1. Ana Sayfa
  2. Evde Ek İş

Küçük Bütçeyle Evde İmalat Fikirleri

Küçük Bütçeyle Evde İmalat Fikirleri
1

Evde imalat yapma fikrine sahipseniz ve bunun için küçük bir bütçeniz var ise küçük bütçeyle evde imalat fikirleri adlı yazımız sizlere bir ilham kaynağı olma adına iyi bir imkandır. Evde imalatını yaptığınız küçük veya büyük ölçekli ürünlerin pazarlamasını yaparak ticaret hayatına giriş yapabilir ev ekonomisine destek olabilirsiniz. Belki de büyük bir satış ağına sahip olarak küçük bütçenizi çok daha yüksek seviyelere çıkaracaksınız. Sizler için bu fikirleri bir başlık halinde toplayıp sıraladık.

İmalat yapmak için öncelikli bir fikre daha sonra bütçeye ihtiyacınız vardır. Bizler bu yazımızda sizlerin zihninde fikirleri canlandırmaya yardımcı olmaya çalışmaktayız. Küçük bütçeyle evde imalat fikirleri yaratabilir ve büyük bir gelirin kapısını aralayabilirsiniz. Severek yapacağınız bu uğraşların neler getireceğini kim bilebilir ki?

Evde Takı İmalatı

Takı ve aksesuar olarak değerlendirdiğimiz bu eşyalar maliyet olarak küçük ürünlerden elde edilebilir. Doğal taşlardan, renkli iplerden veya deri ipliklerden bileklik gibi ürünler tasarlayabilir ve imalatını sürdürebilirsiniz. Bu sektörde önce çıkmak istiyorsanız renkler ve ürünler arasında fark edilebilir bir tasarım üretmeniz gerekmektedir. Bu farklılığı yaratırsanız iyi satışlar yapabilirsiniz. Daha sonra bu satışları kendiniz satabilirsiniz veya bu ürünleri satan kişilerle iletişime geçip toplu satış yapabilirsiniz.

Küçük Bütçeyle Mantar Yetiştiriciliği

Müstakil bir eve veya bahçeye sahipseniz, kullanabileceğiz bir alan varsa mantar yetiştiriciliği yapıp para kazanabilirsiniz. Küçük bir metrekare alana diktiğiniz mantarlar dönemlik olarak size gelir sağlayacaktır. Bu işi ilerletmeniz durumunda belirli metre kare alanlara küçük bir tesis kurabilir ve ürün miktarını 4-5 katına çıkarabilirsiniz.

Evde Mum İmalatı

Mum imalatı en çok gelir bırakan ve içinde yaratıcılığı da barından bir sektör. Evinizde küçük bir atölye kurarak mum elde edebilir ve bu mumu farklı tasarımlar ile buluşturabilirsiniz. Kokulu, renkli ve şekilli birçok mum ilgi çekici özelliğiyle birlikte satış miktarını çoğaltabilir. Bu yüzden küçük bütçeyle evde imalat fikirleri içerisinde yer alabilir.

Küçük Bütçeyle Sabun Üretimi

Sabun, birçok fabrikasyon işlemden geçerek müşterilere sunulur. Günümüzde orijinal işlemlerden geçen ve doğallığını koruyan sabunların tercih edilme oranı artmaktadır. Sizler de bu kervana katılabilirsiniz. Evde sabun üretimi için doğal yolları kullanabilirsiniz. Az üretim yapmanıza rağmen kaliteli ve yüksek değerli sabunlar üretmeniz halinde kazanç sağlayabilirsiniz.

Evde Ahşap Bardak Üretimi

Bir kütükten yapılan ahşap bardaklar oldukça yüksek fiyatlara satılmaktadır ve emeğinizin karşılığını vermektedir. Bir ahşap kupa bardağının fiyatı 50 TL’dir. Bu en düşük fiyattır. Daha kaliteli kütükler daha yüksek fiyatlı bardakların üretimine yol açar. Bu durumda sizin de geliriniz yükselmiş olur. Ahşap oyma işinden anlıyorsanız veya makine kullanmaya hakim iseniz evde ahşap bardak üretimi yapabilirsiniz.

Evde Mantı ve Sarma Üretimi

Günümüz iş sektörü içerisindeki kadınların yeri arttığından büyük zahmet gerektiren ev yemeklerinin tüketimi ise azaldı. Yoğun geçen iş temposundan sonra kadın erkek demeden kişiler yemek yapmaya sıcak bakmamakta ve hazır gıdalar tüketmektedir. Mantı ve sarma gibi emek gerektiren ev yemeklerinin üretimini yaparak birçok yere satabilirsiniz. Oluşturacağınız satış ağı sayesinde direkt satışını yapabilir veya ev yemekleri satan dükkanlara toptan şekilde günlük teslim edebilirsiniz.

Küçük Bütçeyle Evde Oyuncak Üretimi

Fabrikasyon oyuncakların dışında birçok farklı oyuncak üretmeniz mümkün. Çeşit çeşit renklerle kaplı kumaşları kullanarak çocuklara konfor sağlayacak oyuncak veya giysileri üretebilirsiniz. Burada sizi diğer firmalardan ayıracak olan şey hayal gücünüzdür. Butik tarzında oyuncaklar üretebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Ben bu isi çok istiyorim acil donusunuzu istiyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir