1. Ana Sayfa
  2. Bankalar

Halkbank Sahibi Kimdir? Hakkında Bilinmeyenler

Halkbank Sahibi Kimdir? Hakkında Bilinmeyenler
0

Halkbank, 1938 yılında sanayici ve esnafa destek olmak amacıyla faaliyete geçen kamu bankasıdır. Türkiye üzerinde köklü geçmişe ve deneyime sahip olmasının yanı sıra dünya üzerindeki en büyük bankalar sıralamasında ilk 200 içerisinde yer almaktadır. Halkbank sahibi kimdir Halkbank hakkında bilinmeyenler adlı yazımızda, bankaya ait ortalıklı yapısı, sahibi ve şubeleri hakkında detaylı bilgiler yer almaktadır.

Halkbank Kim Tarafından Kurulmuştur?

Halkbank, köklü geçmişe sahip olmanın avantajını kullanarak ülke genelinde yaygın bankacılık hizmetini sürdürmektedir. Halkbank bir devlet bankası olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. Halkbank sahibi kimdir sorusunun cevabı devlettir. Devlet bankası olmanın desteğini hissederek şubeleşmiş ve ülke genelindeki KOBİ, sanatkar ve esnafların yanında olarak üretim sektörünün büyümesine katkıda bulunmuştur.

Halkbank Ortaklık Yapısı

Halkbank ortaklık yapısının büyük çoğunluğu Türkiye Varlık Fonuna devredilmiştir. Bu oran %75,294’tür. Diğer diye tabir edilen ortaklıklar %0,003 oranında iken halka açık şekilde borsada işlem gören hisse miktarı %24,703’tür.

Halkbank İştirakleri

Halkbank bünyesinde birçok iştirak bulunmaktadır. Bunlar faaliyetlerini Halkbank bünyesinde gerçekleştirmektedir. Halkbank iştirakleri Halk Yatırım, Halk Sigorta, Halk Gayri Menkul Yatırım Ortaklığı ve Halk Finansal Kiralama olarak sıralanmaktadır. İştirakler çalışmalarını kendi yapılarına göre düzenleseler de Halkbank bünyesine bağlı olarak sorumluluk taşımaktadır.

Halkbank Dünya Sıralaması

Dünya üzerindeki tüm bankaların değerlendirildiği “Dünyanın En Büyük Bankaları” sıralamasına ismini yazdıran Halkbank, bu sıralamada 159. olmuştur.

esmer porno izle

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap