1. Ana Sayfa
  2. Bankalar

Cumartesi Pazar Yani Haftasonu EFT Yapılır Mı? (2023 GÜNCEL)

Cumartesi Pazar Yani Haftasonu EFT Yapılır Mı? (2023 GÜNCEL)
0

Sizlerden çok sık gelen sorulardan birisi de cumartesi pazar veya hafta sonu günlerinde EFT yapılır mı oluyor. Bir önceki yazımızda EFT ne zaman hesaba geçer konusunu işlemiştik ve biraz bu konuya değinmiştik. Şimdi isterseniz direkt bu mesele üzerine detaylı bilgiler verelim; çünkü özellikle pandemi sonrası ve 2023 ile beraber en çok aratılan konulardan biri bu oldu.  

Hafta Sonu EFT Yapılır mı?

Sizlerden gelen soruların detayları aşağıdadır. Bu konular için tek tek ayrıntılı yazmayacağım çünkü hepsi için yazılacaklar aynı.

  • Hafta sonu eft yapılır mı Ziraat Bankası
  • Hafta sonu eft yapılır mı Garanti Bankası
  • Hafta sonu eft İş Bankası
  • Hafta sonu eft yapılır mı Vakıfbank
  • Hafta sonu eft yapılır mı Halkbank
  • Hafta sonu eft yapılır mı Yapı Kredi Bankası

İsterseniz artık cevap kısmına geçelim. İstediğiniz zaman EFT yapabilirsiniz. Bunun bir zaman sınırı yada zamanı yoktur. Sadece karşı tarafın hesabına bu paranın geçeceği zaman değişir. Eğer hafta sonu havale yapılır mı şeklinde bir sorunuz varsa istediğiniz zaman diyebiliriz.

Eft karşı tarafın hesabına ilk mesai gününün ilk saatlerinde yani saat dokuz on arası geçer. Çok yoğun günlerde bu süre en çok saat on ikiye kadar uzayabilir. Endişe etmenize gerek yok. Eft’nin karşı tarafın hesabına geçmesi veya EFT’nin yapılacağı zaman dilimi bankadan bankaya değişmez, her banka için bu durum aynıdır.

Bunun yanında eğer hafta sonu havale yapılır mı derseniz oda yapılır. Hemde hemen hesaba geçer. Havalenin EFT’den farkı aynı banka içerisinde farklı hesaplar arasında yapılmasıdır. Bu sebeple anlık olarak karşı tarafın hesabına para transferi gerçekleşir. Şimdilik cumartesi eft yapılır mı veya pazar eft yapılır mı sorularınıza vereceğimiz bilgiler bunlardan ibaret. Bizi takip etmeye devam edin. En merak ettiğiniz güncel konuları sizinle paylaşmaya devam edeceğiz.

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap