Haberler

Son Dakika… İngiltere Başbakanı Boris Johnson Koronavirüs Nedeniyle Hastaneye Kaldırıldı!

Çankırı kökenli İngiltere Başbakanı Boris Johnson'dan kötü bir haber geldi. Daha önce koronavirüse yakalanan İngiltere Başbakanı son dakika haberiyle hastaneye kaldırıldı.

Dedesi Türk olan ve yıllar önce İngiltere’ye göçen Johnson ailesinin İngiltere Başbakanı ferdi olan Boris Johnson koronavirüs nedeniyle hastaneye kaldırıldı.

BBC Türkçe’de yer alan resmi haberde koronavirüs testi daha önce pozitif çıkan Boris Johnson’ın 10 gündür ateşinin düşmemesi nedeniyle kontrol amaçlı hastaneye kaldırıldığı duyuruldu.

Boris Johnson’ın dolayısı ile acil bir durum nedeniyle değil gözlem ve tedbir amaçlı hastaneye gittiği belirtiliyor. Yapılan bu olayın sebebinini de Boris Johnson’ın doktorundan gelen tavsiye olduğu söyleniyor.

Boris Johnson daha önce evinde balkondan sağlık çalışanlarını alkışlamıştı. Johnson’ın bu geceyi hastanede geçirmesi bekleniyor. Yüz yüze olan tüm toplantılarını iptal ederek video konferans ile toplantılarını sürdüren Johnson tedbir amaçlı bir süre daha gözlem altında tutulacak ve koronavirüs testinin negatif çıkmasını bekleyecek.

İngiltere kabinesinde Pazartesi günü yapılacak olan koronavirüs toplantısına Dışişleri Bakanı Dominic Raab’ın başkanlık etmesi bekleniyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı