1. Ana Sayfa
  2. Evde Ek İş

Çiçek Kurutarak Para Kazanmak 2023 TAKTİK

Çiçek Kurutarak Para Kazanmak 2023 TAKTİK
3

Hoş kokuları ve estetik görünümleriyle duygusal ifadelerin sembolüdür çiçekler.Kırmızı gül seni seviyorum kelimesinin en net karşılığı,beyaz gül ise özledim diyemeyenlerin en yakın arkadaşıdır.Dalında güzel olsa da,bir gün sevgiliye kavuşmayı bekler her çiçek.Çiçeklerin insanlar üzerindeki etkisi büyüktür.Canlısının olduğu kadar kurusu da çok değerlidir çiçeklerin.Bu yüzdendir sevgiliye verilen çiçeklerin kurutulup saklanması.Mis kokulu her çiçek,bir zaman sonra kurumaya mahkumdur.Ancak bu bir bitiş değil,şekil değiştirmesidir güzelliğin.

Kurumuş çiçekleri evinizin en güzel köşesinde dekor amaçlı kullanabilirsiniz.Mumlar,değerli tablolar ve vazolar haricinde kurumuş çiçeklerde dekorasyon konusunda oldukça ilgi görmektedir.Bu konumuzda sizlere çiçek kurutma yöntemlerinden ,kurutulmuş çiçeklerinizi nasıl değerlendirebileceğinize kadar detaylı bir şekilde anlatacağım.

Doğal Yöntemlerle Çiçek Kurutma İşlemi

Kurutma işlemi aşamasında hiç bir kimyasala başvurmadan evinizin boş ve karanlık bir odasında kurutabileceğiniz yöntemdir.Çiçeğin en sağlıklı kuruyacağı yöntemi budur.Çiçeğinizi kuruturken ortamın ışıksız ve nemsiz olmasına dikkat etmelisiniz.Işıklı ortam çiçeğiniz kururken rengini kaybetmesine,nemli ortam ise çürümesine neden olur.Çiçeğinizi kuruturken uzak bir mesafeden vantilatörden yardım alabilirsiniz.Bu yöntem çiçeğinizin hızlı kurumasını sağlayacaktır.Çiçek ne kadar hızlı kurursa,var olan şekli ve kokusunu o kadar iyi koruyacaktır.

Kurutulmuş Çiçekleri Nasıl Değerlendirebilirim?

Kurutmuş olduğunuz çiçekleri evinizde dekorasyon amaçlı kullanabilirsiniz.Kurutulmuş çiçeklerin en hafif rüzgarda bile dağılabileceği için insan elinin ulaşamayacağı bir yerde ya da kapalı bir cam vitrin içerisinde muhafaza etmeniz gerekir.Bu kadar narin ve kırılgan olmaları sebebiyle kurutulmuş çiçekler oldukça pahalıdır.Bu çiçekleri dekorasyon da kullanmak için kendiniz kurutabileceğiniz gibi satın da alabilirsiniz.

Çiçek Kurutarak Para Kazanmak

Kurumuş çiçeklerin hoş ve şık durması sebebiyle alıcısı çoktur.Özellikle 14 şubat sevgililer gününde her ne kadar taze çiçekler rağbet görse de,kuru çiçekleri de tercih eden birçok kişi vardır.Kurutmuş olduğunuz bu çiçekleri dekorasyon ürünleri satan yerlere satabileceğiniz gibi çevrenizdeki kişilere de satabilirsiniz.Çevrenizde evlilik yıl dönümü yaklaşan kişilere kurutulmuş çiçeklerinizin olduğunu söylediğiniz de,bunları sizden almak isteyebilirler.Değerli hediyelerin yanında da sergilenmesi nedeniyle evlilik teklifi edecek kişiler için yüzüğün yanında sevgiliye verilmesi oldukça şık bir davranış olacaktır.Çiçek kurutup satarak para kazanan onlarca kişi vardır.Sizler de pazarlama yeteneğinize bağlı olarak bu işten iyi paralar kazanabilirsiniz.

Bu konumuzda sizlere evde ek iş olarak yapabileceğiniz çiçek kurutarak para kazanmak işinden bahsettik.Evde ek iş olarak daha farklı ne tür şeyler yaparak para kazanabileceğinizi merak ediyorsanız BURAYAtıklayarak diğer konularımıza da göz atabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap

Yorumlar (3)

  1. 5 sene önce

    Atmaya kıyamadığım tencerelerime çiçek ekiyorum bende güzel bir dekor oluyor.Çiçek kurutma işi çok dikkat edilmesi gereken zahmetli bir iş ancak bir o kadar da güzel dekor oluyor.

  2. 5 sene önce

    her çiçek kurutulmuyor malesef bu konuda en iyi olan çiçek gül bence

  3. 5 sene önce

    çiçekcilerde organik parfümler var kurutmaya bırakmadan önce üzerine sıkarsak kuruyken bile çok güzel kokuyorlar tavsyie ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir