1. Ana Sayfa
 2. Evde Ek İş
Trendlerdeki Yazı

Evde Fincandan Dökülen Şelale Yaparak Para Kazanma 2023 GÜNCEL

Evde Fincandan Dökülen Şelale Yaparak Para Kazanma 2023 GÜNCEL
4

Dekorasyon ürünleri evimizin olmazsa olmazlarındandır.Özellikle salon ve vitrinlerimiz de şık durduğu için bolca kullanırız.Ancak ufak bir dekorasyon ürününün bile onlarca lira olmasından dolayı beğendiğimiz her dekoru alamayabiliyoruz.Fakat üzülmenize hiç gerek yok!Bu konumuzda sizlere evde yapabileceğiniz dekorasyon ürünü olan fincandan dökülen şelaleden bahsedeceğiz.Anlatacağımız bu yöntem sayesinde yaratıcılığınıza göre farklı farklı modeller yaparak,ister evinizde kullanın ister satarak para kazanın tercih tamamen sizin!Şimdi dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan evde fincandan dökülen şelale nasıl yapılır? Evde yapmış olduğunuz bu ürünleri nerelerde satabilirsiniz gibi soruların yanıtına bakalım.

Fincandan Dökülen Şelale Nasıl Yapılır?

Fincandan dökülen şelale yaparak harika bir dekorasyon ürünü elde edebilirsiniz.Anlatacağımız bu yöntem sayesinde ortaya muhteşem dekorlar çıkaracağınızdan emin olabilirsiniz.Birçok kadının hobi olarak yaptığı bu işi siz de yaparak eviniz için muhteşem dekorlar yaratabilir,bu dekorları satarak ev bütçenize katkı sağlayabilirsiniz.Bu şık dekor ürününü yapmanız için gerekli malzemeler şöyle;

 • Boş bir fincan ve tabak altlığı
 • Eski bir çatal
 • Silikon Tabancası

Yapılışı:Eski bir çatalı pense yardımıyla S şeklini alana kadar büküyoruz.

Büktüğümüz bu çatalın bir ucunu fincanın içine,diğer ucunu tabak altlığına silikonluyoruz.

Ortalama 15-20 dakika kurumasını bekledikten sonra,tabak altlığını arzu ettiğimiz şekilde süslüyoruz.Örneğin çiçekler,taşlar,boncuklar ile.

Daha sonra bir cam üzerine çatal boyunda ve kibrit kutusu eninde silikon sıkarak kurumasını bekliyoruz.Cam üzerine sıkmış olduğumuz silikon kuruduktan sonra bıçak yardımıyla cam’dan söküp S şeklini verdiğimiz çatalın üzerine silikonluyoruz.”Su akıyor havası yaratmak için” süsleme ve su efektini verdikten sonra oda sıcaklığında ortalama yarım saat bekletiyor ve Fincandan dökülen şelale dekorumuz hazır! Yapılışını daha iyi anlayabilmeniz için alta bir video bırakıyorum.

Dilerseniz burada silikon kullanmak yerine,çiçek,boncuk,renkli kurdele de kullanabilirsiniz.Orası tamamen sizin zevkinize kalmış.Peki Bu dekor ürünlerini nasıl satabilirsiniz?

Fincandan Dökülen Şelaleyi Nerelerde Satabilirim?

Birçok kadının bu işe ilk olarak hobi amaçlı başlayıp,ardından çevresindekilere ya da internet üzerinden satarak para kazandıklarını duymuşsunuzdur.Sizde evde kendi yapmış olduğunuz fincan şelaleleri evinizde kullanabilir,ya da halk pazarı,internet,dekoratif hediyelik eşya dükkanları gibi yerlerde satarak para kazanabilirsiniz.Bu dekoru yapmak için çok bir masrafa gerek olmadığından diğer kişilere satışını yaparak mükemmel paralar kazanabilirsiniz.Eğer sizde ben bu işi yapabilirim diyorsanız vakit kaybetmeden evde fincandan dökülen şelale dekoru işine başlamanızı öneririz.

Bu konumuzda sizlere evde ek iş olarak yapabileceğiniz,fincandan dökülen şelale dekorunu yaparak para kazanmadan bahsettik.Evde yapabileceğiniz diğer bir iş modeli olan Evde Ponponlu Paspas Yaparak Para Kazanma konumuza da göz atabilirsiniz.Daha farklı ne tür işler yaparak para kazanabileceğinizi merak ediyorsanız sitemizde bulunan diğer konulara da mutlaka göz atmanızı öneririz.

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap

Yorumlar (4)

 1. 5 sene önce

  Waow müthiş fikir kesinlikle bunu yapmayı deneyeceğim

 2. Beğendim emeğini için teşekkürler harika bir fikir hemen malzemeleri alıp baslicam..

 3. 5 sene önce

  ben incilerle süsleyip inci şelalesi yapmıştım arkadaşlar tarafından baya ilgi gördü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir