1. Ana Sayfa
  2. Evde Ek İş
Trendlerdeki Yazı

Evde Yapraklardan Dekorasyon Ürünleri Yaparak Para Kazanma 2023 GÜNCEL

Evde Yapraklardan Dekorasyon Ürünleri Yaparak Para Kazanma 2023 GÜNCEL
1

Bu konumuzda sizlere oldukça eğlenceli bir yöntem olan yapraklardan dekorasyon ürünleri yapmayı anlatacağız.Ağaçlardan topladığınız ya da evdeki çiçeklerinizin dökülen yapraklarından şeffaf tablolardan,avize süslemeye kadar birçok dekorasyon ürünü tasarlayabilirsiniz.Üstelik bu tasarımın maliyeti neredeyse sıfırdır.Çiçek yada ağaç yapraklarını değerlendirerek dekorasyon ürünü yapmanın birçok yolu var.Bunların bazıları;Şeffaf yapraklı tablo yapımı,yeşil yapraklı Feniks familyasından dekorasyon ürünleri,kurumuş yapraklardan avize yapımı..vb. Evinizde yapabileceğiniz bu dekorasyon ürünlerini kendiniz kullanabileceğiniz gibi,satışını yaparak da çok güzel paralar kazanabilirsiniz.Şimdi dilerseniz Yapraklardan Şeffaf Tablo yapımıyla başlayalım.

Yapraklardan Şeffaf Tablo Yapımı

Gerekli Malzemeler;

  • Büyük Bir Kap
  • Su
  • Çamaşır Sodası
  • Süzgeç
  • Maşa
  • Çamaşır Suyu
  • Gıda Boyası
  • Tepsi

Bu tasarım için en önemli olan şey, kullanacağınız yaprakların biraz kalın ve sulu olmasıdır.İlk önce iyi havalandırılmış bir odada su ve çamaşır sodasını karıştırın ve bir kapta suyu kaynatın.Dikkat etmeniz gereken, su miktarı ile çamaşır sodası miktarının, kullanacağınız yaprak sayısı arttıkça artması gerektiğidir.

Su kaynadıktan sonra ısıyı düşürün ve yaprakları suya atın. Suyun yapraklarla birlikte kısık ateşte 2-3 saat kadar kaynamasını bekleyin. 3 saatin ardından su çamurlu bir hal alacaktır. Maşa yardımı ile yaprakları alıp süzgece koyun ve soğuk su ile durulayın.

Bu arada çamurlu suyu boşaltın, kabı durulayın ve yaprakların üzerini kapatacak şekilde su ile doldurun. Suya yarım bardak çamaşır suyu ekleyin. Yapraklarınızı çamaşır suyunun bulunduğu kaba koyun ve ortalama 20-30 dakika bekletin. Bu işlem yaprakların renklerinin büyük bölümünü çıkararak saydam bir görünüm elde etmemizi sağlayacak.

Yaprakların üzerinde kalan rengi çıkartmak için ince fırça ile fırçalaya bileceğiniz gibi, yaprağa zarar vermemek için küvetdeki duş başlığı ile de yıkayabilirsiniz. Yaprakların üst kısımları hemen çıkmaya başladığını göreceksiniz.Bu işlem yaklaşık bir-iki dakika sürecektir. Böylece elinizde sadece damarları görünen şeffaf yapraklar kalacaktır.

Son aşama olarak su ile gıda boyasını karıştırıyoruz. Rengi seçmek sizin tercihinize kalmış. Sarı ve yeşil renk karışımı iyi bir seçim olabilir.Yaprağı boyanın içine koyun ve 10 dakika bekletin. Ardından çıkartıp tepsi üzerine kurumaya bırakın. Yapraklar tamamen kuruduktan sonra, ucuz çerçeveleri istediğiniz renge boyayabilir ya da evinizdeki herhangi bir çerçeveyi kullanabilirsiniz.Çerçevenin arkasına beyaz kağıt koyup yaprağı üzerine yerleştirin.Şeffaf görünümlü yapraklarınız hazır.Evinizin istediğiniz bölümünde dekor olarak kullanabilir ya da çevrenizdeki kişilere satarak para kazanabilirsiniz.

Canlı Yaprak Kullanarak Tablo Yapımı

Bu yöntem zahmetsiz bir yöntemdir.Yaprakları dekorasyon ürününe dönüştürmek için ekstra malzemelere ihtiyaç  duymayacaksınız.Bitki yapraklarınızı kitap arasına koyarak klasik yöntemle düzleştirip kurutun, sonra iki yüzü cam bir çerçevenin içerisine yerleştirerek süper dekoratif tablolar elde edebilirsiniz.Feniks ailesinden olan yaprakları tercih ederseniz renginde de hemen hemen hiç solma olmayacaktır.Çiçekçi dükkanlarının aranjman için kullandıkları yeşil bitkileri de tablo yapımında kullanabilirsiniz.Yapmış olduğunuz bu tabloları ister evinizde kullanın,ister çevrenizdekilere satarak para kazanın.Tercih size kalmış.

Sonbahar Yapraklarından Avize Yapımı

Yapması zor gibi gözükse de aslında çok kolay bir yöntemdir.Kağıttan Japon feneri adı verilen lambaları alıp ampulünüzün üzerine takarak avizeye dönüştürebilirsiniz. Burada ihtiyacınız olan şey Japon feneri ve dilediğiniz renk de sprey boya.

İlk olarak feneri sprey boya ile boyuyoruz.Ardından yaprakları da feneri boyadığımız renk ile aynı olacak şekilde boyayın. Son olarak yaprakları fenerin üzerine tutkal ya da silikon yardımıyla yapıştırarak kurumalarını bekliyoruz.Ortalama 1-2 saat bekledikten sonra fener ve yapraklar kuruyacaktır.

Burada son bahar havasını vermek için altın rengini tercih edebilirsiniz.Evinizde tasarlayacağınız bu muhteşem avizeleri ister evinizde kullanın,ister çevrenizdekilere satarak gelir elde edin.Tercih tamamen sizin!

Yapraklardan Şık Mum Yapımı

Evinizdeki kavanozları şık bir mumluğa dönüştürmek için biraz yaprak ve tutkal yeterli olacaktır.İlk olarak kurumuş yapraklardan bir miktar alın.Çok kuru olmayan daha esnek olanları tercih etmeniz daha iyi olacaktır.Daha sonra yaprakları kavanozun içerisine koyarak,yaprakların üzerine tutkal dökün ve kurumaya bırakın.

Kavanozun içerisindeki tutkal kuruduktan sonra şeffaf mumları eriterek kavanozun içerisinde ekleyin ve yapraklardan mumluğunuz hazır!Dilerseniz yaprakları kavanozun dışına da yapıştırabilirsiniz.Evde çok kolay bir şekilde yapabileceğiniz bu şık mumlukları ister kullanın ister çevrenizdekilere satarak ek gelir elde edin tercih tamamen size kalmış!

Yapraklar İle Doğal Taş Süsleme

Sadece doğadaki eşyalarla bile evimizi güzelleştirebiliriz.Örneğin,bahçeden topladığımız boy boy taşlar ve renk renk yapraklarla salonunuzda bulunan orta sehpadaki kaseyi doldurarak süsleyebilirsiniz.Üstelik bunu yapmak oldukça zahmetsiz olacaktır.Hemen hemen her yerden bulabileceğimiz taşların üzerine yaprakları yapıştırıp vernikliyoruz. hepsi bu kadar!Evde ek iş olarak yapabileceğiniz bu yöntem sayesinde muhteşem dekorasyon ürünleri tasarlayarak çok güzel paralar kazanabilirsiniz.

Yaprakları Sim İle Süsleme

Evinizdeki boş kalan duvarlarınızı renk renk simli yapraklarla süsleyebilirsiniz.Evinizin duvarlarında ya da bir köşesinde farklılık yaratmak istiyorsanız,yapmanız gereken dökülmüş olan iri yapraklardan bir miktar toplamak olacaktır.Topladığınız yaprakların her iki tarafını da tutkalladıktan sonra sime batırıyoruz ve ortalama 20 dakika kurumaya bırakıyoruz.Her iki tarafı da simlenen yaprakların ucundan ufak bir delik açıp kurdele ile bağlayarak dekor elde edebilirsiniz.Bu muhteşem dekor ürünlerini avizenizin çevresine asarak şık bir görüntü elde edebilirsiniz.Evinizde tasarlayabileceğiniz bu ürünleri kullanabileceğiniz gibi,çevrenizdekilere satarak da ek gelir elde edebilirsiniz.

Yapraklarla Kumaş Poşet Süsleme

Sonbahar insanı olanlar için bu yöntem ile kumaş poşet(bez torba)lar muhteşem bir hale gelecektir.Kumaş poşetler bildiğiniz gibi bu yılın trendi haline geldi.Sonbaharın yağmursuz günlerinde kullanmak üzere kendinize yapraklar ile süslenmiş kumaş poşet yapabilirsiniz.Bunun için ihtiyacınız olan şey gıda boyası ve su.Bir miktar suyun içerisine dilediğiniz renkteki gıda boyasını damlatarak yaprakları suyun içerisine yatırın.Ardından boyalı yaprakları kumaş poşetin üzerine baskı yaparak dilediğiniz deseni oluşturabilirsiniz.Yapmış olduğunuz bu tasarımları kendiniz kullanabileceğiniz gibi,çevrenizdekilere satarak da gelir elde edebilirsiniz.Buradakumaş poşet satarak nasıl para kazanabileceğinizi detaylı bir şekilde anlattık,inceleyebilirsiniz.

Bu konumuzda sizlere yaprakları kullanarak yapabileceğiniz birbirinden farklı dekorasyon ürünlerinden bahsettik.Bu ürünleri yaparak evinizde kullanabileceğiniz gibi,çevrenizdekilere satarak ya da internetten para kazanma yöntemi ile ek gelir elde edebilirsiniz.Evde ek iş olarak yapabileceğiniz daha farklı iş fikirleri için sitemizde bulanan diğer konulara da göz atabilirsiniz.

Evde Ek İş Facebook Grubumuza Katılın

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Cam kavanoz yaprak kurutulmuş ve dekor için güzel bir fikir emeğinize sağlık paylaşım için teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir