1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Son Dakika: Marketler Kapanacak mı? Corona Virüs (Koronavirüs) Şüphesi ile WhatsApp’ta Yayılan Haberler Gerçek mi?

Son Dakika: Marketler Kapanacak mı? Corona Virüs (Koronavirüs) Şüphesi ile WhatsApp’ta Yayılan Haberler Gerçek mi?
0

Hafta başlar başlamaz şok eden haberler ile güne başladık. Marketler 3 gün koronavirüs nedeniyle kapanacak şeklinde WhatsApp ve sosyal medyada yayılan haberler vatandaşları paniğe sürükledi. Bazı temel ihtiyaç ve temizlik ürünlerinde yaşanan ani artış kaos ortamı yaratırken marketlerde tuvalet kağıdı ve temizlik ürünlerinin bittiği gözlemlendi.

Peki marketler 3 gün mü çalışacak? Koronavirüs ve marketler ile ilgili resmi bir genelge yayınlandı mı?

Öncelikle konunun başlangıcına ve Sağlık Bakanlığı’nca yayınlanan resmi bilgiye bir bakalım.

Yukarıdaki belgede yer alan yazıların sahte olduğu ve marketlerin 3 gün çalışacağı yönündeki haberler yalan. Bununla alakalı Sağlık Bakanlığı’nca bildiri gönderildiği haberleri gerçeği yansıtmıyor. Bununla birlikte AVM’lerde de çalışma saatleri konusunda öneriler resmi olarak iletildi ancak alınan bir resmi önlem henüz yok. İnsanlar büyükşehirlerde toplu taşıma kullanma oranlarını azalttı.

Sağlık Bakanlığı’ndan resmi kanallardan duyuru yapılmadıkça vatandaşlarımızın bu şekilde WhatsApp ve sosyal medyada dolanan bilgilere inanmaması gerekiyor. Bu şekilde yapılan paylaşımlar halkı panik ve kaosa sürüklemekten başka bir şey yapmıyor.

İBB Genel Sözücüsü Murat Ongun da durumla ilgili bilgi paylaştı.

Büyükşehir Belediyeleri toplu taşıma ve alanları yoğun bir şekilde dezenfekte ediyor. İstanbul’da Pazar günü için toplu taşıma verilerinde kullanımların %48 oranında azaldığı görülüyor.

 

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap