1. Anasayfa
  2. Bilgi

En Tehlikeli Psikolojik Hastalıklar (Klinik Bulgulara Göre)

En Tehlikeli Psikolojik Hastalıklar (Klinik Bulgulara Göre)
0

Yazıyı okurken belki sizde de olduğunu farkedeceğiniz, kendinize ruh hastalığı tehsişi koyacağınız garip psikolojik hastalıkları sizler için derledik.

Fregoli Sendromu (Binbir Surat Sendromu)

Bu hastalığa sahip olan kişiler etrafındaki kişilerin hep aynı kişi olduğunu ve sürekli kılık değiştirerek onu takip ettiğini düşünürler.

Capgras Sendromu

Hastanın yakın ilişkide olduğu kişilerin yerini aynı görünümdeki sahtekar kişilerin aldığını düşünüp kafayı yeme durumu. Kadınlarda daha fazla görünüyormuş.

Othello Sendromu (Patolojik Kıskançlık)

Evet işte hepimizin psikolojik rahatsızlıkları var. Othello Sendromu patolojik kıskançlık. Kıskanmayan erkek napıyordu oje mi sürüyordu. Kıskanmayan kadın peki? Öyle bir tür var mı evrende? Tamam şaka bi yana abarttık azcık kıskançlık bi hastalık değildir. Patolojik kıskançlık takıntılık güvensizlik bir hastalıktır. Tabi bu kıskançlıktan kasıt sürekli aldatıldığını düşünmek sürekli dışarda takip etmek, en son noktatada karşısındakine bu düşüncelerinden dolayı zarar vermek.

Erotomani

Bu hastalığa sahip kişi başka birisi tarafından deliler gibi sevildiğini düşünür.Tabi o kişinin bu konuda uzaktan yakından alakası yoktur. türk dizilerinde birçok kez ele alınan bir konudur. Lise öğrencisi öğretmeninin ona aşık olduğunu düşünür. Arkadaşlarına biz onla çıkıyoruz diyip anlatır. Kendi kendine mesajlaşır, hediyeler alır sonra durumu afet hoca gelip durumu çözer ve kız aslında Erotomani’dır.

Cotard Sendromu (Yürüyen Ceset Sendromu)

Bu hastalık hastanın kendisini ölü olarak sanmasıdır. Çoğunlukla ölümle sonuçlanır.

Wendigo Psikoz

Wendigo hastalığı insan etine duyulan istektir. Her şeyi önüne yığın ille de insan eti der.

Kluver-Bucy Sendromu

Bu hastalar, beyinlerine farklı istekleri yerleştirirler. Bu istekler çok gariptir. Mesela aniden yanındaki kişinin kol düğmelerini kemirebilirler. Bu ruhsal hastalık, cinsel isteğin artışı ve engel olamama durumudur.

Pika Sendromu

Yenilmeyecek şeyleri yeme isteği. Al işte arkadaş hangimiz küçükken uç yemedik! Uzmanlar geçen açıklama yapmışlar bu konu hakkında ruh hastalığı değilde mineral eksikliği olduğunu düşünüyoruz tamamen sonuçlanınca biz size dönücez demişler.

hd porno izle

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir