1. Anasayfa
  2. Ekonomi

Emekli Bayram İkramiyesi Nedir? Bayram İkramiyesi Ne Kadar?

Emekli Bayram İkramiyesi Nedir? Bayram İkramiyesi Ne Kadar?
0

Ramazan Bayramı’nın yaklaşması sebebiyle internette en çok aratılan konulardan biri de emekli bayram ikramiyesi nedir?oldu. Hükümet,2018 yılında almış olduğu karar ile birlikte dul,yetim ve emeklilere Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramında 1000’er TL bayram ikramiyesi verilmesi kararını aldı.Peki bayram ikramiyesi nedir? Bayram ikramiyesi 2019 da ne zaman yatırılacak?gibi soruların yanıtına bakalım.

Emekli Bayram İkramiyesi

Hükümet tarafından 2018 yılında alınan ikramiye kararı tüm emeklileri sevindirmişti.Resmi bayramlar da 1000’er TL olacak şekilde verilecek olan bayram ikramiyesi,bir nebze de olsa emeklinin elini rahatlatacaktır.Üstelik bayram ikramiyesi sadece eski emeklileri değil,ödeme gününe kadar yeni emekli olan kişileri de kapsıyor.

Bu yıl Ramazan Bayramı 4-6 Haziran tarihleri arasında olmasından dolayı, tüm dul yetim ve emeklilere bu tarihlerden önce bayram ikramiyesi yatırılacak.Borcu olan emekliler üzülmesin.Yatırılan emekli bayram ikramiyeleri hiçbir şekilde haczedilemiyor.

Bayram İkramiyesi Ne Zaman Yatacak?

Memur emeklileri maaşlarını içinde bulundukları ayın 1 ile 5 arasında,SSK ve Bağkur emeklisi ise maaş kartının son rakamına göre 17 ile 28’i arasında alıyor.Bu yıl Ramazan Bayramı’nın 4 ile 6 Haziran tarihleri arasında olmasından dolayı ikramiyeler Mayıs sonuna kadar hesaplara yatmış olacaktır.

Bayram ikramiyesi,maaşlardan bağımsız bir şekilde olacaktır.Yani emekliye Ramazan Bayramı öncesi maaş+ikramiye şeklinde ödeme yapılacak.Maaşı bayramdan önce yatan emeklilere,ikramiye ödemeleri bayram gününe kadar yapılmış olacak.Yani Ramazan Bayramına tüm emekliler 1000 TL ikramiyeyi almış bir şekilde girecektir.

 Bayram İkramiyesi 2019 Zammı

Geçtiğimiz yıl Nisan ayında her bir dini bayram için 1000 TL olacak şekilde verilmesi kararlaştırılan bayram ikramiyesinde bu yıl herhangi bir artış beklenmiyor.Ancak enflasyon sebebi ile hükümet tarafından ödeme gününe kadar bir zam kararı alınırsa bu artış,Ramazan Bayramı öncesi ikramiye ödemelerine yansıtılacaktır.

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir