1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Among Us Oyun İnceleme (2023) – PC İndir – Sistem Gereksinimleri + Türkçe Yama

Among Us Oyun İnceleme (2023) – PC İndir – Sistem Gereksinimleri + Türkçe Yama
1

Among Us son haftaların en popüler oyunları arasında yer alıyor. Oyun öylesine bağlıyor ki multiplayer olarak arkadaşlarınızla oynarken çok büyük keyif alıyorsunuz. Bizler de bugün sizler için 2023 güncel bir şekilde Among Us oyun incelemesi yaptık. Nasıl oynanır, sistem gereksinimleri neler, nasıl indirilir, Türkçe yamayı nasıl bulabilirsiniz hepsini anlatıyoruz.

Among Us nedir?

Among Us oyununu en kısa yoldan şöyle anlatabiliriz, eskiden çocukların ve gençlerin hatta büyüklerin arasında oynadığı vampir-köylü oyunu olarak anlatabiliriz. Birden çok oyuncu ile birlikte kimin vampir olduğunu bulmaya çalışırdık. İşte Among Us tam olarak böyle bir oyun.

Oyunu en az 4 kişi, en fazla 10 kişi olarak oynayabiliyorsunuz. Bunun için öncelikle bir odaya girmeniz gerekiyor. Oyun içerisinde farklı haritalar da mevcut bu arada. Steam üzerinde ekstra genişleme paketleri de var.

Among Us nasıl oynanır?

Oyuna giriş yaptıktan sonra rastgele “impestor” veya “crewmate” olarak atanıyorsunuz. Oyunda kimin impestor veya cremate olarak atandığını bilmiyorsunuz. Impestor olan oyuncuyu bulmaya çalışıyorsunuz. Eğer impestor olarak siz atandıysanız oyuncuları izbe yerlere çekerek onları yok edebilirsiniz. Impestor oyuncuların bir de sabotaj yetenekleri var. Bu yeteneklerini kullanarak elektrikleri veya odadaki oksijeni kesebiliyorlar. Bir de Impestor’ların sol üstte yer alan bir barı var. Bu yetenekleri sürekli kullanmak sizi ele verebilir. Sol üstteki bar dolmadan yapmanız gereken ayrı görevler de var. İşte tam da bu noktada oyun oldukça keyifli hale geliyor. Bir yandan görevleri yaparken bir yandan da crewmate’leri eksiltmeye çalışıyorsunuz. Eğer crewmate iseniz de impestor’un kim olduğunu bulmaya çalışıyorsunuz.

Oyun içerisinde eğer impestor’ın bıraktığı bir ceset görürseniz herkesi acil olarak toplayabiliyorsunuz. Tabii bunu chat ekranından herkese anlatmanız ve impestor için bir oylama yapmanız gerekiyor. Dolayısı ile bir report etme hakkınız var ancak yanılırsanız oyun sarpa sarıyor. Kanıtları tek tek toplayarak ilerlemeniz ve ekip olarak hemfikir olmanız gerekiyor. Tabii bu arada oyun içerisinde birden fazla impestor da ekleyebiliyorsunuz. Yani tek bir impestor olmak zorunda değil.

Among Us ücretli mi? Among Us nasıl indirilir?

Among Us, steam üzerinden çok cüzi bir miktarla satın alınabiliyor. Oyun şu an sadece Windows üzerinde oynanabiliyor. Eğer bir Mac bilgisayarınız varsa Bluestacks emülatörü ile birlikte oynama imkanınız var.

Among Us şu an sadece 10,50 TL ve Steam üzerinden satın alınabiliyor.

Satın alma linki -> https://store.steampowered.com/app/945360/Among_Us/ 

Among Us Türkçe yaması var mı?

Among Us için çeşitli Türkçe forumlarda Türkçe yama paketi bulunuyor. Bunlardan birisine ulaşmak için buraya tıklayın.

Among Us sistem gereksinimleri neler?

Among us sistem gereksinimleri oldukça düşük. Hemen hemen her Windows bilgisayarda oynayabilirsiniz.

İşletim Sistemi: Win 7 SPI+
İşlemci: SSE2 Komut Sesi Desteği
Bellek: 1 GB RAM
DirectX: Sürüm 10
Depolama: 250 MB

Among Us oynanış videosu

 

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. 3 sene önce

    Among us oyununu deli gibi oynuyoruz arkadaslarla super otesi bi oyun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir