1. Anasayfa
  2. Kişisel Finans

Gelen Faturalarınızı Daha Az Seviyelere Düşürün

Gelen Faturalarınızı Daha Az Seviyelere Düşürün
0

Gelen elektrik faturaların tutarlarından eğer şikayet ediyorsanız, çözüm açısından bir kaç detayla sizleri bilgilendirelim. Eğer ki sadece ev içerisinde siz yaşamıyorsanız, tabi ki  diğer bireylerinde bu kurallara uyması gerekiyor.

  • Tasarruf açısından bilinçlenin:

Evdeki tüm bireylerin tasarruf durumuna destek vermeleri gerekir, örneğin; su tüketimini gereğinden fazlasını kullanmamaya özen göstermeniz gerekiyor.Ya da aynı şekilde gereksiz yere açık olan ışıkları söndürmek, bulaşık makinesine atılan bulaşıkların hepsini toplu bir şekilde atmanızda fayda var aynı şekilde çamaşılar açısından da geçerli bunlar fatura açısından size oldukça avantaj sağlayacağına emin olabilirsiniz.

  • Isıyı korumak açısından yalıtım yapın:

Yaşadığımız binalarda ısı kayıpları yaşanabiliyor, bu nedenle gerek yazın gerekse kış açısından yalıtım yapmak oldukça önemli. Tasarruf için yapılan yalıtım özellikle de gelen doğalgaz faturalarında oldukça önemli rol oynar. Yani konu tasarruf olunca sadece pencereleri kapatmak yeterli olmayabilir.

  • Kullanılmayan elektronikler için fişi prizden çekin:

Bilgisayar, telefon, televizyon, şarj cihazı ya da diğer elektronik cihazlarda kullanılmasa bile bazıları yine de enerji tüketmeye devam edebiliyor ve bu faturanız açısından belli bir ölçüde dezavantaj yaratabiliyor.

  • Evinizdeki sıcaklık dışarı sızabilir:

Sadece binaya yapılan yalıtım yetersiz kalabilir aynı zamanda pencerelerinizi de kontrol etmeniz gerekebilir. Evinizde bulunan pencerelerin yalıtımlı olup olmadığı da önemli bir faktördür. Tabii bir de pencerelerin kenarlarında hava girişinin olmadığından emin olmanız gerekir aksi taktirde dışarıdan gelen hava evinizdeki ısı dengesini değiştirecektir.

Yukarıda belirttiğimiz kurallara uyduğunuz taktirde ciddi bir tassarrufunuz olacağı aşikar zaten. Ancak şunu da özellikle belirtelim ki tüm tasarruf planlamanızı en baştan yapın ve buna istinaden bir yol izleyin. Örneğin ısıyı korumak için yalıtımı yapacaksanız aynı zamanda diğer yapılması gerekenlerinde bir listesini oluşturun.

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir