1. Ana Sayfa
  2. Ekonomi
  3. Faturalı Hatta Kredi Alma 2022

Faturalı Hatta Kredi Alma 2022

featured

Bu konumuzda,faturalı hatta kredi alma 2019 yılına ait gerekli şartları ve dikkat edilmesi gerekenleri listeledik. 2019 da güvenilir firmalara nasıl ulaşabilirim gibi soruların yanıtını detaylıca anlatmaya çalıştık. Bu sistem piyasaya ilk çıktığı dönemlerde sadece telefon almak için kullanım imkanı sunuyordu.Ancak artık faturalı hattınız üzerine direkt olarak nakit alma imkanı da mümkün.

Kredi notu düşük olan kişiler, bankalardan nakit ihtiyaçları için kredi alamadıkları dönemlerde,bu sistem ile faturalı hattı üzerine kredi alabiliyorlar. Sizler de eğer düzenli ödediğiniz bir faturalı hattınız var ise,herhangi bir  telefon tutarında kredi alıp normal ihtiyaçlarınız için harcayabilirsiniz.Bu yöntem genelde İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, gibi büyük şehirler başta olmak üzere hemen hemen her il de kredi hizmeti veren firmalar bulunmaktadır.

Faturalı Hat Üzerine Kredi Alma

Eğer faturalı hat üzerine kredi veren yerler hakkında bilgi vermek gerekirse, genelde bu kredileri veren yerer 1.000-10.000 TL arasında değişen tutarda kredi imkanı sunarlar.Almış olduğunuz ödeme süresi ise miktara göre değişiklik gösterebileceği gibi ortalama 6 aydan 36 aya kadar değişebiliyor. Ekonominin kötü olduğu şu günler de bu yöntem sayesinde kredi alamayan kişiler nakit ihtiyaçlarını karşılayabiliyor.

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte,banka şubesinden yapabileceğimiz tüm işlemleri,artık çok kolay bir şekilde internet bankacılığından yapabilmekteyiz.Fakat bunun kötü yanı,dolandırıcı kişiler, kendisini kredi veren firma olarak göstererek insanları dolandırmaya çalışmaktadırlar.

Bu konuda çok dikkatli olmanızı öneriyoruz. Sizlere telefonla ulaşıp,peşinatsız kefilsiz kredi vereceğini vaad eden kişilere itibar etmeyiniz.Aksi halde yaptığınız fatura üstüne kredi çekme işlemi yasal olarak kabul edilecektir ve haklıyken haksız duruma düşeceksiniz.Bu yüzden iyi araştırarak gerçek kredi veren firmalarla iletişime geçmenizi öneririz.

Faturalı Hatta Kredi Alma Başvurusu Nasıl Yapılır?

En az 6 aylık faturalı hat kullanıcısı olmanız gerekmektedir.Turkcell,Vodafone,Turk Telekom firmalarından almış olduğunuz  faturalı hattı düzenli olarak ödüyorsanız, kullandığınız operatörde puan biriktirmenizi sağlayacaktır.Kazandığınız bu puanlar ile cihaz satın alabilirsiniz.Her operatörün puan sistemi farklıdır.Örneğin,Vodafone da biriktireceğiniz 3.000 puan için ,ortalama 3.000 TL’lik telefon alabilirsiniz.Kaç puanınızın biriktiğini bayiiler den öğrenebilirsiniz.

Operatörlerden alacağınız telefonları,telefonculara ya da letgo gibi yerlerden satarak nakite çevirebilirsiniz.Ancak bu yöntem size oldukça fazla zarar ettirecektir.Bunun yerine faturanız üzerine kredi veren firmalarla iletişime geçip işlem yapmanız daha kazançlı olacaktır.

Faturalı Hatta Kredi Veren Firmalar Yasal Mıdır?

Tıpkı bir yakınınızdan aldığınız borç gibi yasal bir işlemdir. Tek farkı,arada banka gibi aracı kurumlar yoktur. Cihaz almak için anlaşmayı operatörler ya da operatörlerin finans kuruluşları ile yaparsınız. Ödeme için taksit miktarı; yapılacak sözleşmeye göre belirlenir. Gerçekleştirilen tüm işlemler yasal düzenlemelere uygun şekilde yapılır.

Sistem Güvenilir Mi?

Sistemin işleyişinde herhangi bir güvensizlik söz konusu değildir. Finansı sağlayacak operatör ile yapacağınız sözleşme dahilinde istediğiniz cihazı alıp satarak nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Kararlaştırılan taksit miktarı ve ödeme limitine uyarak, borcunuzu ödeyebilirsiniz.

Kefil Gerekir Mi?

Herhangi bir kefil göstermenize gerek kalmadan ihtiyacınız olanı nakiti karşılayabilirsiniz. Aracı bu firma sistemi sayesinde krediden çok daha az maliyetle işlem sağlayabilirsiniz. İhtiyacınız olan tutara göre 6 aydan 12 aya kadar taksitlendirme imkanı sunulabilir.

Dikkat Etmeniz Gerekenler!

Kredi alan kişi ile aracı firma arasında bir sözleşme imzalanır. İmzalanan bu sözleşmenin içeriğindeki maddelere her iki tarafında uyması gerekir.Bu yüzden sözleşmeyi imzalamadan önce her bir maddeyi dikkatlice okumanız gerekir.Belirlenen şartlar da ödeme yapılmazsa,uygulanacak ceza yaptırımı kaçınılmaz olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:SENETLE BORÇ VEREN YERLER 2019

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap

Yorumlar (2)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir