1. Anasayfa
  2. Bankalar

Halkbank’tan Teklif Usulü Satılık 2. El Araçlar 2023

Halkbank’tan Teklif Usulü Satılık 2. El Araçlar 2023
0

Halkbank’tan Teklif Usulü Satılık 2. El Araçlar

Merhaba araba fiyatlarının ÖTV ve KDV gibi vergilerle çok fazla arttığı bu dönemde sizde ucuza 2. el araba almak istiyorsunuz bu yazımız tam size göre. Halkbank’tan satılık 2. el araçlar ile sizde aradığınız arabayı en ucuz fiyata bulacaksınız çünkü bu araçlar ihale yöntemiyle müşterilerinin karşısına çıkıyor ve inanılmaz fiyatlara satılıyor.

Halkbank satılık 2. el araçları kendi web sitesi üzerinden eksperlerin belirlediği fiyattan ihaleyi başlatıyor. Eğer sizde ihale yoluyla icralık 2. el araba almak istiyorsanız gerekli şartları sağlamalısınız.  Halkbank çekme belgeli araç satışı da yapmaktadır isterseniz bu arabaları da çok ucuza alabilirsiniz.Tüm bunları ve daha fazlasını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Halkbank 2. El İhale Yoluyla Araba Alma Şartları

Daha önce Ziraat Bankası satılık araçlar ile ilgili bir yazı yayınlamıştık orada gerekli olan şartların neredeyse tamamı Halkbank için geçerlidir. Halkbank bünyesinde bulunan ikinci el, sıfır veya çekme belgeli araçları kendi sistemi üzerinden satışa sunuyor ve size ihaleye teklif verebilmeniz için bazı şartlar koyuyor.

Öncelikte Halkbank ihale sitesinden teklif vereceğiniz aracı seçmeniz çünkü o aracın ihale başlangıç değerinin %3’lük kısmını bankaya yatırmanız gerekiyor. Örnek vermek gerekirse, 50.000 TL değerinde bir aracın ihalesine katılmak istiyorsunuz bunun için yanınızda kimlik fotokopiniz ile (eğer tüzel kişiyseniz noter onaylı firma temsilci belgeniz gerekiyor) en yakın Halkbank şubesinden belirlediğiniz aracı banka yetkililerine beyan eder 1.500 TL peşinat yatırmanız gerekiyor. Bu şekilde aracın ihalesine katılmış oluyorsunuz.

Teminat yatırdıktan sonra sadece teminat yatırdığınız araç için teklif verebilirsiniz. Buna ek olarak eğer ihale size kalmazsa yatırdığınız teminatı aynı şekilde bankadan alabilirsiniz fakat ihale size kalırsa ve aracı almazsanız teminatınız yanar.

Eğer teminatı yatırıp herhangi bir teklif vermezseniz teminatınızı tekrar Halkbank şubesinden rahatlıkta alabilirsiniz.

Halkbank’tan Satılık Araçlara Nasıl Teklif Verilir ?

Şubeye gerekli belgeleri ve teminatı verdikten sonra banka tarafından sisteme verdiğiniz telefon numarasına ihale sitesine giriş için şifre gönderilecektir. T.C Kimlik numaranız ve bu şifre ile ihale sitesine giriş yapıp teminatını yatırdığınız arabaya teklif verebilirsiniz.

E-ihale Nasıl yapılıyor ?

Teminatını yatırdığınız araç için siteme giriş yapıp teklif veriyorsunuz. Teklif verdiğiniz anda eğer daha önce teklif verilmemişse ihalenin süresi başlıyor ve 3 gün devam ediyor. Eğer bu üç gün içinde teklif verilmezse ihale size kalıyor. Buna ek olarak eğer birisi son 30 dakika içinde bir teklif verirse ihale tekrar 30 dakika daha uzatılıyor.

Altta yer alan linke tıklayarak şu an ihalede olan araçları görebilirsiniz:

https://www.halkbankgayrimenkul.com.tr/Araclar.aspx

İhalede Bana Kalan Araca KDV Ödeyecek miyim ?

Banka sizin adınıza fatura düzenlediği için KDV ödemenize gerek kalmıyor. İhale bedeli neyse onu ödeyip arabanızı alıyorsunuz.

Taksitlendirme İmkanı Var mı ?

Halkbank sadece peşin satış yapıyor bu yüzden ihalede size kalan aracı taksitle alma şansınız bulunmuyor.

Ziraat bankası satılık icralık arabalar

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir