1. Ana Sayfa
  2. Sermayesiz İş Fikirleri
Trendlerdeki Yazı

Çok Para Kazanmak için Ne Yapmak Lazım 2023 ||

Çok Para Kazanmak için Ne Yapmak Lazım 2023 ||
1

Dünya üzerinde belki de en çok karşılaşılan soru,Çok para kazanmak için ne yapmak lazım sorusudur.Aslında bu sorunun cevabı kişiden kişiye değişebileceği gibi kendiniz de gizlidir.Bir otomobil tamircisi için cevap farklı,teknoloji editörü için cevap farklıdır.Şunu unutmamak gerekir ki,zengin olmak bir tercih meselesidir.Fakir bir ailenin çocuğu olarak hayata gelmek sizin tercihiniz olmasa da,fakir bir birey olarak ölmek sizin kendi tercihinizdir.

Dünyanın en zengin insanları listesine göz atacak olursak,hepsinin sistemin onlara dayatmış olduğu işleri değil,kendi hayali olan işleri yaptığını çok net bir şekilde görebiliriz.Çok zengin olmak için mutlaka risk almak gereklidir.Ailelerimiz,sabit maaşlı garanti bir işe girmenin en mantıklı yöntem olduğunu söylese de,bir devlet kurumunda yada özel bir işletme de çalışarak asla zengin olamayacağınızı unutmamanız gerekir.

Listeye baktığımız da bir devlet memuru ya da özel bir şirkette çalışan göremeyiz.Çünkü listeye adınızı yazdırabilmek için girişimci olmanız gerekmektedir.

Çok Para Kazanmak İçin Ne Yapmalıyım?

Burada ilk önce kendiniz ile yüzleşmeniz gerekmektedir.Hangi işte başarılıyım?Ne yapmaktan keyif alıyorum?sorularıyla yüzleşerek,kendi yeteneklerinizin farkına varmanız gerekir.Bu işe elinize boş bir kağıt ve bir kalem alarak, yapmaktan keyif alabileceğiniz,sizi mutlu edebilecek işlerin listesini çıkarın.Daha sonra listedeki hangi iş fikrinin daha karlı olabileceğini değerlendirin.Yapmaya karar verdiğiniz işin mutlaka ne kadar sermaye ihtiyacı olduğunu ele alın.Eğer bu işe gerçekten güveniyorsanız,aile veya dostlarınızdan borç olmaktan çekinmeyin.Borçlanmadan asla para kazanamayacaksınız. Tüm bu adımların ardından sizin için doğru olan işi bulmanız çok daha kolay olacaktır.

Duygularla Değil,Zekanızla Hareket Edin.

Hangi işi yaparsanız yapın,eğer amaç para kazanmak ise duygularınızla değil,zekanızla hareket edin.Çünkü çok para kazanmak için beden gücünüzden ziyade, beyin gücüne ihtiyacınız olacaktır.Bir iş kurmaya karar verdiğiniz de,gerçekten tecrübelerinden faydalanacağınız kişileri işe alın.Egolarınızdan arının.Bir işte sizden daha bilgili birisine karşı gurur yapmak yerine,onun tecrübelerinden faydalanmaya odaklanın.

Hayal kurun,ancak halüsinasyon görmeyin!Hayal kurmanın zekayı geliştirdiği,hayata daha vizyon sahibi birisi olarak bakmanızı sağladığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır.Ancak kurmuş olduğunuz hayallere kendinizi kaptırıp, halüsinasyon’a dönüştürmeyin.Kendinize daima engebeli başarı adımlarını tırmanmayı başarmış kişileri örnek alın.İnsanların diline,dinine,rengine bakmaksızın düşüncelerine ve başarmış oldukları şeylere odaklanın.

Çok zengin olabilmenin yolu,topluma faydalı olabilmek ve ulaştığınız insan sayısından geçer.Dünya üzerindeki zengin insanların hayatına baktığınız da bu kuralları uygulayarak ilerlediğini göreceksinizdir.Öncelikle çevrenizdeki sorunları gözlemleyin.Bu sorunu çözmek için neler yapabileceğiniz hakkında detaylı bir araştırma yapın.Eğer sonuca ulaştıysanız başarılı olma yolunda emin adımlarla ilerliyorsunuz demektir.Kazanacağınız paranın miktarı,insanların yapmış olduğunuz şeye ne kadar ihtiyaç duyduğuyla doğru orantılıdır.

İnternetten Yararlanın.

İnternet çok para kazanmak konusunda size en fazla yol gösteren pusula olacaktır.Çünkü tek bir pencereden milyonlarca insanın tecrübelerini,başarılarını,yapmış oldukları yanlışları görebilirsiniz.Araştırmak konusunda dev bir kütüphane,sorularınıza cevap bulma da en iyi öğretmendir.Yapmaya karar verdiğiniz iş için reklam harcamalarından kaçınmayın.Özellikle internet reklamları sayesinde,üretmiş olduğunuz bir ürünü dünyanın diğer ucundaki insana dahi pazarlayabilirsiniz.Herkes tarafından bilinen dünyanın en büyük alışveriş sitesi olan amazon.com’un kurucusu Jeff Bezos’a “Ne zaman zengin olduğunuzu hissettiniz”diye sorduklarında,”uyurken de para kazanabildiğim gün zengin olduğumu anladım”yanıtını vermiştir.Çünkü işler sadece siz başındayken işliyorsa,o işte zengin olabilmeniz mümkün değildir.

Üretime Odaklanın.

Üretim denince aklınıza hemen atölye kurmak gelmesin.Üretim yapmak aslında yeni bir şey var etmektir.Dizi senaryosu yazmak, e-ticaret sitesi yapmak ya da insanlar tarafından zevkle takip edilen bir blog oluşturmak da üretim yapmaktır.Bunları yapan zaten var,o yüzden yapmamalıyım diye düşünmekten kaçının.Olan bir işi daha iyi yapabilirseniz,para kendiliğinden gelecektir.

Boş Zamanlarınızı Paraya Çevirin.

Boş vakitlerinizi paraya çevirin.Bunun için internetten para kazanma,evde ek iş,gibi konuları araştırın.BURADA evde yapabileceğiniz birçok işi sizler için listeledik,inceleyebilirsiniz.


Bu konumuzda Çok Para Kazanmak için Ne Yapmak Lazım diyen kişiler için izlemeleri gereken yolları listeledik.Dilerseniz sitemizde bulunan diğer kategorilere de göz atarak,para kazanabileceğiniz diğer iş modellerine de ulaşabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap

Yorumlar (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir