1. Home
Trending Post

Youtube’dan Para Kazanma Yolları 2023

Youtube’dan Para Kazanma Yolları 2023
5

Youtube’dan para kazanma bir çoğumuz için zor bir iş gibi gözükebilir,fakat bu iş sandığınızdan çok daha basittir.Hatta ülkemizdeki en popüler yayıncılar bu işe 14-15 yaşlarında başladı.Bu yazımızda düzenli ve istikrarlı bir şekilde youtube’a içerik üreterek sizlerinde nasıl büyük paralar kazanabileceğini anlatacağız.

İnternetten para kazanma yöntemleri arasında son yıllarda oldukça popüler olan youtube,bizlere para kazanma konusunda müthiş fırsatlar sunuyor.Dünyanın en büyük arama motoru olan google’ın video içerik platformu olan youtube’dan ayda binlerce lira para kazanmak için atmanız gereken ilk adım bir kanal oluşturmak.

Youtube’da Nasıl Kanal Açılır?

Youtube’dan Para Kazanma için ilk önce kanal açabilmeniz gerekiyor.Bunun için bir gmail hesabına sahip olmanız yeterli.Eğer bir gmail hesabına sahipseniz youtube.com sitesine girerek sağ tarafta bulunan “Oturum aç”butonuna tıklayarak giriş yapınız.

Ardından Kanal Oluştur bağlantısına tıklayarak kendinize bir kanal oluşturun.

Kanalınız için bir kapak fotoğrafı ve profil resmi belirledikten sonra sizde kanala video yüklemeye başlayabilirsiniz.

Youtube’dan Para Kazanabilmeniz İçin Dikkat Etmeniz Gereken Hususlar

Youtube’un yapmış olduğu son güncelleme ile birlikte kanalınızın para kazanmasının aktif hale gelmesi için yüklemiş olduğunuz video veya videoların son 1 yıl içerisinde en az 4 bin saat izlenmiş olması ve en az 1000 abonenizin bulunması gerekiyor.

Kanala yükleyeceğiniz videoların mutlaka özgün olması gerekir aksi takdir de videonuz izlense bile başka birisinin içeriği olduğundan para kazanma özelliği de-aktif olacaktır.

Kullanacağınız müziklere çok dikkat etmelisiniz.Kendi özgün videonuzu oluştursanız bile eklemiş olduğunuz bir müzik yüzünden para kazanmanız engellenebilir.Bu yüzden videonuz da kullanacağınız müziklerin telifsiz olmasına özen gösterin.

Yükleyeceğiniz videoların toplum ahlak kurallarına uygun olmasına dikkat edin.Şiddet ve Çıplaklık içeren videoları youtube engelleyeceği gibi kanalınızı da kapatabilir.

Youtube’dan Ne Kadar Para Kazanabilirim?

Ülkemizde ki popüler youtube içerik üreticileri lüx ve şaşalı hayatlarıyla gündeme geliyor.Abone sayısı 5 milyonu geçen birkaç youtuber’un ayda 100.000 lira kazandığı ön görülüyor.Onları bu kadar popüler yapan şey,kendi kitlelerini oluşturup kitlenin istediklerini vermesi oluyor.Genelde youtube izleyici kitlesi 13-25 yaş aralığında olduğunu göz önünde bulundurursak eğlenceli içerikler üreterek dikkatlerini çekmeyi başarabilirsiniz.

Youtube’da videonuzun izlenme sayısı=para’dır.Üretmiş olduğunuz içerik ne kadar fazla kişi tarafından izlenirse kazanacağınız para o kadar artar.Youtube algoritması bir videonun almış olduğu beğeni ve yorumlara göre o içeriği daha çok kişiye önererek izlenme sayınızı arttırmanızı sağlar.Bu yüzden yüklemiş olduğunuz videolar da izleyicileri yorum ve beğeni yapmalarına teşvik etmelisiniz.Kanalınıza her gün düzenli video yükleyerek izleyicilere aktif bir kanal olduğunuzu gösterebilir,kendi kitlenizi oluşturabilirsiniz.

Youtube’dan para kazanmanın en kolay yolu gerekli şartları sağladıktan sonra google’ın videolarınıza reklam eklemesine izin vermek olsa da tek yol bu değildir.Eğer abone sayınız milyonun üzerinde ise büyük markalar iş birliği sağlayabilmek için size ulaşacaktır.Bu şirketlerin ürün ve hizmetleri ile ilgili videolar çekerek kitlenize tanıtmanız size büyük kazançlar sağlayacaktır.

Youtube’dan başka sitelerde de yayın yaparak nasıl para kazanacağınızı merak ediyorsanız mutlaka bu konumuzu da incelemenizi öneririz.

Günümüzün en merak edilen konularından olan youtube’dan para kazanmayı bu konumuzda sizin için anlatmaya çalıştık.Eğer sizde youtube’dan para kazanmak istiyorsanız makalemizde bahsettiğimiz hususları dikkate alarak bu işe başlayabilirisiniz.

Daha farklı internetten para kazanma fikirlerini merak ediyorsanız BURAYAtıklayarak diğer konularımıza da göz atabilirsiniz.

About Author

Write a Comment

Comments (5)

  1. 5 years ago

    jahrein denen adam youtube’dan video açıp izliyor, millet de nasıl video izliyor diye jahrein’i izleyip duruyor.Üstelik bu yöntem sayesinde jahrein para kazanıyor…Günümüzde cidden para kazanma yöntemleri arasında youtube çok popüler.Artık 15 yaşında çocuk bile kendi kanalını açıp para kazanabiliyor.Bakalım ilerde daha neler göreceğiz

  2. Yakın bir tarihde tam olarak hatırlamıyorum net zamanını youtube dan para kazanma işi çok zorlaştı diye bir haber okudum.Artık youtube çalıntı kopya içerik paylaşan kanalları kapatacakmış dikkat edin

  3. 5 years ago

    yahu bir biz para kazanamadık şöyle işlerden

  4. bu youtube TV lerin önüne geçecek gibi duruyor çünkü oyuncular bile kendilerine youtube üzerinden kanal açmaya başladılar

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *