1. Anasayfa
  2. Finans Rehberi

Kredi Notu Düşük Olana Kredi Veren Bankalar (2023 GÜNCEL)

Kredi Notu Düşük Olana Kredi Veren Bankalar (2023 GÜNCEL)
0

Değerli KrediNotuRehberi.com ziyaretçileri, bugün sizlerle kredi notu düşüklere kredi veren bankalar konusunu inceleyeceğiz. Öncelikle sizlerle düşük kredi puanı ve sebeplerine bakacağız, ardından da bu düşük puanlarla ne şekilde ve hangi bankalardan nasıl kredi alabileceğiniz meselesini tartışacağız. Kredi başvurunuzun onay alması sadece kredi notunuza bağlı değildir bu sebeple eğer düşük bir kredi notuna sahipseniz başından söyleyelim umutsuzluğa kapılmayın.

Kredi Notunun Düşük Olma Sebepleri

Kredi notunuzun düşük olmasının ilk sebebi kredi taksitlerinizi hiç ödemiyor olmanız yada taksitlerinizi geciktiriyor olmanızdır. Bununla beraber kredi kartı ödemelerinizi de geciktirmeniz veya ödemiyor olmanız da kredi puanınızı olumsuz yönde etkiler. Özetle bankalara olan borcunuzu geciktirmeniz kredi skorunuzun düşük olmasının baş sebebidir. Arka arkaya 2 yada 3 sefer kredi veya kredi kartı borcunuzu geciktirmeniz kredi puanınızı aşırı derecede düşürür. Tekrar yükseltmek için yine birkaç ay tüm ödemelerinizi düzenli yapmanız gerekecektir.

Ayrıca bir de kredi notunun 0 (sıfır) olma durumu vardır. Buda o ana kadar herhangi bir kayıtlı bankacılık işlemi yapmamış olduğunu gösterir. Hiç bankalarla işi olmayanların kredi puanları sıfır olur. Ya da o anda teknik bir sorun olmuştur ve sizin notunuz 0 görünmektedir. Daha sonra tekrar denediğiniz zaman normal notunuzun kaç olduğunu görürsünüz. Yazımızın ilerleyen kısımlarında kredi notum 0 nasıl kredi çekebilirim sorusuna da yanıt arayacağız.

Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar Hangileri

Bankalar kredi başvurularını değerlendirirken ilk olarak sizin kredi notunuza ardından toplan kredi limitinize bakmaktadır. Hal böyle olunca eğer kredi notunuz düşükse size kredi verme konusunda çekingen davranmayı ve reddetmeyi seçerler. Ülkemizde genel kanı kredi puanı ortalamasının 1300 olduğu yönündedir. Eğer notunuz 1300 ve üzerindeyse kredi başvurularınız genelde onaylanır. Bu puanın altındaysa riskli grupta yer alırsınız ve bankalar kredi başvurularınızı maalesef onaylamazlar. Bu noktada kredi sicili bozuk olana kredi veren bankalar hangileri sorusunun yanıtı aslında düşük nota kredi vermezler gibi görünse de durum tam olarak böyle değil. Nasıl olduğunu anlatacağız.

Bankaların öncelikli amacı doğal olarak kar etmektir. Kar edebilmeleri için müşterilerine kredi ve kredi kartı kullandırmaları gerekmektedir. Kredi notu yerinde olan bir müşteri genelde durumu iyi olan müşteridir ve düşük nota sahip olana göre maddi imkanları yerinde olduğu için kredi yada kredi kartı ihtiyacı o kadar fazla olmaz. Kredi ihtiyacı olan kişiler genelde durumu iyi olmayan ve paraya ihtiyacı olanlardır. İşte bu noktada bankalar için bir ikilem doğmaktadır. Onlar bu durumu bazı önlemler alarak aşma yoluna giderler. Durumu iyi olmayan ama ödemelerini düzenli yapabilecek yada ödemeleri garantiye alacak bazı formüller geliştirirler. Bunlara bakalım isterseniz.

En Kolay Kredi Veren Banka Hangisi

Aslına bakarsanız kredi notu düşüklere kredi veren bankalar hangileri dediğimiz zaman karşımıza ilk çıkan sonuç şu oluyor; maaş hesabınızın bulunduğu banka. Evet bir yerde çalışıyorsanız ve maaşınız düzenli olarak bir bankaya yatıyorsa ve siz bu yatan paranın maaşınız olduğunu belgeleyebiliyorsanız o banka sizin kredi başvurunuzu aşırı yüksek bir kredi istemezseniz onaylıyor. Memur, çalışan yada özel sektör çalışanı olmanız fark etmiyor. Bir bankada maaş hesabınız varsa ilk olarak kredi başvurunuzu oraya yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Bu noktada en kolay kredi veren banka hangisi sorusuna bu yanıtı verebiliyoruz. Bunun yanında eğer bir kira geliriniz varsa ve bu gelir düzenli olarak bir bankaya yatıyorsa bu banka da sizin için kolay kredi veren bankalar arasında ilk sırada yer almaktadır. Çünkü siz düzenli bir gelir sahibisiniz ve bunun kaydı o bankada zaten mevcut. Tek yapmanız gereken bu gelirin bir kira geliri olduğunu belgelemek olacaktır.

Sizlerden çok sık bir soru geliyor. Piyasada gördüğünüz sicili bozuk olana kredi çıkartılır reklamları ile ilgili. Bunların pek çoğu illegaldir ve biz kesinlikle yasa dışı para alım ve satım işlemlerine karşıyız, tavsiye etmiyoruz.

Sizlerinde şu ana kadar yazdıklarımızdan anladığınız üzere kredi notuna bakmayan bankalar sizin maaş yada gelirinizin yattığı bankalardır. Bizim kredi notu düşük olan arkadaşlarımıza ilk tavsiyemiz bu olacaktır. Eğer bir geliriniz yada maaş hesabınız yoksa neler yapabilirsiniz şimdi gelin bunlara bakalım.

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

 

Bankada parası ve altını olan yüksek kredi kartı limiti alabilecek -  Sondakika Ekonomi Haberleri

Eğer herhangi bir geliriniz yoksa başından söylemekte fayda var yüksek tutarlı bir kredi çekmeniz normalde çok zordur. Bankalar kredi taksitlerinin nasıl ödeneceğini öğrenmek isteyeceklerdir. Burada sağlam bir kefiliniz varsa bu sizin için avantaj olacaktır. Ayrıca eğer varsa üzerinize kayıtlı bir taşınmaz bunu ipotek ederek de kredi alabilirsiniz. Ne üzerinize kayıtlı bir taşınmaz ne de kefil yok ve kredi notunuz düşükse bu noktada aşağıda vereceğimiz kredi kampanyalarında şansınızı deneyebilirsiniz. Bu kampanyalar gelir belgesiz kredi kampanyalarıdır.

  1. N Kolay Gelir Belgesiz Kredi: Aktifbank müşterilerine 48 ay vadeli olarak 30000 TL’ye kadar kredi vermektedir. Bu kredi için masraf olarak binde 5 kredi tashih ücreti kesiyor.
  2. CEPTETEB Gelir Belgesiz Kredi: TEB bankası tarafından mobil uygulama üzerinden müşterilerine özel sunulmuş bir kredi kampanyasıdır. Faydalanmak için TEB müşterisi ve uygulama kullanıcısı olmanız gerekmektedir. TEB herhangi bir belge istemeden 30000 TL’ye kadar kredi kullandırıyor. O ana kadar TEB müşterisi olmadıysanız banka size bir elemanını göndererek müşteri olmanız için gereken evrakları imzalatıyor.
  3. Enpara Gelir Belgesiz Kredi: QNB Finansbank Enpara hesabı olan müşterilerine 30000 TL’ye kadar krediyi herhangi bir masraf olmadan 48 ay vadeli şekilde sunuyor. Enpara müşterisi değilseniz üzülmeyin çünkü banka size bir kurye ile evrakları göndererek imzalamanızı ve müşterisi olmanızı sağlıyor.

Şu ana kadar sizlerle paylaştığımız kredi kampanyaları herhangi bir gelir belgesi istenmeyen kampanyalardı. Şimdi gelin tekrar kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar konusunda belge istenme durumlarına dönelim. Sizlerden gelir olarak belge isteyen bankalar şu gelirleri kabul etmektedir. Tapusu sizin üzerine olan bir taşınmazın kira gelir belgesi, çekilen kredi eğer konut kredisi ise aynı konutta oturacak olanların gelir belgeleri, belli bir döneme yönelik çalışıyorsanız bunun gelir belgesi, çiftçilikle uğraşıyorsanız bunun geliri, şirket ortağı iseniz buradan gelen gelirin belgesi de bankalar tarafından kabul edilmektedir. Kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar konusunda sizlerle paylaşacağımız bilgiler bu kadar. Eğer aklınıza takılan yada tam anlatamadığımız noktalar varsa lütfen yorum bölümünden görüşlerinizi yada sorularınızı bizlerle paylaşın.

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir