1. Ana Sayfa
  2. İnternetten Para Kazanma
Trendlerdeki Yazı

İnternette Az Bilinen Para Kazanma Yöntemleri – HAZİNE 2023 GÜNCEL

İnternette Az Bilinen Para Kazanma Yöntemleri – HAZİNE 2023 GÜNCEL
4

İnsanoğlu için dünyadaki en önemli şeylerin başında para gelir.Para kazanma yöntemleri her geçen gün farklılık gösterebiliyor.Teknolojinin hayatın her alanına girmesiyle birlikte para kazanacağımız yöntemler artış gösterdi.Son dönemler de en popüler para kazanma yöntemi ise internettir.Bu konumuzda sizlere internette az bilinen para kazanma yöntemleri nelerdir anlatmaya çalışacağız.

Dropshipping ile Para Kazanmak

Dropshipping,stoksuz satış anlamına gelmektedir.Son zamanlarda sıkça karşımıza çıkan dropshipping işi, ciddi rakamlar kazanmanızı sağlayabilir.Fakat her işte olduğu gibi bu işte de herkesin aynı oranda para kazanabilmesi mümkün değildir.Neredeyse sıfır maliyetle satış yapmaya başlayabileceğiniz  bir e-ticaret sistemi olan dropshipping’in mantığı şu şekilde işler; toptancılardan uygun fiyatlara alacağınız ürünleri, kendi sitenizde veya piyasada bilinen e-ticaret siteleri aracılığı ile üzerine kar payınızı koyarak satarsınız.En güzel yanı,stok durumu gerektirmediği için satmadığınız ürüne para ödeme zorunluluğunuz yoktur.

Dropshipping işini uluslararası yapmanız da mümkün.Örneğin,Çin menşeili bir e-ticaret sitesi olan alibaba’daki bir ürünü amazon.com da üzerine karınızı koyarak listeleyebilirsiniz.Özellikle amerikadaki tüketiciler,ihtiyacı olan bir ürünün fiyatını araştırmak yerine,amazon.com da listelenen ürünü almayı tercih eder.Bunun nedeni hem amazon.com’un amerika menşeili olması hemde insanların gelir düzeyinin yüksek olmasıdır.

Dropshipping işi doğru yapıldığında oldukça karlı bir iştir.Özellikle son zamanlarda dropshipping kursu vermeyi vaad eden kişi sayısı artmıştır.Dikkat etmeniz gereken konu bu alanda uzmanlaşmış kişilerden kurs almanızdır.Aksi halde paranız çöpe gidebilir.

Udemy’de Eğitmen Olmak

Udemy,internet ortamından online kurslar alarak kendinizi geliştirmenizi sağlayabileceğiniz online eğitim sitesidir.Birçok alanda başarılı olan kişiler udemy üzerinden ücretli kurslar vererek gelir elde ederler.Siz de eğer alanınızda uzman olduğunuzu düşünüyorsanız udemy’e ücretli ortaklık başvurusu yapabilir,kendi eğitimlerinizi vererek para kazana bilirsiniz.Udemy üzerindeki oluşturduğunuz kursun fiyatını belirli şartlar içerisinde siz belirlersiniz.Site sizin ücretli vermiş olduğunuz kursu kategorinize göre listeler ve ziyaretçilerine sunar.Udemy satmış olduğunuz kurslar üzerinden komisyon alır.Komisyon oranlarına buradan göz atabilirsiniz.

Dlive Üzerinden Yayın Yaparak Para Kazanmak

Dlive,yoğun olarak oyun yayıncıları tarafından kullanılsa da dlive üzerinden birçok konuda yayın yapabilirsiniz.Örneğin,yemek yaparken dlive üzerinden bir canlı yayın açarak izleyici kitlesi oluşturabilir bu izleyicilerden bağış alabilirsiniz.Kim bana neden bağış yapsın diyebilirsiniz fakat,günde 10.000 ₺ nin üzerinde bağış alan yayıncılar var.Yayındaki sohbetiniz ve içeriğiniz izleyiciler tarafından sevilirse kazanacağınız rakamlar gün geçtikçe artış gösterir.Üstelik Dlive üzerinden para kazanabilmeniz için yayın yapma şartı yoktur.Başkalarının yapmış olduğu yayınları izleyerek de para kazanabilirsiniz.Dlive üzerinden nasıl para kazanabileceğinizi detaylı bir şekilde burada anlattık,inceleyebilirsiniz.

Web Sitesi Testleri Yaparak Para Kazanmak

Günümüzde haberden,bloğa birçok web sitesi açılıyor.İnternet ortamında her 1 dakika da 1000 yeni web sitesi kuruluyor.Bu yeni açılan web sitelerini TestingTime gibi sitelerden test ederek para kazanabilirsiniz.Bu platform,yeni açılan bir siteyle ilgili kullanıcı deneyimlerinizi aktardığınızda sizlere ortalama 50 ₺ gibi bir ücret ödüyor.Özellikle yabancı dili olan kişilerin bu platformu mutlaka incelemelerini öneririm.

Sosyal Medya Fenomeni Olarak Para Kazanmak

Emin olun sosyal medyada fenomen olmanın bir yaşı yoktur.Doğru hamleler ile sosyal medyanın aranan kişisi olabilirsiniz.Günümüzde son derece popüler olan instagram üzerinden fenomen olan binlerce kişi mevcut.Örneğin,nusr_et.Diğerleri gibi sıradan bir kasap olarak işe başlayan nusret,sosyal medyayı doğru ve bilinçli kullanmasıyla birlikte dünya genelinde oldukça popüler olmayı başardı.Bundan 3-5 yıl önce nusreti kimse tanımazken şimdi insanlar onunla fotoğraf çekilebilmek için birbiri ile yarışıyor.Onu bu kadar popüler hale getiren şey ise işini şovlu ve farklı sunmasıydı.

Başkalarının yaptığı şeyleri yapmak sizi fenomen yapmayacaktır.Önemli olan yaratıcı olmanızdır.Sosyal medyalarda aktif ve sevilen bir hesaba sahipseniz ,para siz istemeseniz de size gelecektir.Fenomen olarak hali hazırdaki işinizin reklamını yapabilir ya da büyük şirketlerin ürünlerini kitlenize tanıtarak sosyal medya üzerinden para  kazanabilirsiniz.

Yeteneklerinizi Satarak Para Kazanmak

İnternette yeteneklerinizi paraya çevirebileceğiniz birçok platform mevcut.Örneğin,ülkemizde en popüler olanlardan biri bionluk.com  Bu siteyi incelediğiniz de birçok kişinin farklı yeteneklerini pazarladıklarını göreceksiniz.Bu site üzerinden sesinizin güzel ve diksiyonunuzun düzgün olduğunu düşünüyorsanız içerik seslendirebilirsiniz.Yapabileceğiniz birçok şey mevcut.Video editleme,yazı düzenleme ve onlarcası.Daha detaylı bilgi sahibi olabilmek için siteyi inceleyebilirsiniz.

Viral Videolar Yaparak Para Kazanmak

Bir konu hakkında hazırlanmış video yu izlemek o konu için hazırlanan içeriği okumaktan çok daha keyiflidir.Ayrıca bir çoğumuz yemek yerken video izlemeye bayılırız.Viral videolar yaparak insanların boş vakitlerini eğlenceli bir şekilde değerlendirmesini sağlayabiliriz.Kaliteli ve özgün içerikli videolar oluşturarak bir youtube zengini olabilirsiniz.Buradaki konumuza giderek youtube dan nasıl para kazanılacağını da inceleye bilirsiniz.

Bu konumuzda sizler için az bilinen para kazanma yöntemlerini derledik.Eğer faydalı olduğunu düşünüyorsanız lütfen alttaki yıldız seçeneğinden oy vererek makale yi oylayabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap

Yorumlar (4)

  1. Ben zaten emeğe saygısızlık edip kesip biçenleri vurguluyorum. Bu konu internette çok yaygın.Hatta internet sayesinde deli paralar kazanan arkadaşlar var.Fakat sıfır bilgiylede olmuyor o işler…Biraz araştırmak lazm.Güzel konu teşekkür ederim

  2. bu gerçek hayatta da internette de böyledir.Az kişinin bildiği hangi işi yaparsan yap,para kazanırsın

  3. 5 sene önce

    reynmen diye bir fenomen varmış youtube da şarkı yapmış ordan tanıma fırsatı buldum.adam resmen popculer kadar ünlü takipçi sayısı falan müthiş.eskiden ya topçu ya popçu derlerdi onların arasına fenomenlikte eklenmeli bence :D

  4. 5 sene önce

    internette para kazanma yöntemi bitmez. beyaz bile youtube kanalı açmış siz düşünün..demekki bu kadar büyük paralar dönüyor bu işlerde

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir