1. Ana Sayfa
  2. Kredi Rehberi

İnternetten Kolay Kredi Veren Bankalar (GELİR BELGESİZ) (2023 GÜNCEL)

İnternetten Kolay Kredi Veren Bankalar (GELİR BELGESİZ) (2023 GÜNCEL)
0

Artan masraflar ve bununla birlikte yetmeyen gelir bizleri kolay kredi arayışına itiyor, bu sebeple internetten kolay kredi veren bankalar 2023 yılı itibariyle hangileridir onları inceleyelim istiyorum. Şubeye gitmek ve orada sıraya girip birisi ile muhatap olarak sorular yanıtlamak çoğumuza zor ve sıkıcı geliyor. Bu noktada teknolojinin nimetlerinden faydalanıp tüm işlemleri internet üzerinden oturduğumuz yerde yapabiliriz. Gelin bu bankalar hangileriymiş bakalım!

Kolay Kredi Veren Bankalar 2023

ankalarla ilgili bilgilere geçmeden önce bir hatırlatma yapacağım. Bu çoğu kişinin atladığı ama aslında çok önemli olan bir detay. Sizin için en kolay kredi veren banka aslında maaş hesabınızın yada farklı bir amaç ile kullandığınız bir hesabın olduğu bankadır. Neden diyecek olursanız o banka sizin tüm finansal hareketlerinizi biliyor ve hali hazırda sabit ve işleyen bir hesabı olan müşterisisiniz. Eğer bir bankadaki hesabınızla faturalarınızı ödüyorsanız, hatta o bankanın kredi kartını kullanıyorsanız ve ödemeleriniz düzenli ise sizin için en doğru seçim bu banka olacaktır.

Eğer bir bankada hesabınız yoksa yada var ama kullanmıyorsanız yani tüm bankalara eşit mesafede iseniz o zaman ihtiyaç kredisi veren bankalar arayışınızı şu şekilde sonuçlandırmalısınız. Bankaların genel olarak bir gelir gider dengesi var. Her bankanın sizin olduğu gibi bir bütçesi var. Bu bütçelerini müşterilere kredi kullandırarak dolduruyorlar. Bazı bankalar belli dönemlerde bu bütçeleri eritemiyorlar ve kredi dağıtma gereksinimi duyuyorlar. Bundan reklamları vasıtası ile haberdar oluyoruz aslında. O dönemlerde yoğun reklamlar veriyorlar ve hatta telefon ile kredi vermek istedikleri kişileri arıyorlar.

Gelir Belgesiz Kredi

İşte bu dönemlerde o bankalara başvuru yapmak kredi onayı alma şansınızı arttırmaktadır. Normal dönemde 1400 kredi notu ve üzeri olanlara kredi veren bankalar böyle dönemlerde 1100’lere kadar düşebiliyorlar. Hatta bu dönemlerde siciliniz eğer temizse gelir belgesiz kredi veren bankalar hakkında arayış içerisinde olursanız bu bankalar sizin beklentinizi karşılayabilirler. Tabi gelir belgeniz yoksa size 50000 TL gibi yüksek rakamlar vermeyebilirler ama makul ölçülerde bir rakamla başvuru yaparsanız alma ihtimaliniz mevcuttur.

Bundan 2 sene önce çalışmıyordum ve kredi arayışımda yoktu. Herhangi bir gelir durumum yani gelir belgesi sunacak durumumda yoktu. Reklamlarda herkese kredi diye Akbank reklamı görmüştüm. Mobil uygulamaya bir bakayım dedim oluyor mu diye. 6000 TL başvuru yaptım mobil uygulamadan. 5 dakika içerisinde Akbank müşteri hizmetlerinden arandım ve kredimin onaylandığını ve hesabıma aktarılması için onayımı istediler. Burada anlattığım gibi bir bankanın aşırı reklamını TV’lerde yada internette çok sık görüyorsanız o banka kredi dağıtma dönemindedir ve gelir belgesiz kredi arayışınız da varsa şansınızı makul bir rakam olmak kaydıyla deneyebilirsiniz.

Gelir Belgesi Olmadan Kredi Çekilebilir mi?

Artık internetten kredi veren bankalardan bahset dediğinizi biliyorum ama kredi notu düşüklere kredi veren bankalar hangileri kısaca onu da anlatıp sonra asıl banka listemize geçeceğim. Yukarıda da bahsettiğim gibi ilk tercih edeceğiniz banka maaş hesabınızın yada başka bir hesabınızın olduğu banka, kredi kartını kullandığınız banka ve bunlar yoksa en çok kredi reklamı veren banka hangisi ise sizin ihtiyacınız olan kredi için buralara başvurmanız en doğru seçim olacaktır. Bunun yanında bildiğiniz gibi çok köklü bankalarımız var. Ama bununla birlikte bir de piyasada henüz köklenmemiş ve müşteri sayısı az olan bankalar var.

İşte bu şekilde müşteri kitlesini arttırma hedefinde olan bankalar da tercih edebileceğiniz bankalar arasındadır. Özellikle kredi veren bankalar kefilsiz şeklinde bir düşünceniz varsa bu bankaların şubelerine gidip müşteri temsilcisinden numara alarak başvurunuzu yapabilirsiniz. Özellikle belirtiyorum, piyasada henüz güçlü bir yer edinmemiş olan bankaların şubelerine gidin ve oradan başvuru yapın. Pek müşterileri yok ve müşteri temsilcileri birileri gelse de kredi verebilsek diye bekliyor. Burada şöyle bir yanlış anlaşılma da olmasın. Her şubeye gidene veya önüne gelene kredi veriyorlar demiyorum. Sadece diğer bankalardaki teferruatlar, bürokrasiler yada başka türlü muameleler yeni bankalarda çok olmuyor. Sizinle ayrı bir özenle ilgileniyorlar.

İnternetten ve Mobilden Kredi Veren Bankalar

Artık asıl konumuza dönebiliriz. İnternetten kredi veren bankalar listesini aşağıya ekliyorum ama öncelikle sicilim bozuk hangi banka kredi verir diyen arkadaşlar için bir iki cümle yazmak istiyorum. Sadece siciliniz bozuksa bunu yukarıda saydığımız bankalar ile çözebilirsiniz. Yani bir kaç dönem gecikmeniz varsa siciliniz bozuktur ve bu çözülür. Ama Sicil bozukluğundan kastınız Merkez Bankası kara listesinde iseniz o zaman kredi alamazsınız. Kara listede olanlara bankalar kredi başvurusu bile yaptırmıyorlar. Şimdi internetten veya mobilden kredi veren bankalar listemizi inceleyip size en uygun gelene başvuru yapabilirsiniz. Listedeki banka yazılarına tıklarsanız ilgili sayfaya yönleneceksiniz.

VakıfBank Bireysel Kredi Başvurusu

Ziraat Bankası Tüketici Kredisi Başvurusu

Garanti Bankası İhtiyaç Kredisi

CEPTETEB İhtiyaç Kredisi Başvurusu

ING Bank Mini Kredi

Denizbank Cebimde Kredi

QNB Finansbank Enpara İhtiyaç Kredisi

Aktif Bank N Kolay Kredi

Akbank Direkt Kredi

QNB Finansbank KrediGO

Yapı Kredi Kredi Başvurusu

İş Bankası Hızlı Kredi Başvurusu

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap