1. Anasayfa
  2. Ekonomi

Helal Kredi Nasıl Alınır ? Bankalardan Helal Kredi

Helal Kredi Nasıl Alınır ? Bankalardan Helal Kredi
0

Bankalardan bazıları İslami kurallara dayalı olarak hizmetlerini sağlayarak; bu tip faaliyetleri arasında da helal kredi olanakları öne çıkabilmektedir. Dini duyguları ön planda tutan müşterilere gerekli faaliyetleri sağlayan bankalar; aynı zamanda da hem masrafsız hem de faiz olmadan kredi imkanlarından yararlanabilmeleri adına girişimlerini sunabilmektedir. Bu tip bankalar faiz adı altında kredi işlem ücreti, kar payı ve dosya masrafı gibi bedellerle hizmetlerini ortaya koyarak; İslami usullere uygun bir biçimde bu tip hizmetlerini sağlayabilecek olmalarıyla da bilinmektedir. Bu şekilde hareket eden firmaları sık sık görebilmek de mümkündür. Diğer bankalara oranla daha düşük oranlardaki masraflarıyla da ilgi çeken yanları da bulunmaktadır.

Bankalardan Helal Kredi Alımı

Bankaların sektörel faaliyetlerinin gelişmesi ve var olan taleplerin artmasından ötürü helal kredi seçenekleri müşterilere etkili bir biçimde sunulabilmektedir. Faiz oranı bulunmadan bu tip olanakları ortaya koyan bankalar mevcuttur. Ziraat Katılım bankası, Vakıf Katılım Bankası, Albaraka Türk Katılım bankası, Kuveyt Türk Katılım bankası ve Türkiye Finans Katılım Bankası bu tip kredi olanaklarını hayata geçirebilmektedir.

Katılım ve özel bankalarının sunmuş oldukları bu tip hizmetler; genel olarak dini krediler olarak da adlandırılmaktadır. Alternatif bir kredi seçeneği olarak da görülen bu hizmetlere kolaylıkla başvuru yapabilmek de mümkün olabilmektedir.

Helal Banka Kredisine Nasıl Başvuru Yapılır?

Helal kredi almak adına harekete geçecek olan kişileri katılım ve özel bankalara aynı biçimde hareket edebilecek olan kişilerin farklı farklı seçenekleri kullanmaları muhtemel bir durumdur. İnternet bankacılığı ve mobil telefon bankacılığı seçeneklerden yararlanacak olan banka müşterilerinin aynı zamanda da tercih ettikleri bankanın herhangi bir şubesine giderek de başvurularını kısa bir süre içerisinde tamamlayabileceklerdir.

Başvuru yapma esnasında müşterilerin sadece TC kimlik numarasıyla gerekli işlemleri halledebilmeleri söz konusu olacaktır. Aynı zamanda da müşterilerin herhangi bir bankaya borcunun bulunmaması ve kredi notunun yüksek olması da aranılan şartlar arasında yer alabilmektedir. Bankaların kara listelerine girmemiş olan tüm müşterilerin helal kredi unsurlarından yararlanarak; kendi ihtiyaçları için kullanabilmeleri de söz konusu olabilecektir.

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir