1. Ana Sayfa
  2. Bankalar

Bankaların Şikayet Numaraları

Bankaların Şikayet Numaraları
0

Bireysel ve kurumsal olarak hizmet aldığınız bankalar ile yaşadığınız sorun ve anlaşmazlıklar neticesinde bir çözüm bulunamazsa bankaların şikayet numaraları sayesinde olayı bir üst mercie yönlendirebilirsiniz. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, sizlerin haklarını gözeterek Bankalar Kanununun ülkemizde uygulanması için çalışmaktadır. Tasarruf sahibi olan sizlerin hak ve menfaatlerini korumak, bankacılık piyasasına istikrar sağlamak ve güven aşılamak, piyasanın ihtiyaç duyduğu denetleme işlemini yerine getirmek için çalışmaları yapmaktadır. Bu nedenle yaşadığınız bireysel ve kurumsal sorunların çözümü olarak Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’na başvurabilirsiniz.

Bankaların Şikayet Numaraları

Bireysel ve kurumsal bankacılık işlemleriniz sırasında yaşadığınız sorunlara çözüm bulamadığınız takdirde Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’na 0850 222 23 35 numaralı çağrı merkezi sayesinde ulaşabilir ve talebinizi, şikayetini, önerinizi iletebilirsiniz. BDDK, bankacılık hizmetlerinden yararlanan kişilerin hiçbir şekilde ayrımını yapmadan Bankalar Kanunu’na uygun bir şekilde hizmet almasını sağlayarak hak ihlali yaşamamasını sağlamaktadır. Bankalar ile yaşadığınız problemleri çözüme kavuşturamadığınız durumlarda bu numarayı kullanarak şikayetinizi iletebilirsiniz. Ancak başvuru işlemini tamamlamanız için gerekli form işlemlerini doldurmanız ve işlem başlatmanız gerekmektedir. BDDK resmi web sitesinden şikayet ve bilgi isteme formlarını doldurarak ulaştırabilirsiniz.

BDDK Şikayet

  • BDDK’ya şikayet işlemini gerçekleştirmeden önce sorun yaşadığınız banka ile iletişime geçerek sorunu onların çözmesini ve talebinizin karşılanmasını istemelisiniz. Gerekli çözümler sağlanmadığı takdirde bir üst merci olan BDDK ile iletişime geçebilirsiniz.
  • BDDK, 4982 sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanunu ile, işlem yapmak istediğiniz belge ve bilgileri sizlerden talep eder. Resmi web sitesinde yer alan formu doldurup gerekli bilgileri yazarak başvuru yapabilirsiniz.

BDDK Amacı

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, 1999 yılından beri bankacılık düzenini sağlanması için çalışmalarını sürdürmektedir. Kurumun temel amacı, ülkemizin Bankalar Kanununun sağlıklı bir şekilde uygulanmasını sağlamaktır. Bireysel ve kurumsal bankacılık işlemlerinden yararlanan kişilerin hak ve menfaatlerini korumak, mali piyasalarda oluşabilecek dengesizliği yok edip istikrarı sağlayarak güven ortamı oluşturmak ve ekonomik kalkınmanın gereklerini dikkate alarak kredi sisteminin etkin bir şekilde çalışmasını sağlamak amaçlardandır. Tüm bankalar BDDK tarafından kuruluş, yönetim, çalışma, devir, birleşme, tasfiye ve denetleme konularında gözlemlenmektedir.

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap