1. Anasayfa
  2. Haberler

Huawei Çekiliş Dolandırıcılığı: Aman Dikkat Edin!

Huawei Çekiliş Dolandırıcılığı: Aman Dikkat Edin!
0

Herkese merhaba arkadaşlar, bugün sizlere tam 78 bin TL’lik büyük bir dolandırılma hikayesi anlatacağım. 

Bildiğiniz üzere Huawei, ABD ve Google ile yaşadığı gerilimin ardından kendi App Store’unu yayınladı. Huawei cihazlar Google servislerine erişemediği için de kendi AppGallery platformunu yaptı. Huawei kullanıcılarını memnun etmek ve daha fazla kullanıcı çekebilmek için de pek çok hediye dağıtmaya başladı. 

Aslında şu anda ekranda gördüğünüz consumer.huawei.com ismiyle başlayan adreste yer alan bilgiler Huawei’nin kendi dağıttığı ödülleri gösterdiği web sayfası. 

Ancak son dönemde WhatsApp üzerinden Huawei ile ilgili bedava ürün çekilişi mesajı almayan sanıyorum ki sadece 4-5 kişi kaldı. 

Ekranda gördüğünüz üzere WhatsApp üzerinden gelen bir linke tıkladığınızda sizi kırmızılı, yılbaşı temalı bir sayfa karşılıyor ve 3 tane soru soruyor. 3 basit soru. Siz de bunları cevapladığınızda 3 adet çekiliş hakkı veriyor ve kutu açtırıyor. Adeta “Var Mısın Yok Musun?” gibi. 

Ben de ne yaptım derseniz 3 soruyu cevapladım, ardından WhatsApp ile paylaşa bastım ve mavi çubuk dolana kadar deliler gibi paylaştım. 

Daha sonra ise 3 tane kutu seçtim ve ne hikmetse 3.sünde istediğim hediye geldi. Ben en başta Matebook Pro istemiştim. Ve çıktı. 

Daha sonra hediye kazanmak için bir sayfaya daha gitmemi istedi ve işler orada koptu. Çünkü gelen ekranda bir finans sistemi anlatılıyordu ve adeta bu sisteme girerseniz ödülünüzü alabilirsiniz gibi bir mesaj da veriliyor. 

Derken üye olursanız paranızı kaptırıyorsunuz. 

Arkadaşlar bedava peynir sadece fare kapanında olur. Eğer en başında büyük miktarda dolandırıldım demeseydim sonuna kadar izlemeyecektiniz. Bu tarz WhatsApp çekilişlerine artık %99 şüphe ile yaklaşmayı öğrenin. Kendinizi dijital okur yazarlık anlamında geliştirin. 

Eğer videomuzu beğendiyseniz beğen tuşuna, dolandırıldıysanız dislike tuşuna basmayı unutmayın. 

Bir sonraki videoda görüşmek üzere, hoşça kalın. 

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir