1. Ana Sayfa
  2. Sermayesiz İş Fikirleri
Trendlerdeki Yazı

Sermaye Gerektirmeyen İş Fikirleri 2023 GÜNCEL

Sermaye Gerektirmeyen İş Fikirleri 2023 GÜNCEL
4

Teknolojinin hayatımızın her alanına girmesiyle birlikte sermaye gerektirmeyen iş fikirleri de artış gösterdi.Başarılı olarak gösterebileceğimiz birçok girişimcinin ortak özelliği az sermaye ile işe başlamış olmaları.Dünya da popüler olan birkaç iş fikrini sizler için derledik.Bu konumuzda sizlerde farklı ve zekice düşünülmüş bir iş alanı keşfedebilir,başarılı girişimciler arasına adınızı yazdırabilirsiniz.

Hazırladığımız bu sermaye gerektirmeyen iş fikirleri arasından kendinize uygun olanı seçip hemen işe koyulabilirsiniz.

Online Kuaför

 

Özellikle yoğun ve tempolu iş hayatı olan kişilerin,kendi saç ve cilt bakımlarına ayıracak vakti olamayabiliyor.Bu hizmeti onların ayağına götürerek gelir elde edebilirsiniz.Kuaförlük hizmetini veren birçok işletme mevcut fakat gelir düzeyi yüksek olan kesimler kendilerine özel hizmet almaktan kaçınmıyorlar. online kuaförlüğün yüksek maliyetli olması,bu işi sadece yüksek gelirli bireylere yapma imkanı sağlıyor.Eğer kuaförlük ve bakım gibi hizmetler verebilirim diyorsanız,ihtiyaç duyan kişilere düşük maliyetli hizmet vererek bu işe başlamanız sizi bu sektörün öncüsü yapabilir.

Sosyal Medya Danışmanlığı

 

Sosyal medya,günümüzde çok popüler olsa da birçok kişi hala nasıl kullanacağını tam olarak bilmiyor.Facebook,instagram ve hızla büyüyen diğer sosyal paylaşım siteleri günümüzün en popüler pazarlarından biri.Artık işletmeler eleman ilanlarında sosyal medyadaki faaliyetlerini arttırabilecek kişiler arıyorlar.Eğer sosyal medyayı iyi ve aktif olarak kullanabiliyorum diyorsanız bu iş tam size göre.Bu işletmelerin internet aracılığıyla büyümelerini sağlayarak kendinize bir iş alanı oluşturabilirsiniz.

Evde Bilgisayar Bakım ve Onarımı

 

Birçok insan almış olduğu bilgisayarları yıllarca kullanıyor,ancak bu bilgisayarlar 1-2 yıl sonra yavaşlama ve çökme gibi sorunlar ortaya çıkarabiliyor.Özellikle masaüstü bilgisayar kullanan kişiler,bilgisayarlarının taşıma konusunda zahmetli olması nedeniyle bakımını yaptırmak da üşengeç olabiliyor.Bu kişilere evde bilgisayar bakım ve onarım hizmeti vermek mantıklı bir iş.Bilgisayar konusunda yeterli bilgiye sahip olduğunuzu düşünüyorsanız sahibinden.com gibi sitelerden ilan oluşturarak ihtiyacı olan kişilere bu hizmeti verebilirsiniz.

Oyun Koçluğu

Dünya genelinde E-spor un artış göstermesiyle birlikte birçok profesyonel takım e-spora yöneldi.Ülkemizde Fenerbahçe,Beşiktaş JK gibi takımlarında artık birer E-spor takımları var.Bu takımların kurulması oyun koçluğu adında yeni bir iş sektörü oluşturdu.Dünyada oyun koçu olarak adlandırılan onlarca insan varken,ülkemizde hala yeterli sayıda bulunmuyor.Son dönemde özellikle online oyun oynayarak para kazanmanın popüler olmasıyla birlikte,bu sektörde profesyonel olmak isteyen kişilerin bir oyun koçuna ihtiyacı oluyor.Oyun alanında başarılı ve bilgi sahibiyseniz sizde oyun koçu olabilir hatta kendi profesyonel takımınızı bile kurabilirsiniz.Elbette bir oyun takımı kurmak başta kolay olmayabilir,fakat birkaç profesyonel oyuncu bularak bu işe başlamanız kısa sürede sponsor bulma konusunda size yardımcı olacaktır.

İkinci El Ürün Satmak

Ülkemizde ekonominin durgun olması,maalesef  birçok insanı yeni ürünler almaktan alıkoyuyor.İnsanlar artık yeni ürünler almak yerine,daha ucuz ve temiz kullanılmış ürünler almayı tercih edebiliyor.Sizlerde temiz kullanılmış ürünlerinizi letgo gibi uygulamalar üzerinden satışa koyarak bu sıkıntılı durumu fırsata çevirebilirsiniz.Üstelik bu işe başlayabilmeniz için herhangi bir sermayeye ihtiyacınız yok.Kullanmadığınız ya da küçülmüş olan ürünlerinizi internet üzerinden ilan sitelerine koyarak bu işe başlayabilirsiniz.

Uygulama Geliştirme

Akıllı telefonların hayatımızda vazgeçilmez bir parça olması sebebiyle,ürünlerini doğrudan müşterilere ulaştırmak isteyen işletmeler artık kendi telefon uygulamasını yapmaya yöneliyor.Eğer yazılım konusunda yetenekliyseniz bu yeteneğinizi web uygulama ihtiyacı olan kişilere yardımcı olarak paraya çevirebilirsiniz.Üstelik bir web uygulaması geliştirmenin bilgi ve birikim ile olması nedeniyle masraf gerektirmiyor.İş ilanlarına göz attığınızda birçok işletme sahibinin uygulama geliştirecek kişiler aradığını göreceksiniz.

Bu konumuzda sizlere sermaye ye gerek duymadan yapabileceğiniz birkaç popüler iş fikrini sunmaya çalıştık.Para kazanabileceğiniz daha farklı iş fikirlerine göz atmak isterseniz Bu konularımıza da göz atabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap

Yorumlar (4)

  1. 5 sene önce

    Büyük sermaye gerektirmeyen birçok iş mevcut.Biraz araştırılınca aslında nekadar çok fırsatın olduğunu öğrenebiliyoruz..

  2. 5 sene önce

    online kuaförlük fikrini tuttum yalnız!Şahsen fiyatı uçuk olmazsa bende evime çağırmak isterim

  3. 5 sene önce

    sermaye gerektirmeyen demek yanlş olur her iş sermaye gerektirir.bir işi yaparken yediğiniz yemek bile bir giderdir ve sermaye gerektirir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir