1. Ana Sayfa
 2. Sermayesiz İş Fikirleri
Trendlerdeki Yazı

Evde Anahtarlık Yapımı İle Para Kazanma

Evde Anahtarlık Yapımı İle Para Kazanma
3

Bu konumuzda sizlere farklı ve eğlenceli bir iş fikri olan anahtarlık yapımı ndan bahsedeceğiz. Yapmış olduğunuz birbirinden farklı bu anahtarlıkları ister kullanın,ister çevrenizdekilere satışını yaparak para kazanın.Şimdi sizlere, herkesin evinde kolaylıkla bulabileceğini düşündüğümüz malzemelerle anahtarlık yapımını göstereceğiz.Lafı daha fazla uzatmadan evde anahtarlık nasıl yapılır?Yapmış olduğum anahtarlıkları nasıl satarım? gibi soruların yanıtına bakalım.

Evde Anahtarlık Nasıl Yapılır?

Yapacağımız ilk anahtarlık modeli silikon anahtarlık olacaktır.Bunun için ihtiyacımız olan malzemeler;

 • Silikon  Kalıp
 • düşünmek
 • Toplu İğne
 • Silikon Tabancası
 • Oje

Silikon kalıpları pasta malzemesi satan yerlerden kolaylıkla temin edebilirsiniz.Bu şekilde satılan kurabiye kalıplarını da kullanabilirsiniz.Genelde çok şekilli olan kalıbın içerisinden istediğiniz bir şekli seçerek,içerisine bol miktarda silikon sıkıyoruz.Daha sonra kalıbı iyice sallayarak silikonun içerisindeki hava kabarcıklarının gitmesini sağlıyoruz.

Pense yardımıyla toplu iğnenin tepe kısmında bir halka oluşturuyor ve silikon donmadan ortasına yerleştiriyoruz.Bu kısım anahtarlığı takacağımız kısım olacak.Bu işlemlerden sonra silikonu ortalama 15 dakika kurumaya bırakıyoruz. Daha hızlı kurumasını istiyorsanız buzdolabına koyabilirsiniz.Yaklaşık 2-3 dakika içerisinde kuruyacaktır.

Kuruduğundan emin olduktan sonra kalıbın içerisinden donmuş silikonu çıkartıyoruz ve süsleme aşamasına geçiyoruz.Burada süsleme için oje yerine akrilik boya da kullanabilirsiniz.Ben simli olmasını istediğim için ojeyi tercih ediyorum.Donmuş şekilli silikonun üzerine birkaç kat olacak şekilde oje ile boyuyoruz ve anahtarlık halkasını geçiriyoruz.Anahtarlık  hazır!

Saçaklı İp İle Anahtarlık Yapımı

Yapacağımız 2. anahtarlık modeli ise,çantalar da kullanabileceğiniz saçaklı iplerle yapılan anahtarlık olacaktır.Bunun için gerekli olan malzemeler;

 • Karton
 • Saçaklı İp
 • Toplu İğne
 • düşünmek

Burada sert bir karton üzerine istediğimiz bir şekli çizerek kalıp çıkarıyoruz.Daha sonra arzu ettiğiniz ipi çıkarmış olduğunuz karton kalıbın üzerine sarıyoruz.Ben daha ponponlu bir şekil alması için burada saçaklı ip kullanıyorum. Hatta birkaç renk ipi üst üste sararak da farklı modeller elde edebilirsiniz.Kalıbın her tarafını ip ile kapladıktan sonra silikon yardımıyla ucunun yapışmasını sağlıyoruz.Son olarak pense yardımıyla halka şekli verdiğimiz toplu iğneyi tepe tarafından geçirerek anahtarlığı tamamlıyoruz.

Parlak Taşlar İle Anahtarlık Yapımı

3.anahtarlık modelimiz ise pırıltılı taşlar ile anahtarlık yapımı olacak.Bunun için gerekli malzemeler şu şekilde;

 • Karton
 • Silikon
 • Oje
 • Parlak Taşlar

2. anahtarlık şeklindeki gibi bunda da arzu ettiğiniz bir şekli sert bir karton üzerine çizerek kesiyoruz ve tepesinden bir delik açıyoruz.Ben burada S harfini tercih ediyorum sizler kalp,yıldız yada harf gibi istediğiniz bir şeklin kalıbını çıkarabilirsiniz.Kalıbı çıkardıktan sonra,üzerine hangi renk taş kullanmak istiyorsanız o renk de oje ile boyuyoruz.

Kalıbın üzerine sürdüğünüz oje kuruduktan sonra silikon sıkarak taşları diziyoruz.Burada taşları dizerken cımbız kullanmanızı öneririm.Taşları daha düzgün dizmenizi sağlayacaktır.Yapıştırma işlemi için dilerseniz ütü de kullanabilirsiniz. Parlak taşları da kalıbın üzerine dizdikten sonra 5-10 dakika kurumaya bırakıyoruz ve anahtarlık hazır!

Sticker İle Anahtarlık Yapımı

Yapacağımız bu anahtarlık modeli,aralarındaki en tatlı anahtarlık olabilir ve yapımı da oldukça kolay.Bu model için ihtiyacımız olan malzemeler şu şekilde;

 • Etiket
 • Silikon
 • Yağlı Kağıt
 • Saç Düzleştirici

İlk olarak bir parça yağlı kağıdın üzerine bol miktarda silikon sıkıyoruz ve yağlı kağıdı 2 ye katlıyoruz.Daha sonra saç düzleştirici ile sıktığımız silikonun üzerinden iyice düzleşene kadar geçiyoruz ve düz bir zemin elde ediyoruz. Ardından düz bir hale gelen silikonu kurumaya bırakıyoruz.Burada silikonun iyice kuruduğundan emin olun aksi takdir de silikon yağlı kağıda yapışacak ve çıkmayacaktır.

Tamamen kuruduğundan emin olduğumuz silikonu yağlı kağıt üzerinden çıkarıyoruz ve üzerine istediğimiz şekil ve desen de stickerı yapıştırıyoruz.Burada isterseniz aynı işlemleri bir kat da stickerın üzerine uygulayarak daha sert bir anahtarlık elde edebilirsiniz.Son olarak silikonu stickerın şekline göre keserek anahtarlığı hazır hale getirebilirsiniz. Kesme işleminde fazlalık parça bırakmayı unutmayın,çünkü buradan delik açıp anahtarlığı geçireceğiz.Anahtarlık hazır!

Evde Anahtarlık Yaparak Nasıl Para Kazanırım?

Evde yapmış olduğunuz bu bu sevimli anahtarlıkları çok kolay satabilirsiniz. Bulunduğunuz şehirdeki tuhafiye dükkanlarını ziyaret ederek ürünü tanıtabilir,bir numune bırakarak sipariş üzerine çalışabilirsiniz.Bu ürünleri instagram,facebook gibi uygulamalar sayesinde internet üzerinden de satarak ek gelir elde edebilirsiniz.Semt pazarlarında tezgah açarak çok daha fazla insana anahtarlık satabilirsiniz.

Yapacağınız ürünün pek bir masrafının olmaması sebebiyle satışından çok iyi paralar kazanabilirsiniz.Buradaki kazanacağınız miktar tamamen sizin pazarlama yeteneğinize bağlıdır.Ayda 500 Lira’da kazanabilirsiniz, 5000 Lira’da.

Bu konumuzda sizlere farklı bir iş fikri olan evde anahtarlık yapma işinden bahsettik.Sizde bu ürünleri eviniz de yaparak kullanabilir ya da çevrenizdekilere satarak çok iyi paralar kazanabilirsiniz. Bu tür eğlenceli ve farklı iş fikirleri için sitemizde bulunan diğer konulara da mutlaka göz atmanızı öneririz.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR : Evde Yastık Kılıfından Yer Minderi Yapma Evde Fosforlu Gece Lambası Yapımı

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap

Yorumlar (3)

 1. 5 sene önce

  Balıkesir edremitte oturuyorum evde iş yapmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim lütfen ?

 2. Bu işe çok ihtiyacım var dönüş yaparsanız sevinirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir