1. Ana Sayfa
  2. Bankalar

Enpara Bas Biriktir Nedir? Nasıl Kullanılır?

Enpara Bas Biriktir Nedir? Nasıl Kullanılır?
0

Enpara ülkemiz bankacılık sektöründe hizmet veren QNB Finansbank’a bağlı olan dijital bankacılık kuruluşudur. Tüm işlemleri dijital bankacılık üzerinden yürütülmekte ve şubesi bulunmamaktadır. İşlemlerinizi Enpara internet sitesi üzerinden yapabilir ve ATM ihtiyaçlarınızı Finansbank’tan karşılayabilirsiniz. Enpara bas biriktir hesabı, müşterilerin birikim yapmalarına olanak sağlayan bir çalışmadır. Enpara bas biriktir ile ilgili tüm detaylı bilgilendirmelere bu yazımızda ulaşabilirsiniz.

Enpara Bas Biriktir Hesabı Ne İşe Yarar?

Enpara bas biriktir hesabı, Enpara müşterilerinin birikim yapmasına olanak sağlamaktadır. Enpara bas biriktir hesabından yararlanabilmek için öncelikle Enpara müşterisi olmanız gerekmektedir. Müşteri işlemlerini tamamlamak için 0850 222 36 63 numaralı Enpara müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz.

Enpara bas biriktir ile yatırım hesabı oluşturulmaktadır. Bu yatırım hesabına dilediğiniz miktarlarda para yatırabileceğiniz gibi yatırılan miktarınız faiz oranlarıyla daha da yükselmektedir. Bu işlemlerin uygulanması için herhangi bir vade politikası gerekmemektedir. Dilediğiniz gibi para girişi veya çıkışı yapabilirsiniz. Enpara bas biriktir ile ilgili işlemlerinizi dijital bankacılık üzerinden 7 gün 24 saat kesintisiz olarak gerçekleştirebilirsiniz.

Enpara Bas Biriktir Özellikleri

Enpara bas biriktir özellikleri incelediğinde birçok avantajı banka müşterilerine sunmaktadır. Dijital bankacılık üzerindeki bu uygulamayı kullanarak birikim yapabilir veya yatırımlarınızın daha da değer kazanmasını sağlayabilirsiniz. Enpara bas biriktir özellikleri aşağıdaki şekilde sıralanabilir.

  • Diğer bankaların yatırım hesaplarında vade ve opsiyonlar bulunmakta iken Enpara bas biriktir yatırım hesabında vade bulunmamaktadır. Yatırdığınız para faiz uygulama işlemleri günlük olarak gerçekleşmektedir. Hesabınızda bulunan para her gün değer kazanmaktadır. Faiz oranı günlük olarak değişkenlik göstermektedir.
  • Müşterilerin yatırım yapma düşüncelerini eğlenceli bir hale büründürerek hedef ve zaman seçeneklerini bulundurmaktadır. Kullanıcılar bu bilgileri doldurarak kendi hedeflerini gerçekleştirmek için çaba göstermektedir ve Enpara verdiği faizlerle bu duruma yardımcı olmaktadır.
  • Belirtilen saat aralıklarında Enpara bas biriktir yatırım hesabınıza para girişi ve çıkışa yapabilirsiniz. Bu konuda şartlar bulunmamaktadır ve özgürlük tanınmaktadır.
  • Aylık olarak en çok birikim sağlayan kişilere ayın Enpara’lısı unvanı verilerek ek %1 faiz tanımlanmaktadır.

Enpara Bas Biriktir Nasıl Açılır?

Enpara müşterisi olan her kullanıcı bas biriktir yatırım hesabından yararlanabilmektedir. Enpara müşterisi iseniz banka kuruluşunun mobil uygulamasını indirerek işlemlerinize başlayabilirsiniz. Enpara uygulamasını Google Play Store veya App Store aracılığıyla mobil cihazlarınıza indirebilirsiniz.

  • Enpara mobil uygulamasına giriş yaptıktan sonra karşınıza çıkan seçeneklerden “Bas Biriktir” e tıklayabilirsiniz. Arama kısmına bas biriktir yazmanız sonucunda da ulaşabilirsiniz.
  • Bas Biriktir hesabı yatırım hesabı olduğundan dolayı bu işlemleri yaparken yatırım hesabına sahip olacaksınız.
  • Hesap açma alanında birikim hesabınıza “Ev – Tatil – Araba – Üniversite” gibi isimler verebilir ve hedeflediğiniz miktarı yazabilirsiniz. Bu işlemler sırasında hedefinize hangi tarihlerde ulaşmak istediğinizi de belirtmeniz gerekmektedir.
  • Bu işlemlerden sonra Enpara bas biriktir yatırım hesabınız açılmış olacaktır. Sizin belirteceğiniz miktarlara göre her basışınızda hesabınızda bulunan para “Bas Biriktir Yatırım Hesabına” alınacaktır. Örnek verecek olursak, uygulama içerisindeki yatırım talebinizi 5 TL olarak belirlediğinizde, bas biriktir tuşuna her basışınızda ana hesabınızdan 5 TL alınarak yatırım hesabınıza aktarılır. Burada biriken yatırımlarınız her gün faiz oranıyla daha da değerlenir.

Bas Biriktir Para Çekme ve Para Yatırma Saatleri

Enpara bas biriktir uygulamasından para çekme veya yatırma işlemlerinizi gün içinde 05:00 ile 23:00 arasında gerçekleştirebilirsiniz. Bu şekilde bir kısıtlama yapılmasının sebebi yatırım hesabınızda bulunan para miktarına günlük olarak faiz eklenmesidir. Bu saatlerin dışındaki süreçlerde işlem kısıtlaması getirilir ve hesaplanan faiz tutarı hesabınıza eklenir.

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap