1. Ana Sayfa
  2. Sizden Gelenler

Garanti Bankası Hesap Kapatma Nasıl Yapılır?

Garanti Bankası Hesap Kapatma Nasıl Yapılır?
0

Garanti Bankası, ülkemizin bankacılık sektöründe hizmet vermekte olan aktif bir bankadır. Garanti Bankası’na ait olan hesabınızı kapatmak için aklınızda yer alan soruların cevaplarını, Garanti Bankası hesap kapatma nasıl yapılır adlı yazımızda bulabilirsiniz. Hesap kapatma işlemlerini birçok şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Müşteri hizmetleri, banka şubeleri ve internet bankacılığı üzerinden hesaplarınızı kapatmanız mümkündür.

Garanti Bankası Hesap Kapatma Nasıl Yapılır

Garanti Bankası hesap kapatma işleminizi birçok farklı yöntem ile kapatabilme imkanına sahipsiniz. Banka şubeleri ile yüz yüze görüşerek veya destek hizmetlerini kullanarak telefon ya da internet aracılığıyla bu işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Şubelerden, internet bankacılığından ve mobil çağrı merkezlerinden bu işlemler için talep oluşturulmaktadır.

Garanti Bankası Şubeden Hesap Kapatma

 

Garanti Bankası şubelerine giderek hesabınızın kapanması talimatını verebilirsiniz. Borç ve alacak konusunda sorunsuz bir hesaba sahipseniz hesabınızın kısa sürede kapanmasını sağlayabilirsiniz. Size en yakın şubeyi öğrenmek için Garanti Bankası müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Garanti Bankası’nın ülke genelinde 900’ü aşkın şubesi bulunmaktadır. Hafta içi 9:00 – 17:00 saatleri arasında işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. 30.000 TL üzeri bakiyeye sahip olan hesaplarınız yalnızca banka şubeleri üzerinden kapatılmaktadır.

Garanti Bankası Müşteri Hizmetleri ile Hesap Kapatma

Garanti Bankası müşteri hizmetleri 444 0 333 numaralı iletişim kanalından hizmet vermektedir. Garanti Bankası hesap kapatma işleminizi müşteri hizmetleri aracılığıyla gerçekleştirmek için müşteri temsilcisini arayarak talebinizi iletebilirsiniz. Hesabın kapatılması için kimlik doğrulamasının yapılması gerekmektedir. Müşteri temsilcisinin sizlere yönelttiği soruları doğru cevapladığınız takdirde hesabınızın kapatma işlemi başlatılacaktır.

Garanti Bankası İnternet Bankacılığı ile Hesap Kapatma

Garanti Bankası internet bankacılığı 7 gün 24 saat aktif olarak hizmet vermektedir. İnternet bankacılığı işlemleriniz açık ise bu alanı Garanti Bankası hesap kapatma işleminiz için de kullanabilirsiniz. Kendi bilgileriniz ile siteye giriş yaptıktan sonra arama kısmına “hesap” yazarak hesap ile ilgili tüm seçenekleri sıralayabilirsiniz. Daha sonra hesap kapatma işlemleri için gerekli adımları gerçekleştirebilirsiniz.

Hangi Hesaplar Kapatılabilir?

  • Garanti BBVA Vadesiz Altın Hesabınızı
  • Garanti BBVA Vadeli Altın Hesabınızı
  • Garanti BBVA Yatırım Fonu Hesabınızı
  • Garanti BBVA Maaş Hesabınızı
  • Garanti BBVA Vadesiz Döviz Hesabınızı
  • Garanti BBVA Vadeli Döviz Hesabınızı
  • Garanti BBVA Vadeli Mevduat Hesabınızı
  • Garanti BBVA Vadesiz TL Hesabınızı kapatabilirsiniz.

Garanti Bankası hesap kapatma işleminizin gerçekleşmesi için hesabınızın içinde borçlanma olmamalı ve hesap bakiyesi bulunmamalıdır. Hesabınızın içinde bakiye bulunması durumunda bakiyenin hesaplar arası geçişi sağlanmalı veya başka banka hesabınıza aktarılmalıdır.

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap