1. Anasayfa
  2. Sermayesiz İş Fikirleri
Trendlerdeki Yazı

Epoksi Masa Ve Sehpa Yaparak Para Kazanabilirsiniz! 2021 TAKTİK

Epoksi Masa Ve Sehpa Yaparak Para Kazanabilirsiniz! 2021 TAKTİK
2

Bu konumuzda sizlere epoksi reçinesi ile saydam görünümlü muhteşem masa ve sehpalar nasıl yapılır onu anlatacağız.Ahşap,doğal taş,araba motoru parçaları gibi ürünleri kullanarak saydam sehpalar yapıp ev veya iş yerlerimizde kullanabileceğimiz gibi,bu dekoratif ürünlerin satışını yaparak da çok iyi paralar kazanabiliriz.Lafı daha fazla uzatmadan,epoksi nedir? epoksi ile saydam görünümlü masa ve sehpalar nasıl yapılır? gelin hep birlikte adım adım inceleyelim.

Epoksi Reçine Nedir?

Endüstride sıklıkla kullanılan güçlü yapıştırıcı özelliği bulunan bir maddedir.Yapıştırma, koruyucu kaplama ve taşıyıcı malzeme işlerinde kullanılan her türlü ticari polimerdir. Epoksi reçinesi çok farklı yüzeylere iyi yapışma özelliğine sahip olup, büzülme payı yok denecek kadar azdır ve kimyevi maddelerden etkilenmez. Ayrıca nem, ısı ve çarpmalara karşı dayanıklıdır. Bütün bunların yanında çok esnek bir malzemedir.

Esas olarak epoksi reçinesi,yapıştırıcı ve koruyucu kaplama işlemlerinde kullanılır. Dayanıklılığı o kadar fazladır ki, yüksek hızlara ulaşan uçakların dış yüzündeki alüminyum parçaların yapıştırılmasında dahi kullanılır. Bunun yanında metalleri, camı ve seramiği yapıştırır. Kaplama maddesi olarak,elastik, ısıya ve kimyasal tesirlere dayanıklı olması yönünden sık tercih edilir.

Epoksi reçine nerelerde kullanılır?

Epoksi reçinenin birçok endüstriyel ürünlerin yapımında kullanılmasının dışında,epoksi masa ve epoksi sehpalar olarak bilinen şeffaf reçine malzeme kaplamasının son zamanlarda doğal ahşap gibi,kaliteli ürünlerde kullanılarak onları korumak ve estetik hale getirmek için kullanılmaktadır.

Epoksi kaplama kullanımı masalar ve sehpalarda oldukça fazladır.Doğal ahşap malzemenin otantik görüntüsü ve epoksi malzemenin canlı görünümünün verdiği birliktelik ile harika ürünler elde edebilmekteyiz.Epoksi kaplama masanızı herhangi bir leke oluşumuna karşı korumasının yanında masanızın rengini canlandırmasının yanı sıra bizlere görsel bir keyif sunmaktadır.

Epoksi Masa ve Sehpa Nasıl Yapılır?

Dilediğiniz üründe kullanabileceğiniz epoksi reçinesini,boya satan dükkanlardan temin edebilirsiniz.Şimdi sizlere örnek bir 40*55 bir ahşap masa yapımı için gerekli malzemeler nelerdir onları anlatacağım.

Gerekli Malzemeler;

  • 3 cm kalınlığında panel ladin ahşap
  • 1/2 karışımlı epoksi ( epoksi reçinesi ve sertleştirici verniği boya dükkanlarından temin edebilirsiniz)
  • Fosfor (gece ışıldaması için)
  • El frezesi
  • Tercihe göre dekor ürünleri (ben burada plastik balık kullanacağım)

İlk önce kalem ile vermek istediğimiz şekli çiziyoruz.Ben burada nehir görünümü vermek istiyorum.Daha sonra el frezesi ile yarım cm derinliklerde kazıya kazıya 1.5 cm derinliğe kadar iniyoruz.

 

Oyma işlemi bittikten sonra, epoksinin alabileceği kenarları plastik bir malzeme ile kapatıyoruz.(epoksi bulaştığı yerden asla çıkmaz dikkat edin sadece plastiğe yapışmaz)

Oyduğumuz yerlere epoksi sürüyoruz ve ortalama 2 saat kurumasını bekliyoruz.

100 gram epoksi’ye ışıl ışıl olması için 40 gram fosfor katıyoruz.İyice karıştırdıktan sonra nehrimize döküyoruz ve her yere yediriyoruz.

Ben burada plastik balık dekoru kullanmak istediğim için,plastik balıkları dibe yapıştırıyorum ve  üzerine 1 kat epoksi döküyorum.Tek seferde bütün oyuğu doldurmaya çalışmayın epoksi yanabilir.Bu yüzden 1 cm kalınlığında epoksi döküyorum.Epoksiyi döktükten sonra hava kabarcığı oluşacaktır.Bu kabarcıkları bir çakmakla yada pürmüz yardımıyla epoksinin üzerine tutarsanız kabarcıklar yok olacaktır.

Burada epoksiye çok az mavi pigment boya kattım mavilik o yüzden.Son katını da döktükten sonra 1 gün kurumasını bekliyoruz ve kuruma işlemi bittikten sonra masamızı zımparalayarak pürüzsüz hale getiriyoruz.

Ve son olarak masayı parlak bir vernik ile kaplayıp bitiriyoruz.Sonuç!

Buda gece görünümü

Burada size fikir olabilmesi için örnek bir masa yapımını anlattım.Sizler dilediğiniz boyut ve desende aynı yöntemi uygulayarak masa ve sehpalar yapabilirsiniz.Piyasa da epoksi ile yapışmış bir sehpa takımının fiyatı ortalama 500-1000 TL arasında değişmektedir.Sizler de bu muhteşem ürünleri yaparak evinizde kullanabileceğiniz gibi,satışını yaparak da çok iyi paralar kazanabilirsiniz.

Epoksi Masa Ve Sehpa Yaparak Nasıl Para Kazanırım?

Mobilyacı ve dekorasyon ürünleri satan mağazalarda epoksi ürünler oldukça pahalıdır.Sizlerde yukarıda bahsettiğim şekilde kendi tasarımlarınızı yaparak dekorasyon mağazalarına yada internet üzerinden letgo,sahibinden gibi yerlerden satışını yapabilirsiniz.Birkaç kez denedikten sonra eliniz alışacak ve kusursuz ürünler çıkarmaya başlayacaksınız.Ev ortamında yapabileceğiniz bu ürünlerin kâr marjı çok yüksektir.Ortalama 150-200 TL ye mâl ettiğiniz ürünleri %100-200 kâr ile satabilirsiniz.Ne tür tasarımlar yapacağı konusunda zorluk çekenler için bir kaç model örneklerini aşağıya bırakıyorum.

 

 

Bu konumuzda sizlere sermayesiz iş fikri olan epoksi malzemesinden sehpa masa yapımından bahsettik.Buna benzer internetten para kazanma,evde ek iş gibi konuları da merak ediyorsanız,sitemiz de bulunan diğer konulara da mutlaka göz atmanızı öneririz.

İlginizi Çekebilir:Evde Yapraklardan Dekorasyon Ürünleri Yapma

Evde Ek İş Facebook Grubumuza Katılın

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (2)

  1. 17/02/2019

    Epoksi ilk defa duydum. Ama sonuç mükemmel yazınızı. İyice okudum tarife göre deniz kabukları ve çakıl taşları ile bir çalışma yapicaklar çok iyi güzel bir fikir emeğinize sağlık

  2. Harika gözüküyorlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir