1. Ana Sayfa
  2. Sermayesiz İş Fikirleri
  3. Araba Lastiğinden Sehpa Yaparak Para Kazanabilirsiniz! 2021 TAKTİK
Trendlerdeki Yazı

Araba Lastiğinden Sehpa Yaparak Para Kazanabilirsiniz! 2021 TAKTİK

featured

Geri dönüşüm olarak güzel bir proje olan araba lastiğinden sehpa yapımı,kullanılmış atılacak olan lastiklerimizi paraya çevire bilmemizi sağlıyor.Bu konumuzda sizlere piyasa da 300 ile 500 TL arasında satılan araba lastiğinden sehpa yapımını ve bu yapmış olduğunuz lastikten sehpaları satarak nasıl para kazanacağınızı anlatacağız.Şimdi gelin sizlerle birlikte sıfırdan bir sehpa yapımını detaylı(görselli)bir şekilde inceleyelim.

Araba Lastiğinden Sehpa Nasıl Yapılır?

Eski araba lastiklerinden sehpa yaparak evinizde dekor olarak kullanabilir,ya da satışını yaparak çok güzel paralar kazanabilirsiniz.Piyasa da ortalama 400 Türk Lirasına satılan bu lastikten sehpaları yapmak ise oldukça basit.Gerekli malzemeleri temin ederek sizler de evinizde bu işi yapabilirsiniz.Yapımı için gerekli malzemeler şu şekilde;

  • Araba Lastiği
  • Lastiğin üzerinde kullanmak için kontra plak
  • 3 yada 4 adet ahşap sehpa ayağı
  • Halat İp
  • Silikon
  • Küçük Matkap

İlk adım olarak lastiği güzelce yıkayıp kurumasını bekleyin.Kuruduktan sonra lastik ebatında kestiğiniz kontra plakı lastiğin alt ve üstüne matkap yardımıyla vidalayın.

Kontra plakı lastiğe vidaladıktan sonra,ahşap sehpa ayaklarını orantılı bir şekilde ayarlayıp monte edin.

Bu işlemleri düzgün bir şekilde yaptıktan sonra sehpamız kabaca hazır hale geliyor.Şimdi ise sehpayı halat ip ile süsleme aşamasına geçelim.

Halat ipini sehpanın üst yüzeyinin tam orta kısmından başlayarak,daire şeklinde tüm kontra plak ve lastiği kaplayacak şekilde silikonluyoruz.

Halat ip ile,lastiğin tüm çevresini kapladıktan sonra sehpamızın daha düzgün ve parlak gözükmesi için vernikliyoruz.Vernikleme işlemi,sehpanın su ile temas ettiğinde dağılmamasını da sağladığı için,sehpayı rahatlıkla yağmur altında da kullanabilirsiniz.Tüm işlemleri doğru bir şekilde uyguladıktan sonra sehpanızı ortalama 2 saat  kurumaya bırakarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Lastikten sehpa yapımında silikonla temas etmemek için eldiven kullanmaya özen gösterin.Sehpa yaparken size yardım edecek birisinin olması süreci hızlandıracaktır.

Lastikten Sehpa Yaparak Nasıl Satarım?

Ev veya iş yerlerinde dekor amaçlı kullanılan bu sehpaları yaparak çevrenizdekilere ya da internet üzerinden satışını yapabilirsiniz.Sahibinden.com üzerinden 500 TL ye kadar satılan bu sehpaları evinizde çok daha ucuza mâl edeceğinizden tatmin edici bir kâr ile satıp,mükemmel paralar kazanabilirsiniz.Birkaç tane yapıp müşteri beklemek yerine,sipariş üzerine çalışmanız sizin için daha kârlı olacaktır.Bu satıştan kazanacağınız rakam tamamen sizin ticari yeteneğinize bağlı aylık 500 Lira da kazanabilirsiniz 5000 Lira da..

Bu konumuzda sizlere sermaye gerektirmeyen bir iş fikri olan araba lastiğinden sehpa yaparak para kazanma işinden bahsettik.Evde Toz Alma Terliği Yaparak Para Kazanma  gibi farklı iş fikirlerini de merak ediyorsanız,sitemiz de bulunan diğer konulara da mutlaka göz atmanızı öneririz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap

Yorumlar (3)

  1. Ya bu içindeki araba lastiği mi inanmıyorum.daha neler Nişantaşı’nda mağazanın vitrininde gördüğümde fiyatını sormaya cekindim.harika bir fikir ek gelir olur hatta çok iyi olur emeğinize sağlık

  2. Güzel tasarım olmuş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir