1. Ana Sayfa
 2. Bankalar

Ziraat Bankası 2. El Satılık Araçlar – İcralık 2023

Ziraat Bankası 2. El Satılık Araçlar – İcralık 2023
6

Ziraat Bankası İkinci El Satılık İcralık Araçlar 2023

Ziraat Bankası, elinde bulunan ikinci el ve sıfır icralık araçları satışa çıkarıyor. Sizde eğer araç almak istiyorsanız ve sıfır araçların fiyatı size çok fazla geliyorsa Ziraat bankasından satılık 2. el araçlara göz atabilirsiniz. Ziraat bankası ihalesi ile  ikinci el araçları piyasasına göre %35 daha ucuza satın alabilirsiniz.

Ayrıca ihale ile alınan bu araçlara Ziraat Bankası taşıt kredisi veriyor ve satın aldığınız araca taşıt kredisini güvenceye almak için ipotek koyuyor. Eğer aklınızda kredi ile icralık araç almak düşencesi varsa bunları göz önünde bulundurmanız gerekiyor.

Ziraat Bankasından İkinci El İcralık Araç Alma

Ziraat bankası kendi bünyesinde bulundurduğu sıfır veya ikinci el icralık araçları internet sitesinde ihaleye sunuyor. Bu ihaleye katılabilmeniz için herhangi bir Ziraat Bankası şubesine giderek ihale başlangıç değerinin %6’lık kısmını başvuru yaparak yatırmanız gerekiyor. Bu işlemlerden sonra gerekli evrak ve belgeleri imzalayarak ihaleye başvurmuş oluyorsunuz.

Tüm bu işlemler tamanlandıktan ve başvurunuz onaylandıktan sonra şube tarafından sistemde kayıtlı olan cep telefonu numaranıza, ihale sistemine giriş yapabileceğiniz bilgiler ve şifreler gönderiliyor. Bu bilgiler yardımıyla aşağıda verdiğimiz linkten sisteme giriş yapabilir ve istediğiniz aracın ihalesine katılabilirsiniz.

İkinci El Araç İhale Süreci Nasıl İşliyor ?

Sistem üzerinden herhangi bir arabanın ihalesini katıldığınız anda o araç için belirlenen ihale süresi başlar(teklif verilmemiş araçların ihale süresi teklif verilene kadar başlamaz). Teklif süresinin bitimine 30 dakika kala herhangi bir teklif daha gelirse ihale 30 dakika daha uzar. Bu süreç son teklif verilene kadar devam eder ve son teklif üzerinden 30 dakika geçince ihale biter ve araç sahibine verilmesi için evrak düzenlemeleri başlar.

Eğer bu sürecin sonunda ihale size kalmazsa, bankaya yatırmış olduğunuz ihale başlangıç bedelinin %6’lık kısmı size iade edilir.

İhaleye Girebilmek İçin Gerekli Evraklar

İhaleye banka üzerinden teminat yatırmadan önce yanınızda Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartınızı bulundurmanız gerekiyor başka bir belge veya evrağa ihtiyacınız yok. Eğer tüzel kişi için bu başvuruyu yapacaksanız yanınızda Ticaret Sicil Tasdiknamesi ve şirketin yetkili olduğunuza dair noter imzalı belgelerle şubeye gitmeniz gerekiyor.

Ayrıca aldığınız bu araca KDV ödemenize gerek kalmıyor.

İhalede Yer Alan Araçları Gör ve Teklif Ver

Ziraat bankasının sattığı ikinci el araçları görmeniz için altta yer alan linke tıklamalısınız, teklif vermek için de şubeden size iletilen bilgilerle giriş yapıp teklif vermelisiniz.

https://e-aracsatis.ziraatbank.com.tr

Örnek İcralık Araç Listesi

 • Renault Megane
 • BMW 320d
 • Mercedes c200d
 • Citroen C4
 • Fiat Egea

Bu tarz daha birçok araç ihaleye düşmektedir.

İlginizi çekebilecek diğer araba içerikleri:

Halkbank’tan satılık icralık araçlar Diyarbakır senetle araba veren yerler

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap

Yorumlar (6)

Popüler Yorumlar
 1. Merhaba Emrah bey tarafınıza sistemden bir mesaj gelmiştir. En yakın Ziraat şubesine giderek yatırdığınız teminatı çekebilirsiniz.

 2. Hayır paranızı en yakın şubeden gidip alabilirsiniz

Yapılan Yorumlar
 1. 5 sene önce

  ziraat bankasından 2. el araç almak için teklif verdim fakat teklifimi geçtiler benim teklifim geçersiz oldu parayı nasıl alabilirim ?

  • Merhaba Emrah bey tarafınıza sistemden bir mesaj gelmiştir. En yakın Ziraat şubesine giderek yatırdığınız teminatı çekebilirsiniz.

 2. İhaleye teklif verdikten sonra önümüze geçerlerse paramız yanmaz değil mi ?

 3. bi ara haberlerde bi kiralık araç firmasının tüm arabaları ziraat bankasına devredildi ne oldu o raçlara

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir