1. Anasayfa
  2. Haberler

SON DAKİKA: Korona Virüs Türkiye’ye Girdi mi? Corona Virüsü Türkiye’ye Geldi mi?

SON DAKİKA: Korona Virüs Türkiye’ye Girdi mi? Corona Virüsü Türkiye’ye Geldi mi?
0

Dünyanın uzun süredir gündeminde yer alan ve Çin’de yayılarak tüm dünyayı paniğe sürükleyen Korona virüs ile alakalı korkunç ihtimal yaşandı. Türk Hava Yolları’nın en son İran’da görülen corona virüsü teşhişlerinin ardından İran Tahran’a uçuşlarını iptal ettiği ancak sadece Tahran uçuşlarını iptal etmediği ortaya çıkmıştı.

Bugün tüm haber ajanslarına son dakika ve acil haber olarak düşen bir gelişme yaşandı. İran’ın Tahran kentinden kalkan bir uçağın Ankara Esenboğa’da acil iniş yapması ve uçakla birlikte yolcuların da karantina altına alınması ülkemizde büyük panik yarattı. Yaşanan olay sonrasında Corona virüsünün Türkiye’ye geldiği ifade ediliyor.

Bu ülkemizde yaşanan ilk panik değil. Daha önce eğlenmek için Van’daki gece kulüplerine İran’dan sıkça turist geldiği biliniyor. İran’da yaşanan koronavirüs salgını sonrasında ülkedeki ölü sayısı her geçen gün artıyor. Bununla birlikte Van’da da bazı İranlılar’da corona virüs görüldüğü iddiaları ortaya atılmıştı.

Konuyla ilgili Twitter’da yayılan bazı video ve karantina görüntüleri de şok etkisi yarattı.

Yaşanan son gelişmeler neticesinde corona virüsü Türkiye’ye geldi mi sorusuna maalesef evet demek durumunda kalacağız.

İlgili sosyal medya paylaşımlarını sizlere aktarıyoruz.

İŞTE KARANTİNA VİDEOSU:

SON DAKİKA BİLGİSİ: ANKARA’YA GELEN UÇAKTAKİ YOLCULARIN ANKARA ZEKAİ TAHİR ARAŞTIRMA HASTANESİNE GÖTÜRDÜLDÜĞÜ İDDİA EDİLİYOR.

Korona virüsünden korunma yolları nelerdir?

Konuyla ilgili Sağlık Bakanlığı’nın web adresini mutlaka ziyaret ediniz.

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir