1. Ana Sayfa
  2. Bankalar

Akbank Hesap Kapatma Nasıl Yapılır?

Akbank Hesap Kapatma Nasıl Yapılır?
0

Akbank, ülkemiz bankacılık sektörü içerisinde faaliyetlerini sürdüren köklü kuruluşlardan bir tanesidir. Çeşitli sebeplerden kaynaklı olarak Akbank hesap kapatma işlemini gerçekleştirmek için birçok farklı yolu kullanarak kolay ve pratik bir şekilde talebinizi iletebilirsiniz. Akbank hesap kapatma nasıl yapılır adlı yazımızda talebinizi iletebileceğiniz tüm seçenekler detaylı olarak aktarılmaktadır.

Akbank Hesap Kapatma Nasıl Yapılır

Akbank hesap kapatma işlemlerinin yürürlüğe girebilmesi için müşteri temsilcileri ile bağlantıya geçerek talebinizi iletmeniz gerekmektedir. Akbank hesap kapatma taleplerinizi iletebileceğiniz kanallar aşağıdaki şekildedir.

  • Müşteri hizmetleri ile hesap kapatma
  • Banka şubeleri aracılığıyla hesap kapatma
  • İnternet bankacılığı ile hesap kapatma
  • Mobil bankacılık uygulaması ile hesap kapatma

Müşteri Hizmetleri ile Akbank Hesap Kapatma

Akbank hesap kapatma nasıl yapılır sorusuna cevap olarak en çok kullanılan yöntem müşteri hizmetleri aracılığıyla talebinizin iletilmesidir. Akbank müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek Akbank hesap kapatma talebinizi iletebilirsiniz. Müşteri hizmetleri 444 25 25 numaralı iletişim kanalından hizmet vermektedir.

Akbank müşteri hizmetleri ile yapacağınız görüşmelerde müşteri temsilcisinin sizlerle yapacağı konuşmalarda “Hesap Kapatma” talebinizi ileterek doğrulatmanız gerekmektedir. Doğrulatma işlemleri için sizlere sorulan bilgilerinizi doğru bir şekilde iletmeniz halinde Akbank hesap kapatma talebiniz işleme alınacaktır.

Şubelerden Akbank Hesap Kapatma Başvurusu

Akbank hesap kapatma işlemlerinizi banka şubeleri aracılığıyla yapmak istediğinizde daha kısa sürelerde sonuca ulaşabilirsiniz. Sizlerle ilgilenen müşteri temsilcisi ile yapacağınız görüşmelerde Akbank hesap kapatma talebiniz ilettiğiniz takdirde talebiniz işleme alınacaktır.

Akbank müşteri temsilcisi, talebinizi resmi şekilde işleme alabilmek için sizlerden “Akbank Hesap Kapatma Dilekçesi” doldurmanızı isteyecektir. Burada yer alan bilgilerinizi eksiksiz bir şekilde doldurarak sorunsuz bir şekilde hesabınızı kapatabilirsiniz. Dilekçe örneği aşağıdaki şekildedir.

İnternet Bankacılığı ile Akbank Hesap Kapatma

İnternet bankacılığı her banka müşterisinin kolaylıkla kullanabileceği bir platformdur ve giriş yapabilmek için kişisel banka bilgileriniz ile giriş yapabilirsiniz. İnternet bankacılığına giriş yaptıktan sonra Akbank hesap kapatma işlemleriniz için kişisel menünüzden “Hesaplarım” sekmesine tıklayın ve ilgili hesabınız için “Hesap Kapatma” seçeneğine tıklayarak gerekli yönlendirmeleri takip edin.

Mobil Bankacılık ile Akbank Hesap Kapatma

Mobil bankacılık uygulaması tüm Akbank müşterilerinin yararlanabileceği bir uygulamadır ve işlemlerin mobil cihazlarınız aracılığıyla yürütülmesini sağlamaktadır. Mobil bankacılık aracılığıyla Akbank hesap kapatma işlemleriniz için talepte bulunabilirsiniz.

Mobil uygulamaya giriş yaptıktan sonra “Hesaplarım” sekmesine tıklayarak adınıza tanımlı tüm hesap ve hesap bilgilerini görebilirsiniz. Bu alandan kapatmak istediğiniz hesabın üzerine tıklayarak “Hesap Kapatma” seçeneğini tercih edebilirsiniz. Bu işlemden sonra belirtilen doğrulamaları yaparak talebinizi banka yetkililerine iletmiş olacaksınız.

Akbank Hesap Kapatma Ücreti

Akbank hesap kapatma ücreti için herhangi bir talepte bulunmamaktadır. Banka müşterisi olduğunuz dönem boyunca birçok işlemlerinizden masraf ücretleri alınmaktadır. Masraf ücretlerini eksiksiz olan kişiler Akbank hesap kapatma ücreti olarak herhangi bir ek ücret ödemezler. İşlemlerinizi ücretsiz bir şekilde gerçekleştirebilir ve dilerseniz ilerleyen dönemlerden tekrardan Akbank hesap açma işlemi için başvuruda bulunabilirsiniz.

Akbank Hesap Kapatma Şartları

Akbank hesap kapatma işlemlerinizi gerçekleştirebilmeniz için hesabınızın gerekli şartları yerine getirmesi gerekmektedir. Bu şartlar aşağıdaki şekildedir.

  • Akbank hesap kapatma işlemi sırasında hesabınızda bakiye bulunmaması gerekmektedir. Var olan bakiye başka banka hesabına aktarılmalı veya nakit olarak çekilmelidir.
  • İşlemlerinizin gerçekleştirilebilmesi için hesabınızın herhangi bir borcu olmaması gerekmektedir. Borç veya otomatik ödeme talimatı bulunan hesapların işlemi geçerlilik kazanmaz. Öncelikle borçlarınızı sıfırlamanız gerekmektedir.

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap