1. Ana Sayfa
 2. Haberler

Bingöl Valiliği: Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Yardım Başvuruları Nasıl Yapılır?

Bingöl Valiliği: Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Yardım Başvuruları Nasıl Yapılır?
2
Devlet ve millet olarak koronavirüsle aralıksız mücadele ettiğimiz bu günlerde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, önceki günlerde açıklanan ekonomik ve sosyal destek paketlerine ek olarak, özellikle küçük ölçekli işletmelere ve bu süreçte mağdur olabilecek personele destek olacak olan Milli Dayanışma Kampanyasını başlattı.

 

Cumhurbaşkanımız tarafından ‘Biz Bize Yeteriz Türkiyem’ sloganıyla başlatılan kampanya kapsamında  Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bir yardım hesabı açıldı. Hayırsever vatandaşlarımız bu hesaplara ya da paylaşılan kısa mesaj numaralarına bağış yapılabilecek.

Bingöllü hemşehrilerimizden kampanyaya destek olmalarını isteyen Valimiz Kadir Ekinci konuyla ilgili mesajında şunları söyledi:

“Ülkemiz zor günler geçiriyor. Salgının daha fazla yaygınlaşmasını engellemek için her konuda birlikte hareket etmeliyiz.

Bingöl Valiliği olarak tüm kurum ve kuruluşlarımız ile vatandaşımızın bu illetten en az zarar görmesi için büyük bir gayretle çalışıyoruz. Risk oranını minimize etmek için her gün yeni tedbirler alıyoruz. Bu tedbirler en üst düzeyde ve hafifletilmeksizin devam etmelidir.

Vefa Sosyal Destek Gruplarımız il genelinde titiz çalışmalar yapıyor. Sosyal Destek Merkezimiz 112, 155 ve 156 telefon hatları üzerinden vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını not almak ve yerine getirmek üzere 7/24 çalışıyor. Destek merkezimize bugüne kadar 1859 talep iletildi. Bunların 1795’i yerine getirildi. Yaşlılarımızın, kronik hastalarımızın ihtiyaçları karşılanıyor, evlerinde sağlık hizmetleri veriliyor, maaşları evlerinde teslim ediliyor. Yalnız yaşayan büyüklerimiz evlerinde ziyaret ediliyor, hal ve hatırları sorularak ihtiyaçları karşılanıyor. Ayrıca Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımız tarafından ekonomik yoksulluk ve yoksunluk içinde olan vatandaşlarımıza gıda yardımı çalışmalarımız da büyük bir hızla devam ediyor.

-TIKLA, ÜCRETSİZ BAŞVURU YAP -> PTT 1000 TL Sosyal Yardımlaşma Başvurusu Nasıl Yapılır? Kimleri Kapsıyor? (NİSAN 2023)

BİNGÖL SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA VAKFI SOSYAL YARDIM BAŞVURULARI NASIL YAPILIR??

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımız tarafından 1 Nisan itibariyle ilimiz genelindeki  22.364 ihtiyaç sahibi aileye 1000’er TL tutarındaki ödemeler başladı.

ilk destekte olduğu gibi, bu hanelerin halihazırda Sosyal Yardımlar sisteminde kayıtlı olduğundan herhangi bir başvuruda bulunmasına gerek olmadığını vurgulayan Selçuk; “1.000 TL nakdi destek ödemesi bugün, bu hanelerimizin PTT hesaplarına yatırılmaya başlandı. Bu yardımlar da yine bir önceki yardımda olduğu gibi, bulaş riskini azaltmak için evlere götürülerek, elden teslim ediliyor.” dedi.

E-DEVLET ÜZERİNDEN 1000 TL NAKDİ SOSYAL YARDIM BAŞVURUSU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ!!!

Yardım ödemeleri hak sahibi vatandaşların doğum yılının son rakamına göre aşağıda belirtilen şekilde yapılacaktır.
Doğum Yılının Son Rakamı Ödeme Tarihi

  • 0 ve 5 Olanlar 1 Nisan
  • 1 ve 6 Olanlar 2 Nisan
  • 2 ve 7 Olanlar 3 Nisan
  • 3 ve 8 Olanlar 4 Nisan
  • 4 ve 9 Olanlar 5 Nisan

tarihlerinde yapılacaktır

3. FAZ ÖDEMELERİ İÇİN BAŞVURU NASIL YAPILACAK? BAŞVURULAR BAŞLADI MI?

3. faz 1000’er TL ödemeleri için başvuruların e-Devlet üzerinden alınmaya başlanacağını da belirten Bakan Selçuk: “Faz 3 kapsamındaki ödemeler kişi bazlı değil; hane bazlı yapılacak. Aynı haneden birden çok başvuru yapılırsa, bunu tek başvuru olarak değerlendireceğiz.” ifadesinde bulundu.

Bakan Selçuk, 3. faz kapsamındaki ödemelere ilişkin tarihleri ayrıca açıklayacaklarını da sözlerine ekledi.

Sağlık konusunda da ciddi tedbirler ile sağlık çalışanlarımız vatandaşlarımıza hizmet vermeye devam ediyorlar. Bu konuda herhangi bir eksiğimizin ve endişe verici bir gelişmenin olmadığını paylaşmak isterim. Arkadaşlarımız tüm araç ve gereçleriyle, ekip ve ekipmanlarıyla hazır durumdalar.

Kıymetli vatandaşlarımızdan ricam, Bingöl Valiliği dışında yapılan yanıltıcı, itibarsızlaştırıcı, korku ve panik yaratıcı paylaşımlara itibar etmemenizdir.

   “Kampanyaya Tam Destek Verelim”

Her kritik zamanda birlik ve beraberlik örnekleri vermiş Bingöllü hemşehrilerimden ‘Biz Bize Yeteriz Türkiyem’ kampanyasına tam destek vermelerini bekliyorum. Vakit kardeşlik vakti.  ‘Bismillah’ diyelim ve her zamandan daha fazla kenetlenelim, paylaşalım, dayanışma örnekleri sergileyelim. Ben de bir aylık maaşımla kampanyaya destek oluyorum. İnancımızı asla kaybetmeyelim. İnşallah el ele vererek bu zorlu günleri birlikte aşacağız. Allah yar ve yardımcımız olsun.

Bingöl Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı
Detaylı Bilgi/İletişim
Yenişehir Mahallesi Hükümet Konağı / BİNGÖL
+90(426) 213 10 02

-TIKLA, ÜCRETSİZ BAŞVURU YAP -> PTT 1000 TL Sosyal Yardımlaşma Başvurusu Nasıl Yapılır? Kimleri Kapsıyor? (NİSAN 2023)

-E-DEVLET ÜZERİNDEN 1000 TL NAKDİ SOSYAL YARDIM BAŞVURUSU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ!!!

Diğer İller ve Sosyal Yardım Başvurularına Ulaşmak İçin Tıklayınız

Yazar Hakkında

Yorum Yap

Yorumlar (2)

 1. Sayın valim bingöl karlıova kargapazar mesajımı yazdım çünkü yardıma çok ihtiyacım var 2023 da devlet bana kargir ev yardımı yatı 18bin tl bu rahmen ben19 bin tl borç altına girdim yaklaşık bir senedir çalışmıyorum bide korona vurus başladı alacılar çok zordurumdayım inşat8 malzemesi adığm esnaflar paraları istiyorlar saygılar ALLAH’A razı olsun

 2. Sayın valim bingöl karlıova kargapazar köyü ikamet idiyorum sayın valim devlet bana 2023 da kargir ev yardımı yatı 18bin tl bu rahmen ben19 bin tl borç altına girdim çalışmıyorum 3 nüfus var neyapacağım bilmiyorum iş yok yardımınızı bekiliyorum saygılarımla Allah devlet ‘mizde razı olsun inşaallah

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir