1. Anasayfa
  2. Kişisel Finans

En Zor Zamanlarda Acil Para Bulma Yöntemleri

En Zor Zamanlarda Acil Para Bulma Yöntemleri
0

Dönemsel olarak yaşanan maddi sıkıntılar, kişileri para bulma yöntemlerine yöneltmektedir. Bu sayede ilk aşamadaki nakit ihtiyacını giderip borcunuzu vadeli olarak geri ödeyebilirsiniz. En zor zamanlarda acil para bulma yöntemleri adlı yazımızda, zor zamanlarınızda yararlanabileceğiniz yöntemler detaylı olarak anlatılmaktadır.

Zor Zamanlarda Acil Para Bulma

Zor zamanlarda acil para bulma yöntemi olarak ilk aşamada bankalardan kredi desteği almak akıllara gelse de kredi başvuru süreci hızlı olarak yanıtlanmamaktadır. Bankalardan alacağınız destek güvenilir ve uzun vadede olacağı için sizlerin maddi güvencesi niteliğindedir. Bankalara yapacağınız kredi başvuruları sonucunda herhangi bir gelişme yaşanmaması halinde acil ihtiyaçlarınızı gidermek için zor zamanlarda acil para bulma yöntemlerini kullanabilirsiniz. Bu yöntemler aşağıdaki şekilde sıralanmaktadır.

  • Senetle cep telefonu bozan yerler,
  • Faturaya ek telefonlar,
  • Senetle altın satan kuyumcular,
  • Senetle eşya satan yerler,
  • Kredi kartı limit bozdurma,
  • Faktöring şirketlerinden senetle para almak.

Senetle Cep Telefonu Almak

Bazı ev eşyaları ve elektronik eşya satan mağazalar ürün satışını senet ile gerçekleştirmektedir. Bu mağazalardan senet ile cep telefonu alabilir daha sonra telefonun piyasasından biraz daha düşük seviyelere ikinci el telefonculara veya bireysel olarak alıcılara satabilirsiniz. Cep telefonu piyasasının aktif ve canlı olmasından kaynaklı kısa sürede elinizdeki ürünü paraya çevirmeniz mümkün. En zor zamanlarda acil para bulma yöntemleri olarak ilk akla gelen ve uygulanan yöntemdir.

Faturaya Ek Telefon Almak

Telefon operatörleri, fatura ek olarak telefon satmaktadır ve bu işlemler dakikalar içerisinde gerçekleşmektedir. Telefon operatörlerinin hatlarını faturalı olarak kullanıyor ve düzenli müşterisi iseniz faturaya ek telefon almak için daha şanslı sayılırsınız. Buradan aldığınız telefonları piyasa fiyatının bir miktar altında telefonculara veya bireysel olarak alıcılara satabilirsiniz.

Senetle Altın Satan Kuyumcular

Kuyumcular, ekonomik hareketliliği sağlamak ve müşterilerin altın ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla senetle altın satmaktadır. Bu sayede bir miktar altına sahip olan müşteriler, ödemelerini taksitler şeklinde kuyumculara yapmaktadır. Bu avantajlardan yararlanarak en zor zamanlarda acil para bulma yöntemi olarak kullanabilirsiniz. Senetle altın satan kuyumculardan sizlere yakın ve güvenilir olanını tercih edebilirsiniz.

Kredi Kartı Limit Bozdurma

En zor zamanlarınızda acil para ihtiyacınız varken kredi kartı limitiniz bulunuyor ise kredi kartı limit bozdurma işlemini kullanabilirsiniz. Burada yönteme göre bazı iş sektöründeki kişiler limitinizi dükkanlarından alışveriş yapmış gibi göstererek sizlere nakit ücret vermektedir. Kredi kartı limit bozdurma işlemleri belirli komisyon oranları ile gerçekleşmektedir. Kredi kartı limitinizi 100 TL olarak bozdurmak istediğinizde 5-10 TL arasında komisyon vermek durumunda kalabilirsiniz. Bu işlemleri genellikle kuyumcular yapmaktadır ancak birçok iş sektöründeki kişilerden ulaşabilirsiniz.

Faktöring Şirketlerinden Senetle Para Almak

En zor zamanlarda acil para bulma yöntemleri arasında insanların tercih ettiği yöntemlerden biri de faktöringler aracılığıyla senetle para almaktır. Faktöring şirketleri, müşterilerine bu yöntem ile faiz uygulaması yapmaktadır. Aldığınız para miktarını tıpkı bankacılık gibi belirli vade, belirli faiz ve belirli ödeme miktarı şeklinde geri ödemek durumundasınız.

Yukarı belirtilen yöntemler en zor zamanlarda acil para bulma yöntemleri olarak belirtilmektedir ancak senetle satın alacağınız ürün veya hizmet için herhangi bir öneri değildir. Yapacağınız işlemlerde sorumluluk kabul edilmemektedir.

grup porno izle

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir