1. Ana Sayfa
  2. Ekonomi
Trendlerdeki Yazı

Hangi Bankaya Ne Kadar Borcum Var? Banka Borç Öğrenme

Hangi Bankaya Ne Kadar Borcum Var? Banka Borç Öğrenme
0

Birçok kişi,hangi bankaya ne kadar borcunun olduğunu maalesef tam olarak bilmiyor.Bu yazımızı hangi bankaya ne kadar borcum var?diye merak eden kişiler için hazırladık.Özellikle borcum yok fakat kredi çekemiyorum diyen kişilerin yazıyı baştan sona dikkatli bir şekilde okumalarını öneririz.

Ne Kadar Borcum Var?

Borçlar,çoğu zaman maddi yetersizliklerden kaynaklansa da,bazı durumlarda unutulduğu da olabiliyor.Bir çok banka müşterisi, kullanmış olduğu kredi ve kredi kartı borcunun ne kadar olduğunu tam olarak bilmiyor. Bankaya ödemeyi unuttuğunuz 1 kuruş borç dahi,ileride karşınıza faizli bir şekilde mutlaka çıkıyor.Eğer ufak miktarlar gözardı edilir ise,kredi notunuz olumsuz olarak etkileneceğinden kredi ve kredi kartı başvuruları olumsuz olarak sonuçlanıyor.

Hiçbir Bankaya Borcum Yok Fakat Kredi Çekemiyorum

Hiçbir bankaya borcum yok fakat kredi çekemiyorum diyen kişilerin en sık karşılaştıkları sorun hangi bankaya ne kadar borcunun olduğunu tam olarak bilmemelerinden kaynaklanıyor.Bu yüzden kredi başvurusu yapmadan önce mutlaka daha önceki çalışmış olduğunuz bankadan borç sorgulama yapmanız gerekiyor.

Banka Borç Sorgulama Nasıl Yapılır?

Eğer mevcut müşterisi olduğunuz ya da daha önce çalışmış olduğunuz bir banka var ise,borç sorgulama işlemini müşteri hizmetlerinden veya şubeleri ziyaret ederek öğrenebilirsiniz.Borcum vardı kapattım banka da borcumun olmadığını söylüyor fakat hala kredi notu yükselmedi diyorsanız,büyük olasılıkla önceki borcunuz sebebiyle davalık olmuşsunuzdur.

Geçmişte bankaya olan borcu yüzünden davalık olan müşteriler borcu sıfırlamış olsa dahi,KKB üzerinde hala kayıtları duruyordur.Çoğu zaman kapatılan borçları banka KKB’ye bildirir fakat bildirme işlemi uzun sürebileceği için,bizzat KKB ile iletişime geçerek borç kapatma bildirisi yapmanız daha sağlıklı olacaktır.

Kredi Kayıt Bürosu Telefon Numarası: 444 4 552 ‘dir. Bu numarayı arayarak borçlu olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz.Bankalara olan borçlarınızı ise, internet bankacılığı kullanıyorsanız banka borç sorgulama işlemi yapabilirsiniz.Daha detaylı bilgi almak için banka şubelerini ziyaret etmenizi öneririz.

Kredi Borcu Sorgulama

Hali hazırda kredi borcunuz var ise,ne kadar borcunuzun kaldığını bankaların müşteri hizmetlerinden ya da,banka şubesinden kredi borcu sorgulama işlemi yaparak öğrenebilirsiniz.Daha önce çekmiş olduğunuz ancak ödemesi biten kredi borçları içinde mutlaka borcu yoktur kağıdı almayı unutmayın.Yazının başında da dediğimiz gibi,bankaya 1 kuruş dahi borcunuz kalsa,ileride mutlaka faiziyle karşınıza çıkacaktır.

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap