1. Ana Sayfa
  2. Ekonomi
  3. Para Yardımı Yapan Yerler 2021 ||
Trendlerdeki Yazı

Para Yardımı Yapan Yerler 2021 ||

featured

Bu konumuzda para yardımı yapan devlet ve özel kurumları listeledik.Eğer siz de acil paraya ihtiyacım var diyorsanız,mutlaka bu yazıdaki kişi ve kurumlara müracaat para yardımı alabilirsiniz.

Yaşlı Bakım Ücreti

Eğer evde bakıma muhtaç bir aile bireyi var ve para yardımına ihtiyacınız varsa devlet aylık 1.970 ₺’ye kadar yaşlı bakım maaşı ödüyor.Bu para yardımı nı alabilmeniz için tek şart bakıma muhtaç kişinin %50 ve üzeri bir engelinin olması.Bunun dışında devlet;bebek, çocuk, yaşlı diye ayırt etmeksizin bakıma muhtaç olan kişilere de aylık düzenli maaş ödüyor. Burada devletin amacı,bakıma muhtaç olan bireylerin bakım evleri veya huzur evleri gibi yerlere gönderilmesinin önüne geçmektir. Yaşlı bakım ücreti  başvurusuAile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlükleri ve Sosyal Yardımlaşma Kurumlarına yapılabiliyor. Eğer evinizde bakıma ihtiyacı olan kişi sayısı birden fazla ise,her biri için ayrı maaş alabiliyorsunuz.

Doğum Ücreti

Devlet almış olduğu karar ile birlikte, 2015 yılından sonra doğan çocuklar için birinci çocukta 300, ikinci çocukta 400 ve üçüncü çocukta 600 TL doğum ücreti ödemektedir.Bunun dışında çocukların tüm masrafına destek olabilecek kadar yüksek bir ücret olmasa da acil para ihtiyacı olan kişiler destek sağlamaktadır. Şu an için çocuk yardımı ücreti çocuk başına aylık ortalama 65 ₺ dir.

Dul Maaşı

2019 senesinde emekli ya da hizmet süresi 5 seneyi doldurmuş olan kişilerin vefat etmesi durumunda resmi nikahlı eşi ve çocukları için devlet tarafından para yardımı yapılmaktadır.Dul ve yetim aylığı olarak bilinen bu ödeneğin diğer bir adı da dul maaşı dır.Vefat etmiş olan sigortalının eşine bağlanan bu ödeneği, erkek ya da kadın farketmeksizin alabilmektedir. Eşi vefat etmiş erkeğin, karısının 5 sene boyunca sigortalı olarak çalışma şartını yerine getirmiş olması halinde, erkek de bu yardımdan faydalanabilir. Çocuklar arasında gerekli koşulların yerine getirilmesi durumunda da erkek ve kız çocukları da bu yardımdan faydalanabilir. Dul ve yetim maaşı hesaplanırken vefat eden sigortalının çalışma süresi dikkate alınır.

Tüm bunların dışında,

Vatani görevini yapmakta olan asker çocuklarına da iki ayda bir 250  TL yardım yapılmaktadır. Asker evli ise eşi, değil ise ebeveynleri  iki ayda bir 550 TL yardım alabilir.


Bu konumuzda son zamanlar da merak edilen,para yardımı yapan yerleri listeledik.Evde ek iş,internetten para kazanma için sitemize mutlaka göz atın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:Çok Para Kazanmak için Ne Yapmak Lazım-2019İŞKUR ‘dan Ev Hanımlarına Aylık 800 TL !

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap

Yorumlar (4)

  1. Devlet desteği vatandaştan esirgemiyor. Ülkemizin refah seviyesinin artması için daima üretime dayalı yatırımlar bilinçli toplum eğitime verilen onem tüm bunların kalıcı olması için vatanımıza sahip çıkmamız gerektiğini unutmamamız gerekiyor…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir