1. Ana Sayfa
  2. Film

Adrenalin Dolu En İyi 19 Aksiyon Filmi (2023GÜNCEL)

Adrenalin Dolu En İyi 19 Aksiyon Filmi (2023GÜNCEL)
0

Birbirinden güzel ve izlerken adrenalini doruklarda yaşayacağınız adrenalin dolu en iyi 19 aksiyon filmini sizler için bir araya getirdim. Tüm zamanların en iyi aksiyon filmlerini sıraladım. Biliyorsunuz zor günlerden geçiyoruz ve bu bol can sıkıntılı günlerde biraz kafa dağıtmaya ihtiyaç duyuyoruz. İşte aksiyon filmleri burada devreye giriyor. Aksiyonlu geçen filmler sayesinde gözünüzü ekrandan bir saniye bile ayıramayacaksınız.

1- Matrix (IMDB: 8,7)

Vizyon Tarihi: 3 Eylül 1999

Film Süresi: 2 Saat 15 Dakika

Oyuncular: Keanu Reeves, Laurence Fishburne, Carrie-Anne Moss

Matrix Film Konusu: Yaşanan gerçek olduğu gibi bir de yaşananın çok daha ötesi olan bir gerçeklikte vardır. Neo, oldukça tehlikeli olan Morpheus’un gerçekleri bildiğini düşünmektedir. Bir gece Neo, Trinity ile tanışır. Bu güzel yabancı kızın götüreceği Dünya’da, Morpheus’u bulacaklar ve Matrix hakkında bir kaç şey öğrenecektir.

2- Karayip Korsanları: Siyah İnci’nin Laneti (IMDB: 8,0)

Vizyon Tarihi: 31 Kasım 2003

Film Süresi: 2 Saat 23 Dakika

Oyuncular: Johnny Depp, Geoffrey Rush, Orlando Bloom

Karayip Korsanları: Siyah İnci’nin Laneti Film Konusu: Genç bir kızı kurtarmaya çalışan korsan Jack Sparrow ile demirci Will Turner’ın maceralarını anlatıyor. Elizabeth, Jamaica’ya yaptığı deniz yolculuğunda gemi enkazına denk gelir. Bu enkazdan kurtulabilen tek kişi Will’dir. Elizabeth çocuğun boynunda takılı olan madalyondan onun korsan olduğunu anlar. Yıllar sonra Elizabeth bir korsan tarafından kaçırılır. İyi yürekli olan korsan Jack Sparrow ise kızı kurtarmaya çalışır. Ancak bu gizemli madalyon hayalet gemiyi harekete geçirip incinin lanetini uyandıracaktır.

3- Son Ültimatom (IMDB: 8,0)

Vizyon Tarihi: 12 Kasım 2017

Film Süresi: 1 Saat 56 Dakika

Oyuncular: Matt Damon, Edgar Ramírez, Joan Allen

Son Ültimatom Film Konusu: Jason Bourne geçmişindeki sırları ne yaparsa yapsın bir türlü öğrenememektedir. Yaşadığını bilenlerse onu ortadan kaldırmak istediği için Moskova, Rusya’ya taşınır. Hayatta çok sevdiği bir insanı kazada kaybedince, tekrar geçmişindeki sırları bulmak için yeni bir maceraya atılır. Artık Paris’e oradan ise Fas’a gidecek olan Bourne’u çeşitli maceralar beklemektedir.

4- Truva (IMDB: 7,2)

Vizyon Tarihi: 14 Mayıs 2004

Film Süresi: 2 Saat 35 Dakika

Oyuncular: Brad Pitt, Eric Bana, Orlando Bloom

Truva Film Konusu: Eski Yunan’da Truva prensi Paris ile Sparta Kraliçesi Helen arasında olan aşk yüzünden iki ülke arası büyük bir savaş çıkmıştır. Helena’nın kocası olan Kral Menelaus bu duruma bir hayli kızmıştır. İntikam almak için ise kardeşi Mikene Kralı Agemennon ile Truva’ya savaş açar.

5- Rocky (IMDB: 8,1)

Vizyon Tarihi: Belirsiz

Film Süresi: 1 Saat 59 Dakika

Oyuncular: Sylvester Stallone, Talia Shire, Burt Young

Rocky Film Konusu: Rocky Balboa boş vakitlerinde yaşadığı şehrin kulüplerinde boks yapan amatör bir boksördür. Amerika’da boks maçları tamamlanacakken, ünlü boksör sakatlanmıştır. Bu boksör yerine turnuvaya adı duyulmayan amatör bir boksör alacaklardır. Rocky bu boks maçı için seçilir ve olaylar bunun üstüne gelişir.

6- Sherlock Holmes (IMDB: 7,6)

Vizyon Tarihi: 15 Ocak 2010

Film Süresi: 2 Saat 8 Dakika

Oyuncular: Robert Downey Jr., Jude Law, Rachel McAdams

Sherlock Holmes Film Konusu: Şehirden cinayetlerin peşinde koşturan bir polis teşkilatı bulunmaktadır. Tabii ki bu teşkilatın dahi beyni ise Sherlock Holmes ev arkadaşı Doktor Watson’dan istediği yardımlarla cinayletleri çözümlemektedir. Film bu cinayetlerin çözümlenme sürecini konu almaktadır.

7- Yenilmezler (IMDB: 8,0)

Vizyon Tarihi: 4 Mayıs 2012

Film Süresi: 2 Saat 20 Dakika

Oyuncular: Robert Downey Jr., Chris Evans, Scarlett Johansson

Yenilmezler Film Konusu: SHIELD ismiyle tanınan Uluslararası barış örgütü, tüm Dünya’nın güvenliği sağlamak için büyük tehdit oluşturan düşmanları hedef almaktadır. Uluslararası Barış Örgütü’nün başındaki isim Nick Fury, Dünya’yı yaklaşan felaketten korumak için en süper kahramanlardan oluşan bir ekip kurmak zorundadır.

8- Medusa Darbesi (IMDB: 7,7)

Vizyon Tarihi: 1 Ekim 2004

Film Süresi: 1 Saat 49 Dakika

Oyuncular: Matt Damon, Franka Potente, Joan Allen

Medusa Darbesi Film Konusu: Umulmadık bir zamanda ve şaibeli bir şekilde Çin’in Başbakan yardımcısı, bir çok soru işaretini ardında bırakarak öldürülür. Olay üzerine dört bir koldan gerçekleştirilen araştırmalar neticesinde birincil zanlı olarak meşhur CIA tetikçisi Jason Bourne belirlenir. Ancak aslında böyle biri yoktur. Bu isim, David Webb adında bir suikastçının takma adıdır. Bir süre sonra kendi adını kullanarak cinayetler işleyen birinin olduğunu anlayan Webb, bu işin orta yerinde bulur kendisini. Bir de üstüne sevdiği kadın kaçırılır. Şimdi casuslar arası, aksiyon dolu bir savaş başlamıştır.

9- Rocky 2 (IMDB: 7,3)

Vizyon Tarihi: Belirsiz

Film Süresi: 1 Saat 59 Dakika

Oyuncular: Sylvester Stallone, Talia Shire, Burt Young

Rocky 2 Film Konusu: Amatör boksör Rocky Balboa, Dünya Güreş Şampiyonu Apollo Creed’i yenerek herkesi şaşkına çevirmiş, iyi paralar kazanarak, adını duyurmayı sağlamıştır. Maçın ardından kendisini konforlu aile yaşantısına veren Rocky, Creed’den gelen yeni maç teklifini reddemez. Bu büyük rekabetin rövanşı için geri sayım başlar.

10- Mazisi Olmayan Adam (IMDB: 7,8)

Vizyon Tarihi: 20 Eylül 2002

Film Süresi: 1 Saat 58 Dakika

Oyuncular: Won Bin, Sae-ron Kim, Tae-hoon Kim

Mazisi Olmayan Adam Film Konusu: Denizin ortasında yalnız başına hayatta kalmak için çabalayan adam bir balıkçı teknesi tarafından kurtarılır. Adam kendine gelir ve geçmişe dair hiçbir şey hatırlamadığını belli eder. Bu süreçten sonra kendisinin kim olduğunu araştırmaya koyulacaktır. Kendisi hakkında yeni bilgiler öğrendikçe, kimsede olmayan yetenekler yavaştan gün yüzüne çıkmaya başlayacaktır. Ancak geçmişi belli olmayan adamın peşinde, onu öldürmek isteyen azılı suçlular vardır.

10- Kuralsız (IMDB: 5,7)

Vizyon Tarihi: 20 Mart 2015

Film Süresi: 1 Saat 59 Dakika

Oyuncular: Shailene Woodley, Theo James, Jeff Daniels

Kuralsız Film Konusu: Beş farklı fraksiyona bölünen bir toplumun tüm yaşantısının bu hiyerarşik yapı üzerine inşa edildiğini ve belli yaşa ulaşmış gençlerin kendileri için belirlenmiş sınıflardan birine dahil edilerek eğitilmelerini izlemiştik. Bu hiyerarşik yapılanma içerisinde kendine has bir kategoriye sahip olan Tris ise, öykünün finalinde hem çevresindeki insanları hem de işleyen bu düzeni değiştirecek güce sahip olduğunu keşfetmişti. Mücadeleye kaldığı yerden devam edecek olan Tris’in yolculuğunu taşıyacak isim ise Robert Schwentke olacak.

11- Transformers (IMDB: 7,0)

Vizyon Tarihi: 6 Temmuz 2007

Film Süresi: 2 Saat 24 Dakika

Oyuncular: Shia LaBeouf, Megan Fox, Josh Duhamel

Transformers Film Konusu: Farklı araç ve mekanizmalara dönüşebilen robotların yaşadığı gezegen iki farklı cepheye bölünmüştür. İyi ve kötü robotlar farklı hedeflerin peşinde koşarlar. Transformer’lar gezegendeki yakıtın azalması sonucu, farklı yakıt kaynakları için Uzay’da arayış içine girerler.

12- Adalet Peşinde (IMDB: 7,4)

Vizyon Tarihi: 1 Ocak 2010

Film Süresi: 1 Saat 48 Dakika

Oyuncular: Gerard Butler, Jamie Foxx, Leslie Bibb

Adalet Peşinde Film Konusu: Bir soygun sırasında yaşamayı başaran Shelton eşini ve çocuğunu kaybetmiştir. Bundan sonraki yaşamınıntek bir amacı kalmıştır: İntikam! Adaletin gözünü bizzat kendi elleriyle açmaya karar vermiştir.

13- Karga (IMDB: 7,6)

Vizyon Tarihi: Belirsiz

Film Süresi: 1 Saat 41 Dakika

Oyuncular: Brandon Lee, Michael Wincott, Rochelle Davis

Karga Film Konusu: Draven ve nişanlısı Shelly, düğünlerinin arifesinde bir serseri çetesi tarafından saldırıya uğrar ve öldürülürler. Bir yıl sonra Eric’in mezarını bir karga ziyaret eder. Alınacak intikamlar, verilecek dersler vardır…

14- Son Kale (IMDB: 7,0)

Vizyon Tarihi: 4 Ocak 2002

Film Süresi: 2 Saat 12 Dakika

Oyuncular: Robert Redford, James Gandolfini, Mark Ruffalo

Son Kale Film Konusu: General Irvin savaş taktikleri konusunda uzman denilecek kademeye ulaşmış biraskerdir. Bir gün hak etmediği bir zan altında bırakılıp, güvenlikli bir hapishaneye atılır. Albay Winter ise Irvin’in kapatıldığı hapishanenin müdürüdür. Mahkumları ıslah edebilmek için oldukça sert metotlar benimsemiştir. Hayatını taktiklerle geçiren Irvin, bu sert adamdan kurtulmak isteyecektir.

15- Devlet Düşmanı (IMDB: 7,3)

Vizyon Tarihi: 5 Şubat 1999

Film Süresi: 2 Saat 13 Dakika

Oyuncular: Will Smith, Gene Hackman, Jon Voight

Devlet Düşmanı Film Konusu: Güç savaşları nedeniyle Amerikan hükümetinde meydana gelen bir cinayet, olayla ilişkisi olmayan kişileri dahi çembere alıp tehlike yaratır. Cinayeti tesadüf eseri kaydeden doğa araştırmacısı Daniel Zavitz, kaydı kopyalar ve sıra dışı bir gazeteciyle iletişime geçer. Bunu öğrenen istihbarat servisi Zavitz’in peşine düşer.

16- Tetikçi (IMDB: 7,2)

Vizyon Tarihi: 11 Mayıs 2007

Film Süresi: 2 Saat 4 Dakika

Oyuncular: Mark Wahlberg, Michael Peña, Rhona Mitra

Tetikçi Film Konusu: Wahlberg, bir zamanların ün salmış en kusursuz nişancılarındandır. Bu işleri bırakmıştır fakat bir gün önemli bir son görev için kendisinden destek istenir. Mark, bu işi kabul ettiğinde kısa süre içinde görevin esas hedefini anlayacaktır. Kendisine görevi verenlerin esas amacı Amerikan Başkanı’na bir suikast düzenlemektir. Bu şartlar altında Mark’ın amacı tamamen değişir. Onun amacı artık suikastın sırlarını çözmek ve Başkan’ı başına geleceklerden korumaktır.

17- İtalyan İşi (IMDB: 7,2)

Vizyon Tarihi: 10 Ekim 2003

Film Süresi: 1 Saat 51 Dakika

Oyuncular:  Mark Wahlberg, Michael Peña, Rhona Mitra

İtalyan İşi Film Konusu: Kendi alanında kariyer sahibi diye nitelendirilen suçlu Charlie Croker’ın liderliğindeki bir soyguncu çetesinin macerasını konu almaktadır. Çete, Los Angeles tarihindeki en büyük trafik sıkışıklığını yaratıp bir yapacakları soygun için zaman kazanır. Hedefleri, trafik açılana dek soygunu yapıp daha sonra ortadan kaybolmayı başarmaktır.

18- Bıçağın İki Yüzü (IMDB: 7,1)

Vizyon Tarihi: 12 Şubat 1999

Film Süresi: 1 Saat 55 Dakika

Oyuncular: Wesley Snipes, Stephen Dorff, Kris Kristofferson

Bıçağın İki Yüzü Film Konusu: Vampirlere “kan kusturan” bir vampir olarak kabul edilmiş Blade’in hünerlerini izleyeceğiz. Blade’in annesi, henüz Blade onun karnındayken vampirlerin saldırısı sonucunda acımasızca katledilmiştir. İntikam ateşiyle tutuşan Blade, bilincini kazandığı günden itibaren kendisini vampirleri yok etmeye adamıştır.

19- Korkusuz (IMDB: 7,6)

Vizyon Tarihi: 4 Ağustos 2006

Film Süresi: 1 Saat 44 Dakika

Oyuncular: Chris Chow, Richard Epcar

Korkusuz Film Konusu: Büyük bir dövüş ustası olduğu halde herkesin önünde yenilgiye uğramış olan babasından utanan Huo, kendisini yetiştirmeye kara alır. Çok iyi bir dövüştü olmaya karar verir. Emin adımlarla ilerler.

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap