1. Ana Sayfa
  2. İnternetten Para Kazanma
Trendlerdeki Yazı

Freelancer Olarak Çalışılabilecek Siteler

Freelancer Olarak Çalışılabilecek Siteler
0

Bu yazımızda Freelancer yani eski adıyla serbest meslek çalışarak para kazanabileceğiniz sitelerden bahsedeceğiz. Eskiden düzenli bir işe sahip olmayan kişilere ne iş yapıyorsunuz diye sorulduğunda serbest meslek cevabı verilirdi.Bu iş modelinin yeni nesil ismi ise freelancer olarak karşımıza çıkıyor.Peki Freelancer nedir?Freelancer siteleri neler? gibi soruları merak ediyorsanız bu yazımız tam size göre.

Freelancer Nedir?

Freelance,mesai saati kavramı olmayan,çalışma yerinin ve saatinin sizin tarafından belirleneceği yeni nesil bir iş modelidir.Kendi işini kurmak isteyen ya da sabah 8 akşam 5 düzeninden sıkılan kişiler artık freelance çalışma sistemine başvuruyor.

Freelance çalışabilmek için çok üst düzey yeteneklerinizin olmasına da gerek yok.Bu sistem sayesinde yazı yazarak,resim düzenleyerek ,çeviri yaparak ya da sesinizle bile para kazanabilirsiniz.Üstelik iş alabilmek için kapı kapı gezmenize de gerek yok.

Ülkemizde ve dünya da birçok freelance çalışabileceğiniz internet sitesi vardır.Artık hayatın dijitalleşmesiyle birlikte insanlar dükkan dükkan gezip işini yaptırabilecek birini bulmak yerine internetten bulmayı tercih ediyor.Şimdi gelin freelance olarak çalışabileceğiniz piyasadaki güvenilir siteleri neler bakalım.

Proje Kurdu

Proje Kurdu, Türkiye’deki freelance sektörünü hareketlendirmeyi, bunu gerçekleştirirken, freelance çalışanlar ile işverenlerin güvenli bir ortamda iş yapmasına olanak sağlayan bir internet sitesidir.2008 yılından beri faaliyet gösteren Proje Kurdu, Türkiye’nin ilk online freelance sitesidir.

Eğer tasarım,site yönetimi,sosyal medya yönetimi veya proje yönetimi hakkında tecrübeye sahipseniz,proje kurdu sayesinde çok güzel paralar kazanabilirsiniz.

İçerik Bulutu

İçerik Bulutu, profesyonel ve teyit edilmiş uzman içerik yazarları ile içerik ihtiyacı olan marka, ajans ya da girişimleri bir araya getiren ve bu büyük içerik üretim operasyonunu iki taraf için de ürettiği teknoloji ve servislerle kolaylaştıran bulut tabanlı bir içerik servisidir.İçerik bulutu başta hepsiburada,çiçeksepeti,tekzen,teknosa olmak üzere birçok büyük firma ile ortak proje yönetiminde bulunmuştur.

Eğer sizde ben yazım kurallarına hakimim,yazmak benim işim diyorsanız mutlaka içerik bulutuna göz atmanızı öneririz.Ancak başvuru kabul süreci çok titiz bir şekilde yürütüldüğünü unutmamak gerekir.

Bionluk

Bionluk, standart çalışma sistemine alternatif olarak hizmet veren bir freelancer platformudur. Bionluk’ta yetenekli, tecrübeli ve başarılı freelancer’lar yenilikçi ve girişimci işverenlerle buluşur, zamandan ve mekandan bağımsız bir çalışma ağının içinde iş ve fikir alışverişinde bulunurlar.Bu platform da yapabileceğiniz birçok iş modeli vardır. Örneğin yüksek takipçiye sahip bir sosyal medya hesabınız var ise reklam alarak para kazanabilirsiniz. Ya da sesiniz mi güzel? o halde insanlara seslendirme hizmeti vererek para kazanabilirsiniz.

Sahibinden

Sahibinden.com her ne kadar sıfır ve ikinci el eşyaların alınıp satıldığı bir platform olarak bilinse de bünyesinde freelance iş ilanları da barındırıyor.Site üzerinden yeteneğinize göre birçok iş bulabilirsiniz.Bunun için arama kutusuna freelancer yazmanız yeterli olacaktır.

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap