1. Ana Sayfa
  2. Bankalar

EFT Ne Kadar Sürede Hesaba Geçer? (2023 GÜNCEL)

EFT Ne Kadar Sürede Hesaba Geçer? (2023 GÜNCEL)
0

Bugün bankacılık işlemlerinde çok sık karşılaştığımız EFT ne kadar sürede hesaba geçer süreç ne şekilde ilerle onu inceleyeceğiz. İlk önce isterseniz EFT nedir ona bakalım ardından detaylara girelim. Farklı bankalar arasında yapılan para transferine EFT denir. Havale bildiğiniz gibi aynı bankadaki farklı hesaplar arasında oluyor. Bunda durum tam tersi.

EFT Ne Zaman Hesaba Geçer?

Eft ne zaman hesaba geçer dediğimiz zaman bir kaç farklı cevap bulunuyor. Bunların ilki iş günlerinde mesai saatlerinde 5 ile 15 dakika arasında hesaba geçer. İkinci durum iş günleri mesai saatleri dışında yapılan EFT takip eden iş gününün ilk saatlerinde yani 9 -10 gibi hesaba geçer. Son durum ise tatil günlerinde yapılan EFT yani bayram falan yada hafta sonu yapılan EFT ne zaman hesaba geçer dediğimiz zaman bu da ilk iş gününün ilk saatlerinde yani yine 9-10 gibi hesaba geçer.

Bahsettiğimiz durum başta Ziraat Bankası olmak üzere, İş Bankası, Vakıfbank, Akbank dahil tüm bankalar için geçerlidir. Eft ne zaman hesaba geçer konusunu bitirdiğimize göre başka bir mesele var ona da bakalım kısaca. Eğer EFT hesaba geçmedi gibi bir durumla karşılaşırsanız bu süre yukarıda bahsettiğimiz süreleri bayağı bir aştıysa banka ile görüşüp durumu inceletmelisiniz. Kimi durumlarda yapılan EFT askıda kalabiliyor, yada gönderen kişi bilgileri hatalı giriyor ve bu EFT geri dönüyor. Eğer böyle bir durum varsa banka size en net bilgiyi verecektir.

Son olarak şunu da belirtelim, bazı günler aşırı yoğumluk olur, örneğin 9 günlük bir bayram tatili ertesi ciddi bir şişme olur işlemlerde. Mesai günü olmasına rağmen böyle zamanlarda EFT hesaba 30 dakika da dahi geçebilir. Endişe etmeyin ve böyle günlerde bir süre daha bekleyin. 2023 yılında EFT hesaba ne kadar sürede geçer sorusuna böyle yoğun günler için en çok 2 saat diyebiliriz.

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap