1. Anasayfa
  2. Eğitim

En Verimli İngilizce Öğrenme Yöntemleri Hangileridir? İngilizce Kurs Fiyatları Ne Kadardır?

En Verimli İngilizce Öğrenme Yöntemleri Hangileridir? İngilizce Kurs Fiyatları Ne Kadardır?
0

Yabancı dil öğrenmek birçok faydayı beraberinde getirmektedir. Farklı dilde konuşan insanları tanımak, kendimizi geliştirmek, iş hayatında yabancı ortaklıklar kurmak, yabancı ülkelerde yaşam sürmek gibi birçok fayda sıralanabilir. Bunların bilincinde olan kişiler İngilizce öğrenmek için çeşitli yöntemler denemektedir. En Verimli İngilizce Öğrenme Yöntemleri Hangileridir? İngilizce Kurs Fiyatları Ne Kadardır? Adlı yazımızda, İngilizce öğrenmenizi kolaylaştıracak birçok farklı yöntemden bahsedeceğiz.

İngilizce Öğrenme Yöntemleri

İngilizce öğrenmek için var olan yöntemleri kullanabilir veya kendi yönteminizi oluşturabilirsiniz. Yeni bir dili tam anlamıyla kavramak için yaşantınızı buna göre şekillendirmeniz gerekir. Çocukluk döneminde çevresinin Türkçe konuşmasıyla Türkçeyi öğrenen bebekler, çevresinin İngilizce konuşmasıyla da İngilizceyi öğrenecektir. Bu mantıkla düşünüldüğünde duymak, görmek ve konuşmak bir bütün olarak İngilizce diline odaklanmalıdır.

En Verimli İngilizce Öğrenme Yöntemleri;

  • Kendinizi ve Çevrenizi Tanımlayın

İngilizceyi öğrenmek için hiç kullanmayacağınız kelimeleri ezberlemenize gerek yok. Daha verimli bir öğrenme süreci geçirmek için önce kendinizi ve çevrenizi tanımlayın. Fiziksel özelliklerinizi, giyiminizi, hoşlandığınız şeyleri, hoşlanmadığınız şeyleri, eğitim durumunuzu, okuduğunuz kitaplarınızı, dinlediğiniz müzikleri, aktivitelerinizi ve hobilerinizi İngilizce ifade ederek başlayabilirsiniz. Sosyal hayatınızda kullandığınız kelimeler zamanla alışkanlık kazanmanızı sağlayacaktır.

Kendinize ait bilgileri İngilizce anlatmaya başladıktan sonra çevrenize dair bilgilere yer verebilirsiniz. Yaşadığınız ülke, yaşadığınız il, kültürel ve dini özellikleri, insanların yaşam biçimleri, ülkenin turistlik yerleri gibi. İngilizce öğrenmek isteyen kişiler sosyal hayatlarında kullanmayacaklarını kelimelerden başlayarak heveslerini yitirebilmektedir. Düzenli olarak kullanabileceğiniz kelimeleri bilirseniz devamı zamanla gelecektir.

  • Yeni Kelimeler Öğrenin ve Not Tutun

Kendinizi ifade etmeye başladıktan sonra yeni kelimeler öğrenmeye başlayın ve bunları not ederek düzenli aralıklarla göz gezdirin. Bu yöntemle kendinizi değerlendirebilirsiniz. Yazmak ve not tutmak, en bilindik çalışma yöntemlerinden bir tanesidir. Bunu İngilizce için kullandığınızda verim alabilirsiniz. Yeni kelimeleri öğrenmek ve kullanmak sizlere heyecan katacaktır.

  • İngilizce Konuşan Yabancılarla İletişime Geçin

Türkçeyi bu kadar iyi konuşmanızın sebebi sizce nedir? Çevrenizde herkes Türkçe konuştuğu için sizlerin de dil yapısını etkilemekte ve yeni kelimeler öğrenmektesiniz. İngilizce çalışmalarınızı pratikler ile desteklemezseniz kısa sürede unutabilirsiniz. En verimli İngilizce öğrenme yöntemlerinden biri de yabancılarla iletişime geçmektir. İletişiminiz İngilizce olacağı için bol bol konuşma fırsatı bulabilir ve pratik yapabilirsiniz.

İngilizce öğrenmek için sosyal medya platformlarından yabancı arkadaşlar edinebilirsiniz. Bunlara ek olarak yabancılarla mektuplaşabileceğiniz birçok mektup uygulaması bulunmaktadır. Kullanıcılar birbirlerine mektup göndererek kendilerini ifade etmektedir. Sizler de bu duruma katılarak yabancı mektup arkadaşları edinebilirsiniz.

  • İngilizce Dinleyin

Kulağınızın İngilizceye aşina olması öğrenmenizi kolaylaştıracaktır. Bu sayede kelimelerin telaffuzunu öğrenebileceğiniz gibi kelime dağarcığınıza da yeni kelimeler ekleyebilirsiniz. İngilizce dinlemek konusunu sadece ders olarak görmemeniz gerekiyor. Müzik, sesli kitap, ders, içerik videoları, film, dizi gibi birçok alandaki eserleri İngilizce olarak dinlemeyi tercih edin.

Dizi izlerken İngilizce öğrenmek istemez misin? Bazı diziler konuşma diline daha çok yer verdiği için kelime öğrenmenizi ve kelimelerin telaffuzunu sizlere öğretecektir. Kulağınız bu konuşmalara aşina olacağı için öğrenmeniz kolaylaşacaktır. Sizlere “Friends” dizisini tavsiye edebiliriz. Günlük hayatta kullanacağız kelimelere yer verilen bu diziyi izlerken eğleneceksiniz.

  • Arkadaşlarınızı Kullanın

Çevrenizde insanlarla İngilizce konuşabilmek ve paylaşımlarda bulunmak öğrenmenizi kolaylaştıracaktır. İngilizce öğrenmek isteyen bir arkadaş edinin ve sohbetlerinizi İngilizce gerçekleştirmeye çalışın. Gün içinde kolayca pratik yapmanızı sağlayacaktır.

  • Okuma Yapın

İngilizce metinlerde geçen kelimelerin anlamalarını bilmeseniz dahi okuyun. Kelimeleri okuma şekliniz değişecek ve İngilizceye uyum sağlayacaktır. İngilizce seviyeniz arttıkça cümleleri daha anlamlı şekilde okuyup yorumlayabilirsiniz. Bu süre zarfında ilginizi çeken kelimeleri araştırarak anlamını öğrenebilirsiniz.

İngilizce Kurs Fiyatları Ne Kadardır?

İngilizce kurs fiyatları ders içeriği ve haftalık ders saatine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. İller arasında kurs fiyatları değişkenlik gösterdiği için çevrenizde yer alan kurs merkezlerine giderek bilgi alabilirsiniz. İngilizce Kurs Fiyatları Ne Kadardır? Adlı yazımızda paylaşılan bilgiler ortalama tutarlardır.

Kurs Merkezi Kurs Fiyatları
Amerikan Kültür İngilizce Kursları 4.500 TL – 6.500 TL
British Time İngilizce Kursu 3.000 TL – 5.000 TL
English Time İngilizce Kursu 3.500 TL – 5.500 TL
English Dil Okulları 4.000 TL – 5.000 TL
Berlitz İstanbul İngilizce Kursu 5.000 TL – 7.000 TL
Dilko English İngilizce Kursu 3.500 TL – 4.000 TL
Cambridge Academy İngilizce Kursu 5.500 TL – 7.000 TL

 

twitter beğeni satın al

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir