1. Anasayfa
 2. Bankalar
Trendlerdeki Yazı

Papara Nedir? Papara Hesabı Nasıl Açılır? (2021 Detaylı Anlatım)

Papara Nedir? Papara Hesabı Nasıl Açılır? (2021 Detaylı Anlatım)
1

Bu yazımızda para transferlerinde herhangi bir komisyon almayan papara dan bahsedeceğiz.Papara nedir? Papara Hesabı Nasıl Açılır? gibi tüm ayrıntılara bu yazı da yer vereceğiz.Papara yı kısaca özetleyecek olursak,kısaca elektronik cüzdan olarak adlandırabiliriz.Para transferlerinden komisyon almaması ve papara hesabı açmak için 18 yaş şartı bulunmaması sebebiyle özellikle gençlerin mutlaka tercih etmesi gereken bir sistemdir.Şimdi gelin ayrıntıları hep birlikte inceleyelim.

Papara Nedir?

Papara,dünya da birçok ülkeden 7/24 ödeme alabileceğiniz,para transferlerinde komisyon ödeme gerektirmeyen bir elektronik cüzdan dır.Papara hesabına dilediğiniz bir banka üzerinden, 7/24 anında para transferi gerçekleştirebilirsiniz. Üstelik göndermiş olduğunuz banka fark etmeksizin, yapılan bu transfer için 1 kuruş dahi komisyon ödemezsiniz.

Papara Avantajları

 • Papara Kart sahibi olmak için 18 yaş zorunluluğu yoktur.
 • 13 yaşından büyük olan herkes Papara Kart sahibi olabilir.
 • Dilediğiniz bir banka hesabına,dilediğiniz bir saat de para gönderip,alabilirsiniz.
 • Yapılan transferler Eft saatlerine takılmaz.Ortalama 10 dakika içerisinde hesaba aktarılır.
 • Papara hesabı açmak çok kolaydır.Herhangi bir Kimlik Doğrulaması yapmadan günlük 750 TL’ye kadar para gönderip,alabilirsiniz.
 • TC Kimlik Numarası doğrulaması yapıldığında günlük işlem limiti 50.000 TL’dir.
 • Papara Kart,banka ve kredi kartı geçen her yer de kullanılabilir.
 • Papara hesabınıza 40.000’den fazla banka ATM’lerinden komisyonsuz bir şekilde para yükleyebilirsiniz.

Papara Hesabı Nasıl Açılır?

Papara hesabı açmak için,

 • İlk olarak Buraya tıklayarak hesap oluştur sayfasına gidiyoruz.
 • Ardından; İsim,Soy İsim,E-posta ve Şifre alanlarını dolduruyoruz.
 • Üyelik oluştururken belirttiğimiz E-mail adresine gelen onaylama mailini doğruluyoruz.
 • Kayıt işlemi tamamlandı!

Papara Hesabı Nasıl Kullanılır?

Papara hesabına nasıl üye olunacağını anlattık.Şimdi gelin hep birlikte nasıl kullanacağımıza bakalım. Oluşturduğumuz üyeliğe girdiğimiz de karşımıza şöyle bir ekran gelecek.

Burada T.C Kimlik No doğrulaması yapmadan günlük 750 TL’ye kadar para çekim işlemi yapabilirsiniz.

Sağ tarafta bulunan kısımdan İsim/Soyisim Tc Kimlik No doğrulaması yaptığınız takdir de hesabınız onaylı olacak ve günlük işlem limitiniz 50.000 TL’ye çıkacaktır.

Para Yükle

Papara hesabınıza para yüklemek için logo yanında bulunan Para Yükle sekmesine tıklayın.Karşınıza 3 seçenek gelecektir.

 • Banka Hesabından
 • ATM’den
 • Anlaşmalı Noktadan

Size ait bir banka hesabından Papara hesabınıza para yüklemek için Banka Hesabından kısıma tıklayarak bankayı seçiyoruz.Seçmiş olduğunuz bankanın Papara’ya ait İBAN numarasına yüklemek istediğiniz miktarı gönderiyoruz.

Açıklama kısmına MUTLAKA  profiliniz de bulunan Papara Numaranızı yazmalısınız.Açıklama kısmına size ait olan Papara numarasını yazmadığınız takdir de miktar hesabınıza iade edilecektir.

Yalnızca size ait olan bir banka hesabından Papara Hesabınıza para yükleyebilirsiniz.

ATM’den hesabınıza para yatırabilmek için ATM’den kısmına tıklayarak yatırmak istediğiniz bankayı seçebilirsiniz. Burada banka fark etmiyor.Size en yakın olan ATM’yi seçebilirsiniz.

Yatırmak istediğiniz bankayı seçtiğiniz de verilen İBAN numarasına yatırım gerçekleştirebilirsiniz.Açıklama kısmına MUTLAKA Papara Numaranızı yazmayı unutmayın.

Dilerseniz Anlaşmalı Noktadan kısmına tıklayarak da belirtilen yerlerden yükleme işlemi yapabilirsiniz.

Para Gönder

Papara hesabınızdan 3 farklı şekilde para gönderimi yapabilirsiniz.Bunun için,Para Yükle sekmesinin yanında bulunan Para Gönder sekmesine tıklayarak;

 • Cep Telefonu Numarasına
 • Papara Numarasına
 • E-posta Adresine

3 farklı şekilde para gönderimi yapabilirsiniz.Cep telefonuna para göndermek için,göndermek istediğiniz numarayı yazıp miktarı belirttikten sonra para gönder butonuna basarak gönderim sağlayabilirsiniz

Bir başkasının Papara hesabına para göndermek için,Papara Numarasına kısmına tıklayarak göndermek istediğiniz kişiye ait olan Papara numarasını yazıp,göndermek istediğiniz tutarı belirttikten sonra para gönder butonuna basarak gönderim sağlayabilirsiniz.

E-posta Adresine para göndermek için,E-posta Adresine kısmına tıklayarak göndermek istediğiniz e-maili yazıp,tutarı belirttikten sonra para gönder butonuna basarak gönderim sağlayabilirsiniz.

Para Çek

Papara hesabınızda bulunan parayı banka hesabınıza çekmek için Para Gönder sekmesi yanında bulunan Para Çek kısmına tıklayarak banka hesabınıza çekim sağlayabilirsiniz.Yalnızca size ait olan banka hesabına çekim yapabilirsiniz.

 • Banka Hesabıma
 • Papara Kart ile

2 farklı şekilde para çekebilirsiniz.Banka hesabınıza para çekebilmek için Banka Hesabıma kısmına tıklayarak “Yeni Ekle” kısmından size ait olan bir banka hesabının bilgilerini girerek, çekilecek tutarı belirtip Para Çek butonuna basarak çekim işlemi sağlayabilirsiniz.

Papara Kart ile para çekimi yapabilmek için Papara Kart sahibi olmanız gerekmektedir.Dilerseniz,orta üst kısımda bulunan Papara Card kısmına tıklayarak kart başvurusu yapabilirsiniz.


Bu yazımızda Papara Nedir? Papara Hesabı Nasıl Açılır? gibi merak edilenlerin tümünü detaylı bir şekilde anlattık.Aklınıza takılan herhangi bir şey için yorum kısmından bizlere sorabilirsiniz.Dilerseniz buraya tıklayarak da Tüm Bankaların Günlük Para Çekme Limiti konumuza göz atabilirsiniz.

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir