Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı iletişim bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.

fake taxi izle

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir