1. Ana Sayfa
  2. Finans Rehberi

Gölge Müşteri Ücretleri 2023 | Gizli Müşteri Olarak Para Kazanma Rehberi

Gölge Müşteri Ücretleri 2023 | Gizli Müşteri Olarak Para Kazanma Rehberi
0

Gölge müşteri veya gizli müşteri firmaya ürünleri veya mağazaları, çalışanları hakkında raporlama yapan ve bununla ilgili geri bildirimlerini ileterek işin daha da geliştirilmesini sağlayan bir iş tanımıdır.

Gölge Müşteri Olarak Para Kazanmak İstiyorum Bunu Nasıl Yapabilirim?

Gölge ya da gizli müşteri olarak para kazanmak mümkün. Bu ülkemizde pek çok firmanın yaptığı bir olay. Gizli veya gölge müşteriler ile mağazalarını, çalışanlarını ve operasyonel faaliyetlerini denetleyebiliyorlar.

Öncelikli olarak yapabileceğiniz en kolay şey kariyer sitelerini dolaşarak iş ilanlarını incelemek. Kariyer.net sitesindeki gizli müşteri iş ilanlarını incelemek için tıklayın.

18 yaşından büyük olmanız gerekmektedir. Bazı iş yerlerine taksi ile gitmeniz gerekebilir. Bu tarz durumlarda mutlaka taksiden fiş almalı ve iş kapsamında yaptığınız tüm harcamaları fatura etmelisiniz. Aksi takdirde çalıştığınız firma ile aranızda güven problemleri de yaşanabilir.

Gizli Müşteri Ücretleri 2023 | Gölge Müşteri Ücretleri 2023 yılı için ne kadar?

Gizli veya gölge müşteriler yaptıkları iş karşılığında tek seferlik olduğu gibi aylık maaşlı da çalışabilirler. Bu tamamen firmanın verdiği işlere ve boyutuna bağlıdır. Eğer Türkiye geneli faaliyet gösteren büyük bir şirket ise aylık maaşlı olarak çalışabilirsiniz. Aylık çalışmak için bazı şirketler B sınıfı ehliyet ve araç sahibi olmanızı da isteyebilirler. Duruma göre kiralık araba da kullanabilirsiniz.

Ücretler genellikle ortalama olarak iş başı 200 TL’den veya aylık asgari ücret + yemek + yol olarak hesaplanmaktadır. Ancak bu fiyat bilgisi şirketler için değişkendir. Özellikle evde otururken ek iş arayanlar için ideal bir iş olabilir.

Gölge müşteri | Gizli müşteri tam olarak ne iş yapar?

Şirket size bir plan veya çalışma listesi verir. Bu listede hangi soruları sormanız gerektiği, nasıl cevaplar almanız gerektiği gibi bilgiler yer alır. Bununla birlikte çalışma ortamının düzeni, disiplini, çalışanların becerileri ve vücut dili, konuşması kontrol edilebilir. Aynı zamanda çalışanların iade, iptal gibi durumlarda verdikleri tepkiler de gözlemlenebilir. Denetleme esnasında gizli müşteri olduğunuzu da belli etmemeniz gerekir zira çalışanlar ona göre hareket edebilirler. Dolayısı ile bu iş iki taraflıdır.

Gölge veya Gizli Müşteri Olmak İçin İş İlanı Veren Firmalar Hangileri?

Genellikle firmalar isimlerini saklamaktadırlar. Firma adı gizli olarak kariyer ve iş ilanı sitelerinde ilan veriyorlar. Ülkemizde bilinen gizli veya gölge müşteri gönderen bazı firmalar/şirketler aşağıdaki gibidir. Gizli müşteri ilanları Türkiye’nin her şehrinde verilmektedir. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Gaziantep gibi büyükşehirlerde de sıklıkla görülür.

  • Migros
  • Carrefoursa
  • LC Waikiki
  • Turkcell
  • Vodafone bilinen gölge müşteri alan şirket arasında yer alırlar.

 

LC Waikiki Gizli Müşteri Videosu

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap