1. Anasayfa
  2. Ekonomi
Trendlerdeki Yazı

Acil Para Lazım Diyenlere Para Bulma Yöntemleri

Acil Para Lazım Diyenlere Para Bulma Yöntemleri
0

Özellikle ülkemizde son zamanlarda enflasyonunda etkisi ile, acil para lazım diyenlerin sayısı artmış durumda.Günümüzde paraya ihtiyacı olmayan kişi neredeyse yoktur.Para bulma konusunda en iyi dostumuz bankalar ve kredi kartları olsa da,kredi notu düşük olan kişiler çoğu zaman geri çevrilir.Bu konumuzda para lazım diyen kişilere kısa sürede ihtiyacı olan parayı nasıl bulabileceğine değineceğiz.

Acil Para Lazım Nasıl Bulabilirim?

Kısa sürede para bulma yöntemlerine geçmeden önce,ihtiyacınız olan miktara mutlaka yasal yollardan ulaşmaya çalışın.Yapılan araştırmalara göre,çok acil paraya ihtiyacı olan kişilerin internette en çok arattıkları şey tefeci nasıl bulunur sorusudur.Tefecilik ülkemizde yasal bir suçtur.Ne kadar sıkışık olursanız olun,tefeci adı verilen yasa dışı kişilerden uzak durmanızı öneririz.Bu hatırlatmayı da yaptığımıza göre şimdi gelin yasal yollardan para bulma yöntemlerine geçelim.

Bankalar

Bilinenin aksine,kredi notu düşük olan ya da kara listedeki kişiler de bazı şartları sağladığı zaman bankalardan kredi alabilir.Eğer sigortalı bir çalışan iseniz,maaşınızı aldığınız banka üzerinden ufak miktarlarda kredi talebinde bulunabilirsiniz.Bazı bankalar kredi notunuz düşük olsa bile maaş durumunuza göre 1.000 ile 15.000 TL ye kadar kredi vermekte.Eğer devlet memuru olarak çalışıyorsanız,daha yüksek kredi talebinde de bulunabilirsiniz.

Eğer daha önceki düzensiz ödemelerden dolayı kara listeye düştüyseniz,Kara Listeden Nasıl Çıkılır? konumuza mutlaka göz atmanızı öneririz.

Kuyumcular

Hemen hemen her şehir de,senet karşılığı altın veren kuyumcular vardır.Eğer kısa süreli nakit ihtiyacınız var ise,bu tür kuyumcuları ziyaret ederek senet karşılığı altın alıp nakde çevirebilirsiniz.Her ne kadar acil para ihtiyacınız olsa da,mutlaka birkaç kuyumcuyu gezerek daha düşük faiz oranı sunan kuyumcuyu araştırmanızı öneririz.

Dilerseniz Senetle Borç Para Veren Yerler 2019 konumuza da göz atabilirsiniz.Ancak daha önce senet doldurmadı iseniz,mutlaka Senet Nasıl Doldurulur? konumuza göz atmanızı öneririz.Olası bir yanlış senet doldurma durumunda aldığınız para miktarının kat kat fazlasını ödemek zorunda kalabilirsiniz.

Faturalı Hat Üzerine Telefon

Acil para ihtiyacı olan kişilerin en sık başvurduğu yöntemlerden biri budur.Eğer faturalı hat sahibiyseniz,son 6 ay ödemeleri düzenli yapmanız durumunda hat üzerine telefon alıp nakde çevirebilirsiniz.Kullanmış olduğunuz tarife paketine göre 2.000 ile 15.000 TL’ye kadar olan cep telefonlarını alabilirsiniz.Burada unutmamanız gereken nokta,hat üzerine telefon aldığınızda yüksek oranda faiz çıkacaktır.Eğer ödemeleri her ay düzenli yapmazsanız 3.ayın sonunda hakkınızda yasal işlem başlatılacaktır.

Avans Almak

Çalıştığınız iş yerinde eski personel iseniz,patronunuzdan nakit avans isteyebilirsiniz.Maaş durumunuza göre istediğiniz miktarı biranda ödemek yerine,ayda belirli taksitlerde ödeme şeklinde anlaşabilirsiniz.İş verenler,genelde eski personellerini geri çevirmezler ancak birkaç aylık çalışanlar için maalesef bu durum geçerli değildir.

Kredi Kartından Nakit Avans

Eğer hali hazırda bir kredi kartına sahipseniz,nakit avans kullanabilirsiniz.Çalışmış olduğunuz bankadan ihtiyaç kredisine başvurmak yerine,kredi kartından nakit avans kullanmak çok daha düşük maliyetlidir.Eğer kredi notum düşük,bankalar kredi kartı vermiyor diyorsanız Kredi Notu Düşük Olan Kişilere Kredi Kartı Alma Taktikleri  konumuza mutlaka göz atmanızı öneririz.

Evde Ek İş

Ev bütçesine katkı sağlamak için başvurulabilecek en iyi yöntemlerden biri de,evde ek iş yapmaktır.İş veren firmalar sigorta pirimi+beslenme gibi masrafları kısmak için evlere ek iş vermeyi tercih ediyorlar.Bu işler ,evde balon paketleme,evde kına paketleme,evde telefon kılıfı paketleme şeklinde sıralanabilir.Özellikle evde boş vaktim çok,bu işi yapabilirim diyorsanız ayda 3.000 TL’ye kadar ek gelir sağlayabilirsiniz.Sitemizde bulunan evde ek iş kategorisine göz atarak kendinize uygun olan iş modelini seçebilirsiniz.

2.El Eşya

Özellikle cep telefonları ve bilgisayarlar,acil para gerektiği zamanlarda çok kolay bir şekilde nakde çevrilebilir. Kısmen eskimiş,evde ihtiyaç duyulmayan elektronik ürünleri;sahibinden,letgo,instagram gibi siteler üzerinden satarak nakde çevirebilirsiniz.Ürünü satmadan önce piyasa araştırması yaparak ortalama kaç para edeceğini bulabilirsiniz.

Part Time İşler

Part time işler her ne kadar getirisi yüksek olan bir iş modeli olmasa da,ufak miktarda ihtiyaçlarınızı bu tür işler sayesinde karşılayabilirsiniz.Sebze-meyve hallerinde,inşaat firmalarında veya limanlarda çok kolay part time çalışacak işler bulabilirsiniz.Eğer daha deneyiminiz var ise,cafe ve restoranlarda komilik yaparak günü kurtarabilirsiniz.

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir