1. Anasayfa
 2. Bayilik Veren Firmalar
Trendlerdeki Yazı

Scotty Çalışanı Olmak – Kurye Maaşları 2021 – Ne Kadar Kazandırıyor ?

Scotty Çalışanı Olmak – Kurye Maaşları 2021 – Ne Kadar Kazandırıyor ?
2

Bildiğiniz gibi motorlu kurye uygulamaları yaygınlaşmaya başladı ve Scotty’de bu uygulamaların arasında yerini aldı. Eğer sizde Scotty çalışanı olmak istiyorsanız sizin için hazırladığımız bu dev rehber sayesinde şu sorulara cevap bulacaksınız:

 • Scotty ne kadar kazandırıyor ?
 • Nasıl Scotty Çalışanı Olunur ?
 • Scotty çalışanı olmanın zorlukları

ve daha birçok sorunun cevabını burada bulacaksınız.

Scotty Çalışanı Olmak Neden Önemli ?

Scotty bir Türk girişimidir ve çeşitli amaçlarla ortaya çıkmıştır. Scotty’nin genel olarak amacı hız ve maliyettir. Bir motor İstanbul trafiğinde sizi A noktasından B noktasına götürecek en hızlı araçtır bunu bilen yerli girişimcilerimizde Scotty uygulamasını ortaya çıkarmıştır. Bununla yetinmeyip uygulama içine paket servisi yapabilme, motor-taksi özelliği, yemek servisi(kurye) gibi çeşitli iş alanlarıda sıkıştırarak tek bir alanda çalışmanızın önüne geçilmiştir.

Eğer siz insanları taşımak istiyorsanız Scotty size bunu sunuyor fakat ben diğer insanlarla uğraşmak istemiyorum diyorsanız kurye özelliği ile paket taşıyıcılığı yaparak para kazanabilirsiniz. Tüm bunlara ek olarak yine Scotty şirketinin anlaşmalı olduğu restoranlardan yemek servisi yaparak para kazanmak mümkündür.

Tüm bu işleri gerçekleştirerek Scotty ile para kazanmak için bir adet motora ihtiyacınız var.

Nasıl Scotty Çalışanı Olunur ? Scotty Başvuru Yapmak

Her işin başlangıcında olduğu gibi Scotty çalışanı olmanında bazı zorlukları ve şartları bulunuyor. Öncelikle tam teşkilatı bir motor sahibi olmanız gerekiyor. Eğer motor-taksi olarak çalışacaksanız iki adet kaska sahip olmanız gerekiyor. Tüm bu ihtiyaçları karşıladıktan sonra Scotty’nin web adresi olan scotty.app sitesinden kurye olmak için başvuru formunu doldurmanız gerekiyor.

Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra Scotty firması sizi motor sürüş testi uyguluyor. Bazı parkurları ve slalom testlerini başarılı olarak geçtiğiniz zaman sözlü mülakata girmeye hak kazanıyorsunuz. Mülakatın  ardından büyük ihtimalle gün içi size mesajla olumlu veya olumsuz olarak mesaj gönderiliyor. Testler ve mülakat sırasında çok büyük bir aksilik yaşamadıysanız kabul edilmiş oluyorsunuz.

Scotty çalışanı olmak için aranan şartlar:

 1. 18 yaşını doldurmuş olmak
 2. En az 2 yıl motor sürüş tecrübesi
 3. Temiz sabıka kaydına sahip olmak
 4. Güler yüzlü olmak :)
 5. İyi motor sürüş yeteneğine sahip olmak
 6. Kullandığınız motorsiklet mümkün olduğunca yeni ve bakımlı olmalı

Bu şartları sağlayan herkes başvuru yapıp testten geçebilir.

Scotty Aylık Ne Kadar Kazandırıyor ? Scotty Para Kazandırır mı ?

Yaptığımız araştırmalar ve Scotty sürücüleri ile yaptığımız görüşmeler sonucunda güzel bir havada günlük 150 ile 300 Türk lirası aralığında bir miktarın ceplerine kaldıklarını söylediler. En son görüşme gerçekleştirdiğimiz şoför bir günde 280 lira kazandığını ve bunun 40 lirasını yakıta harcadığını söyledi. Yani günün sonunda cebine net 220 Türk lirası kalmıştı. Ortalama olarak biz bu getiriyi 200 lira alırsak, Scotty ile aylık 6000-7000 Türk lirası kazanmanın mümkün olduğu görülüyor.

Tüm bu gelirin dışında Scotty kazandığınız paranın %20’lik kısmını komisyon olarak alıyor fakat üzülmenize gerek yok yapılan kampanyalarla bu yüzdelik dilim yine geri iade ediliyor :)

Türkiye’de Motor Sürücüsü Olmanın Zorlukları

Türkiye’de ve özellikle İstanbul’da her çeşit insan bulunduğu için gün boyunca nasıl sürücülerle karşı karşıya kalacağınız belirsiz. Bu sürücülerin arasında duyarlı iyi insanlarda var, karşıdaki kişinin can güvenliğini düşünmeyen insanlarda var bu yüzden gün boyunca motor üstünde yolculuk yapmak çeşitli tehlikeler doğuruyor. Scotty olsun veya olmasın motor ile Türkiye’de kurye olmanın bu sıkıntısı var. Eğer Scotty’e başlayacaksanız bu zorlukları göz önünde bulundurmanızı öneririm.

Ayrıca bu tarz uygulamalar hala Türkiye’de vergi ödemediği için yasal konumda değil bu yüzden kullanırken yakalanırsanız sürücüye ilk yakalanışta 3000 TL müşteriye ise 300 TL tutarında ceza kesiliyor fakat yine üzülmenize gerek yok Scotty şirketi kimseyi mağdur etmiyor ve bu cezaların hepsini ödüyor.

İlginizi çekebilir:

Glovo kuryesi olma Getir kuryesi olma Börekçi Açmak | Ayda 5000 TL Evde Yapılabilecek 11+ İş Fikri !

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (2)

 1. Sürücü olmak istiyorum

 2. Merhaba, İş Başvurulara neden Cvp Verme Gereksinimi Duyulmuyor?
  Kadıköy Göztepe merdivenköy Mahallelerine İş Konusunda Hakimim Şuan Bi Kargo Firmasında Çalışmaktayım Fakat Memnun Olmadığım İçin İş Arayışım Var,
  İLERİ derecede Motorsiklet Kullanmaktayım,
  Bulunduğum Bölge Olursa İş Konusunda Son Derece Verimli Olurum Adet Olarak Yüksek Sayılara Rahat Çıkabilmekteyim saygılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir