1. Ana Sayfa
  2. Sermayesiz İş Fikirleri
Trendlerdeki Yazı

Facebook’tan Para Kazanma 2023

Facebook’tan Para Kazanma 2023
3

Bu konumuzda sizlere popüler bir sosyal ağ sitesi olan Facebook’tan para kazanma dan bahsedeceğiz.Günlük rutinler dışında boş kalan sürede hepimiz Facebook’ta vakit geçiririz.Arkadaşlarla sohbet ettiğimiz,fotoğraf ve videolar paylaştığımız Facebook sayesinde para kazanabilmek mümkün.Facebook’tan para kazanma nın birçok yolu var bunlar; satış ortaklığı (affiliate) ile para kazanma,sitene ziyaretçi çekerek para kazanma..vb uzayıp gider.

İnternetten para kazanmak istiyorum diyorsanız, Facebook’un sunmuş olduğu fırsatlardan yararlanmayı es geçmemelisiniz. Facebook’un bizlere sunmuş olduğu fırsatlardan herhangi birine başlamak için sermayeye veya resmi belgelere ihtiyaç duymayacaksınız.Şimdi sizlere Facebook sayesinde nasıl para kazanılacağını adım adım anlatalım.

2023 Facebook’tan Nasıl Para Kazanılır?

İhtiyacımız olan ilk şey popüler olabilecek bir Facebook sayfası.Kendi hesabınız üzerinden de para kazana bilirsiniz, ancak sizden bağımsız marka olabilecek bir sayfa ile başlamanız çok daha iyi olacaktır.Bunun için ise kendi kişisel Facebook hesabınız altında sayfa açabilirsiniz.

Facebook’tan güvenilir olmak çok önemlidir.Diğer işlerde de olduğu gibi, kalıcı işler yapmak para kazanmanın en temel yoludur. Facebook’ta pazarlama maliyeti yoktur ihtiyacınız olan tek şey  zaman ayırmaktır.Yeterli ve düzenli zamanı ayırdığınız da başarılı olmamanız için hiçbir sebep yoktur.

Hesabınızın diğer insanlar tarafından dikkat çekmesi için her gün güncel ve bağlantılı içerikler paylaşmanız gerekir.Ülke ve dünya gündemini takip ederek yaratıcı içerikler oluşturmaya çalışın.

Facebook Sayfasına Takipçi Nasıl Çekilir?

Facebook’tan para kazanmaya başlayabilmeniz için, sayfanızın belirli bir takipçi kitlesine ulaşması gerekir.Bunun için yapmanız gerekenler;

  • İçeriğiniz ile ilgili olabilecek büyük sayfalara ilgi çekici yorumlar yapabilir, yorumun sonuna sayfanızı etiketleyerek kendi reklamınızı yapabilirsiniz.
  • Facebook’ta sponsor reklam vermek, sayfanızı maksimum kitleye ulaştırmak için en etkili yoldur.Bir banka veya  kredi kartı ile belli bir bütçe kullanarak oldukça fazla kişiye ulaşabilirsiniz. Eğer açmış olduğunuz sayfanın içeriğine güveniyorsanız, bu işe yatırım yapmaktan kaçınmayın.
  • Facebook’taki diğer popüler sayfalara ücretli reklam verebilirsiniz. Milyonluk sayfalarda 1 saatlik reklam fiyatı 150-200 TL arasını değişiyor.Burada vereceğiniz reklam sayesinde, binlerce kişiyi sayfanıza çekebilirsiniz.

Youtube Kanalına Ziyaretçi Çekmek

Youtube kanalı olanlar daha fazla izlenme elde etmek için Facebook sayfalarını kullanabilir. Videoları Facebook sayfanızda yayınlayarak, daha fazla izleyiciye ulaşarak para kazanabilirsiniz.Youtube ile para kazanmayı BUkonumuzda detaylı olarak anlattım inceleyebilirsiniz.

Web Sitesine Ziyaretçi Çekmek

Facebook, web sitenize daha fazla ziyaretçi çekmek için oldukça uygundur.Sitenize adsense reklam kodları ekleyerek, ziyeretçilere reklam gösteriminden para kazanabilirsiniz.Bunun için yapmanız gereken, sitenizde yayınlamış olduğunuz içerikleri Facebook sayfanızda paylaşmak olacaktır.

Adsense ile para kazanma nasıl olacak diye merak edenler için,BUkonuda adsense ile nasıl para kazanılır detaylı bir şekilde anlattım inceleyebilirsiniz.

Satış Ortaklığı (affiliate) İle Para Kazanmak 2023

Facebook sayfanızı, ortaklık yaptığınız şirketin reklamını yapmak için kullanıyoruz.Sizin paylaşmış olduğunuz bağlantı ile,satış ortaklığı veren firmayı ziyaret edip alışveriş yapan kişiler sayesinde para kazanabilirsiniz.Satış ortaklığı nedir ve nasıl yapılır diye merak edenler için,BUkonuda detaylı bir şekilde anlattım inceleyebilirsiniz.

Facebook Sayfasına Reklam Almak

Bunun için, sadece çok sayıda takipçiye sahip olmak reklam almak için yeterli olmayacaktır.Takipçilerin paylaşımlara karşı nasıl tepki verdiği de çok önemlidir.Eğer paylaştığınız içerikler takipçilere hitap ediyorsa, reklam almanız çok kolay olacaktır.Reklam vermek isteyen kişiler takipçi sayısından çok, etkileşim oranıyla ilgileniyor.

Eğer takipçilerin sayısı ile etkileşim orantısız ise reklam almanız mümkün olmayacaktır.Sayfanıza sahte takipçi alarak reklam almayı düşünmemelisiniz.Böyle bir sayfaya da kimse reklam vermek istemez.

Facebook’tan Para Kazanmak İçin 4 İpucu

Son zamanlar da ,sosyal medya pazarlamasına karşı yoğun talep vardır. Sosyal medya konusunda uzman olan kişilerden yardımlar alarak kolaylıkla para kazanabilirsiniz.

Çok fazla vakit harcamanız gerekmez. takipçi sayınızı artırmak ve devamlılığını sağlamak için zaman ayırırsanız gerisi kendiliğinden gelecektir.

Takipçilerinize sadece bir şeyler satma zorunda değilsiniz. Yaratıcı olun ve reklamlar aracılığıyla başka ne şekilde para kazanabileceğinizi araştırın.

İnternetten para kazanmak isteyenlere, ürünlerini sayfanızda tanıtarak daha fazla kişiye ulaşmalarını sağlamayı teklif edin.


Bu konumuzda sizlere merak edilen Facebook’tan para kazanma dan bahsettik.İnternetten para kazanma,evde ek iş yaparak para kazanma gibi konuları merak ediyorsanız, sitemizde bulunan diğer konulara da mutlaka göz atmanızı öneririz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: İnternetten Para Kazanabileceğiniz 5 Site Para Kazanabileceğiniz 12 Mobil Uygulama

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap

Yorumlar (3)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir